MWC 2022: Guo Ping – inwestycje Huawei, które zmienią przyszłość

Guo Ping – inwestycje Huawei, które zmienią przyszłość

Podczas trwającego w Barcelonie MWC22 prezes rotacyjny Huawei, Guo Ping przedstawił strategię rozwoju firmy i plan zwiększenia inwestycji w kluczowe technologie. Dzięki nim, Huawei ma na celu zwiększyć swoją średnio- i długoterminową konkurencyjność oraz zapewnić długofalową stabilność całego sektora ICT.

Guo Ping
Guo Ping
Rotating Chairman
Huawei Technologies Co., Ltd.
W przemówieniu inauguracyjnym, prezes rotacyjny Huawei, Guo Ping skupił się na dwóch głównych wyzwaniach – cyfryzacji i neutralności węglowej. Prognozy wskazują, że w 2022 r. ponad 50% światowego PKB będzie miało formę cyfrową. Z kolei w redukcji emisji dwutlenku węgla należy upatrywać szans na wydłużenie żywotności gospodarki opartej na digitalizacji.
Test Huawei P50 Pro – kamerofon na jaki czekałam

Gęstość połączeń i moc obliczeniowa stanowią o sile cyfrowej gospodarki, która powinna zachować również długoterminową żywotność. Musimy więc rozważyć nowy jej wymiar – redukcję emisji dwutlenku węgla – powiedział Guo Ping, prezes rotacyjny Huawei

More Bits, Less Watts – przełomowe inwestycje Huawei

Huawei zobowiązał się do 2,7-krotnego zwiększenia efektywności energetycznej swoich produktów poprzez dokonanie przełomowych odkryć w dziedzinach takich jak nowe materiały i zaawansowane algorytmy. Dzięki osiągnięciom w tych obszarach, branża teleinformatyczna może pomóc innym gałęziom przemysłu w zmniejszeniu ich własnego śladu węglowego. W rzeczywistości, redukcja ta będzie 10 razy większa niż ślad węglowy samej branży ICT. Wdrożony przez firmę program nosi nazwę More Bits, Less Watts.
Guo Ping zapowiedział także znaczące zwiększenie liczby strategicznych inwestycji w technologie krytyczne. Huawei rozpoczął już współpracę z partnerami nad zmianą paradygmatu technologicznego w trzech obszarach: teorii, architektury i oprogramowania. Inwestycje te będą stopniowo przekładać się na konkurencyjność produktów firmy, co w perspektywie długoterminowej przyczyni się do zrównoważonego rozwoju zarówno marki, jak i całego rynku ICT.
Huawei opracowuje także kolejne, innowacyjne rozwiązania – firma integruje obecnie technologie fotoniczne i elektroniczne oraz projektuje architektury peer-to-peer. Poza tym, firma buduje pełnowartościowe oprogramowanie skupione na AI oraz nowy ekosystem oprogramowania, aby sprostać drastycznie rosnącemu zapotrzebowaniu na moc obliczeniową, będącą integralną częścią sztucznej inteligencji.

Synergia i innowacje przyszłością branży

Na koniec swojego przemówienia Guo Ping wyjaśnił, że sekretem komfortowego użytkowania każdej technologii jest synergia oprogramowania i sprzętu. Na dwóch przykładach pokazał, w jaki sposób Huawei stosuje tę koncepcję w udoskonalaniu produktów ICT i innowacjach technologicznych na rzecz ewolucji sieci. Jak zaznaczył, Huawei jest firmą posiadającą najbardziej kompletny pakiet możliwości ICT w branży cyfrowej, za sprawą którego będzie w stanie uzyskać przewagę w rozwoju przyszłych sieci opartych na sztucznej inteligencji.
Mobile World Congress 2022 odbywa się w dniach 28 lutego – 3 marca w Barcelonie, w Hiszpanii. Huawei zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania na stoisku 1H50 w hali 1 Fira Gran Via. Wraz z globalnymi operatorami, specjalistami z branży i liderami opinii, eksperci Huawei komentują takie tematy takie jak trendy w branży czy rozwój ekologiczny, aby nakreślić przyszłość sieci cyfrowych.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://carrier.huawei.com/en/events/mwc2022

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: