Mudita Harmony – budzik na zdrowszy sen

Mudita Harmony – budzik na zdrowszy sen

Mudita, polska firma technologiczna, rozpoczęła wysyłkę budzika Mudita Harmony do pierwszych nabywców. Nowy produkt został koncepcyjnie zaprezentowany jeszcze w roku 2020, a następnie od października 2021 był dostępny w przedsprzedaży.

W prace nad Mudita Harmony byli zaangażowani eksperci zajmujący się tematyką zdrowego snu. Dzięki nim, nasi projektanci zdefiniowali kluczowe czynniki które zapewniają zdrowy i spokojny sen. Tę wiedzę wykorzystaliśmy do stworzenia unikalnych funkcjonalności pozwalających kształtować odpowiednie nawyki.
Doskonałym przykładem jest funkcja przypomnienia o porze snu i progresywnego wybudzania wspomaganego światłem. Ponadto Mudita Harmony został wyposażony w dodatkowe elementy takie jak dźwięki relaksacyjne i medytacje. Razem tworzą wyjątkowy budzik, który jest odpowiedzią na potrzeby świadomego klienta” – mówi Aleksandra Michalska, product manager w firmie Mudita.
Okazuje się, że można zdefiniować szereg elementów, które odgrywają absolutnie kluczową rolę w poprawie jakości snu.
Mudita Harmony
Mudita Harmony

​​​​​Czynniki wpływające na zdrowy sen:

  • Regularna pora snu – chodzenie spać o regularnej porze oraz budzenie się o podobnej godzinie jest optymalnym rozwiązaniem dla naszego zdrowia i samopoczucia. Odpowiednia ilość regularnego snu pozwala utrzymać prawidłowy rytm okołodobowy naszego organizmu. Wpływa on między innymi na odporność, trawienie, odpowiednią pracę serca oraz efektywną praca mózgu.
  •  Ekspozycja na światło – zwłaszcza na światło niebieskie jest jednym z głównych czynników, który zaburza rytm okołodobowy i pogarsza jakość snu. Aby odpowiednio przygotować organizm do spokojnego zapadnięcia w sen, zaleca się unikanie ekspozycji na światło, na przykład to emitowane przez telewizory lub smartfony.
  •  Wyciszenie ciała i umysłu – wprowadzenie ciała w stan odpoczynku przed snem między innymi ułatwia zasypianie. Wszelkie aktywności, które pomagają się zrelaksować, będą pozytywnie wpływać na jakość snu. Doskonale sprawdzą się ćwiczenia oddechowe, medytacja, joga czy czytanie książki.
  • Delikatne wybudzanie się – nasze ciało i umysł przystosowane jest do stopniowego wybudzania się, jest to związane między innymi z fazami snu. Z tego względu, wolniejsze i spokojniejsze budzenie się pozwala lepiej przygotować się na nadchodzący dzień, bez zbędnego i szkodliwego wpływu stresu.

Funkcjonalności budzika Mudita Harmony.

Mudita Harmony
Mudita Harmony
Na higienę snu wpływa wiele czynników. Mudita zebrała wiedzę dotyczącą snu i zaprojektowała Mudita Harmony, które łączy szereg funkcjonalności odpowiadające na potrzeby związane ze zdrowym snem.
  • Przypomnienie o porze snu – poprzez delikatny dźwięk, Mudita Harmony przypomina każdego wieczoru o zbliżającej się porze snu. W ten sposób zachęca do odłożenia telefonu poza sypialnią i wyciszenia się przed snem. Regularne zasypianie o tej samej porze wpiera cykl okołodobowy oraz sprawia, że sen nie będzie ani za krótki, ani zbyt długi.

  • Neutralna barwa podświetlenia  – zastosowany ekran E Ink nie emituje światła, dzięki temu Mudita Harmony nie jest jego dodatkowym źródłem w sypialni. Delikatne podświetlenie ekranu w temperaturze barwy światła 2700K za pomocą jednego przycisku pozwala na korzystanie z budzika bez zewnętrznego oświetlenia. Intensywność i wykorzystanie podświetlenia, na przykład podczas alarmu, jest możliwe do dostosowania dla indywidualnych potrzeb.
  •  System stopniowego wybudzania – delikatne wstawanie jest możliwe dzięki trzem elementom alarmu, które są w pełni możliwe do konfiguracji. Delikatny dźwięk oraz stopniowo narastające światło, które jest sygnałem zbliżającej się pobudki dla podświadomego umysłu. Główny alarm z możliwością konfiguracji głośności oraz 17 melodiami do wyboru w tym delikatne tony instrumentów, dźwięki natury oraz utwory Nick’a Lewisa. Inteligentne drzemki regularnie dodające krótki dźwięk, który zapobiega ponownemu zapadnięciu w głęboki sen
  • Relaksacje audio – Mudita wyposażyła budzik w wysokiej jakości głośnik oraz bibliotekę 12 melodii i dźwięków natury, które pozwalają się zarówno zrelaksować w ciągu dnia jak i spokojnie zasnąć w nocy.
Mudita Harmony
  • Timer do medytacji – praktyka medytacji świetnie wpływa na zdrowie i samopoczucie a także sen. Każdy może jej spróbować dzięki timerowi do medytacji dodanego do Mudita Harmony. Odlicza on długość trwania sesji medytacji oraz dodaje dźwięki gongów w kilku minutowych interwałach aby przypominać o powrocie do bycia tu i teraz.
  •  Timer drzemki –  szybki ale efektywny odpoczynek w ciągu dnia jest możliwy dzięki odpowiednio krótkiej drzemce. Timer pomoże sprawnie wybudzić się z drzemki aby nie trwała ona zbyt długo.

Dodatkowe informacje:

Mudita Harmony nie tylko jest wyposażony w unikalny wyświetlacz E Ink z delikatnym podświetleniem ale posiada również wysokiej jakości głośnik oraz baterię o pojemności 2600 mAh, ładowaną za pomocą uniwersalnego wejścia USB-C. Budzik działa na autorskim systemie operacyjnym firmy – MuditaOS, które jest oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym. Budzik można podłączyć za pomocą komputera do darmowej aplikacji Mudita Center, w której dostępne będą aktualizacje urządzenia.
Obecnie urządzenie jest dostępne wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego https://store.mudita.com/. Jest to tzw. Community Pre-sale – oznacza to, że liczba urządzeń jest obecnie ograniczona, ale zostaną one dostarczone do klientów jeszcze przed przed oficjalną premierą.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]