Hama – obustronne pendrive Rotate Pro i C-Rotate Pro

Hama – obustronne pendrive Rotate Pro i C-Rotate Pro

W ofercie producenta pojawiły się nowe dwa modele pamięci USB: Rotate Pro i C-Rotate Pro. Mają pojemność 32, 64 i 128 GB oraz metalową obrotową konstrukcję, dzięki czemu są wytrzymałe. Jeden z nich wyróżnia się dwoma rodzajami wejść USB (typu A i C) w jednej obudowie, współpracuje więc z każdego rodzaju sprzętem.

Rotate Pro i C-Rotate Pro

Bez pendrive’a trudno dziś wyobrazić sobie codzienność i sprawne przenoszenie danych między urządzeniami. Jednak, pomimo upowszechniającego się standardu obustronnego złącza USB-C, nadal wiele komputerów, tabletów i innych urządzeń dysponuje starszego rodzaju wejściem USB typu A. Dla ułatwienia sytuacji i uniknięcia konieczności żonglowania pendrive’ami z różnymi wtykami, marka Hama uzupełniła swoje portfolio o model C-Rotate Pro. Dysponuje on zarówno wejściem USB-A, jak i USB-C, zależnie którą stroną go wepniemy.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Recenzja Hama Smart Air Purifier – zdrowy oddech w domu

Pendrive cechuje się metalową obudową w jednolitym srebrnym kolorze, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość na urazy mechaniczne. Ma 62,2 mm wysokości, 14 mm szerokości i 8,9 mm głębokości. Dysponuje złączami USB-C 3.0 i USB 3.0/USB 3.1 (Gen. 1). Wyposażony we wtyczki USB-A i C  nadaje się do użytku do transferu danych z całą szeroką gamą urządzeń. Obrotowy mechanizm pozwala na osłonięcie wejścia, z którego akurat nie planujemy korzystać. Szybkość transferu w przypadku odczytu może sięgać 90 MB/s. Umożliwia bezpośrednie nagrywanie i odtwarzanie filmów w formacie Full HD.

Warto wspomnieć, że standard USB 3.1 Generation 1 gwarantuje wyjątkowo szybki transfer danych z prędkością do 5 Gbit/s, nawet dziesięciokrotnie szybszy niż HiSpeed USB 2.0 (480 Mbit/s) i w pełni z nim kompatybilny.

obustronne pendrive

Pamięć USB Hama C-Rotate Pro występuje w dwóch wersjach. Ta o pojemności 64 GB kosztuje 45,90 zł, zaś sugerowana cena detaliczna wariantu o pojemności 128 GB wynosi 71,90 zł.

Hama Performance 45 i 55 – pokojowa antena DVB-T/DVB-T2

W ofercie producenta znalazł się jeszcze model pendrive’a o nazwie Rotate Pro. Różni się on wymiarami (wysokość 53,17 mm, szerokość 17 mm i głębokość 9,3 mm) oraz wyposażeniem w jedną wtyczkę USB 3.0 (Super Speed) typu A.  I tutaj w metalowej obudowie nie zabrakło obrotowego panelu, może się też pochwalić oczkiem np. do przypięcia kółka na klucze. Do wyboru mamy wersję o pojemności 32 GB (niewiążąca cena detaliczna 29,90 zł), 64 GB (39,90 zł) i 128 GB (69,90 zł).

W każdym przypadku możemy liczyć na dwuletnią gwarancję.

Więcej na temat tych produktów przeczytamy na stronie https://pl.hama.com.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl