Branża IT dołącza do zbiórki Solidarni z Ukrainą

Branża IT dołącza do zbiórki Solidarni z Ukrainą: Just Join IT wpłaciło 30 tysięcy złotych!

Firmy technologiczne robią co mogą, żeby wesprzeć Ukraińców. W ramach akcji “Firmy dla Ukrainy” Fundacji Pomagam.pl swoje wirtualne skarbonki założyły m.in. portal Just Join IT, software house From Poland With Dev i agencja Flying Bisons.

Branża IT od samego początku eskalacji konfliktu zaangażowała się w działania wspierające Ukrainę. Jednym ze sposobów zaangażowania są zbiórki pieniężne. Każda firma może dołączyć do głównej, zweryfikowanej zbiórki na Pomagam.pl i pomóc zbierać fundusze na pomoc.

Firmowa skarbonka Just Join IT działa pod hasłem #TechForUkraine – tym samym, pod którym zbierane są informacje o działaniach branży technologicznej dla Ukrainy. Portal wpłacił 30 tysięcy złotych na swoją zbiórkę, żeby zachęcić innych.

Polska społeczność IT niejednokrotnie udowadniała swoją solidarność z potrzebującymi, czego dowód widzimy również dzisiaj, obserwując działania ludzi z branży na całym świecie. Dzisiaj tej solidarności Ukraina potrzebuje jeszcze bardziej niż dotychczas – pisze firma Just Join IT.

Z kolei agencja digitalowa Flying Bisons wpłaciła na start 5 tysięcy złotych oraz zaoferowała pomoc Ukraińcom w odnalezieniu się na rynku pracy.

Obsługujący głównie klientów z USA software house From Poland With Dev założył zbiórkę, żeby ułatwić pomoc swoim partnerom zza granicy, którzy zgłaszali się do polskiego zespołu z pytaniem, jak mogą pomóc.

Recenzja Roborock Dyad – elektryczny mop odkurzający

Swoją zbiórkę uruchomiła także społeczność CIONET Poland.

Na stronie https://pomagam.pl/firmydlaukrainy każda organizacja może założyć zbiórkę internetową na pomoc naszym sąsiadom i szybko zacząć zbierać środki w zweryfikowanym miejscu. Serwis posiada także gotowe narzędzia do promocji zbiórki: wygodne opcje udostępniania w mediach społecznościowych oraz automatycznie tworzony widget-kod do umieszczenia na stronie www lub blogu.

Do tej pory na zbiórce https://pomagam.pl/solidarnizukraina zebrano już ponad 8 milionów złotych. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc humanitarną, serwis nie pobiera prowizji.

Kluczowy jest czas. Dołączając do akcji Firmy dla Ukrainy, jedyne, czym będziesz się musiał zająć, to promocja zbiórki. Zebrane środki Twoja firma będzie mogła w prosty sposób przekazać bezpośrednio Fundacji Pomagam.pl” – wyjaśnia prezeska Fundacji Pomagam.pl, Dobrosława Gogłoza.

Do akcji włączyły się przedsiębiorstwa z różnych branż: firmowe zbiórki prowadzą już sieci Platinium Fitness, portal Nowy Marketing, trenerzy fitness Sylwia i Akop Szostak oraz warszawski hotel Marriott.

Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl – 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: