#RAZEMdlaUKRAINY – dostarczyli ją w ostrzeliwanym konwoju

#RAZEMdlaUKRAINY – dostarczyli ją w ostrzeliwanym konwoju

Pieniądze zebrane na zrzutka.pl w ramach akcji #RAZEMdlaUKRAINY, pozwoliły m.in. na zakup sprzętu medycznego oraz ochrony osobistej, który został właśnie „cudem” dostarczony do bombardowanego ukraińskiego Charkowa. Do oblężonego miasta przebili się wolontariusze, którzy narażając własne życie, dostarczyli go w ostrzeliwanym konwoju.

Charków płonie, ale ukraińscy żołnierze nie ustają w walce o wolność, nawet za cenę własnego życia. Rosja nie waha się ostrzeliwać korytarzy humanitarnych, aby Ci, którzy nie zginęli od kul, zmarli od głodu i ran, pozbawieni wsparcia.

Klub Strzelających Inaczej we współpracy z Pomorską Obroną Narodową i Jednostką Strzelecką 4018 z Gdańska zorganizował transport, który przebił się do Charkowa – miejsca intensywnych działań wojennych. Na granicy, transportowany sprzęt został przejęty przez ukraińskich wolontariuszy, którzy z narażeniem życia dostarczyli go tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. W paczkach znalazły się około militarne dary od firm i osób prywatnych, zebrane we współpracy z gdyńskim pubem Wymówka, a także sprzęt medyczny oraz wyposażenie taktyczne zakupione dzięki środkom zebranym na portalu zrzutka.pl. Do samego centrum walk dostarczono 50 apteczek, nosze ratownicze, sprzęt do obserwacji i kamizelki taktyczne.

Test Samsung Galaxy S22 Plus 5G – pozwala wydobyć piękno z każdego ujęcia

Klub Strzelających Inaczej to jedna z wielu organizacji, które dołączyły do akcji #RazemDlaUkrainy organizowanej przez Fundację To się uda i serwis zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/razemdlaukrainy. W ramach akcji zebrano już ponad 2,8 miliona złotych, które na bieżąco są rozdysponowywane między fundacje biorące udział w akcji i niosące realną pomoc mieszkańcom Ukrainy. W opisie zrzutki można na bieżąco śledzić postępy w działaniach humanitarnych, realizowanych dzięki zebranym środkom.

Był to już drugi udany transport z inicjatywy członków tych organizacji, a w najbliższym czasie planowane są kolejne. Organizatorzy akcji przyznają, że część z nich ma doświadczenie wojskowe, dzięki czemu mogli ocenić jakie zakupy będą najbardziej potrzebne. Dzięki kontaktom na Ukrainie są w stanie odpowiadać na najpilniejsze potrzeby. Sprzęt przekazują na granicy ukraińskim wolontariuszom, którzy z narażeniem życia dostarczają go do najbardziej potrzebujących miejsc.

Test Xiaomi Redmi Note 11 Pro – fajny smartfon w przystępnej cenie

Poniżej zdjęcia prezentujące dostarczone dary dla walczącej Ukrainy. Ze względów na bezpieczeństwo, twarze walczących zostały zamazane.

Pomoc dla Ukrainy od zrzutka 2

Źródło: zrzutka.pl

Pomoc dla Ukrainy od zrzutka 3Źródło: zrzutka.pl

Pomoc dla Ukrainy od zrzutkaŹródło: zrzutka.pl

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: