„Kobiety Kobietom” – bielizna dla dziewcząt z Ukrainy

#SolidarnizUkrainą – „Kobiety Kobietom”. Weź udział w akcji i wesprzyj Ukrainę!

W ramach akcji „Kobiety kobietom” organizacje charytatywne i firmy zachęcają do zakupu i przekazywania nowej bielizny, która jest obecnie jednym z podstawowych produktów podnoszących komfort uciekających przed wojną kobiet, a której brakuje.

Kobiety Kobietom

Szacuje się, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę już prawie 1,5 mln. osób przekroczyło granicę z Polską. Większość to kobiety z dziećmi, które zmuszone były opuścić swoje domy zabierając tylko to, co najpotrzebniejsze. Od samego początku Polacy hojnie dzielili się zbieraną w licznych zbiórkach odzieżą, ale dziś największe zapotrzebowanie jest na bieliznę. Tak powstała inicjatywa, której celem jest zapewnienie kobietom tego podstawowego wsparcia. Organizacje i firmy zachęcają do tego, by zamiast tulipana przekazywać środki na zakup bielizny dla naszych sąsiadek w potrzebie.

Z okazji Dnia Kobiet wiele osób wspierających działania na rzecz pomocy Ukrainkom apeluje, aby zamiast kwiatka, kupić nową bieliznę i przekazać ją poprzez utworzone w tym celu zbiórki. Takie działania promowane są również wśród pracowników polskiego oddziału w Faurecii, w którym już teraz 20% załogi stanowią obywatele Ukrainy, a aż 600 z nich to kobiety. – informuje Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager w Faurecii.

Test Maxcom FW45 Aurum 2 – elegancki zegarek lub sportowy gadżet

Pomoc, która nie zna granic

Obecnie Centrum EXPO przeznaczyło 2 hale na miejsce do spania dla uchodźców i jest gotowe przyjąć nawet 10 000 osób. Koordynatorzy informują, że na miejscu brakuje nowej bielizny zarówno dla kobiet, jak i dzieci. Zatem niech Dzień Kobiet stanie się impulsem do tego, aby zamówić majtki i staniki online, a następnie wysłać do Humanitarnego Centrum dla Uchodźców PTAK[1]. Tam paczki będą przyjmowane i rozdzielane Ukrainkom. Można zamówić je w dowolnym sklepie internetowym lub przywieźć w wyznaczone miejsce.

Nikt nie zrozumie tak kobiety, jak druga kobieta! Jesteśmy w stałym kontakcie z Humanitarnym Centrum dla Uchodźców PTAK i wiemy, jak bardzo brakuje tam bielizny. Dziewczyny! W nas jest siła! Kiedyś pończochy i goździk, dzisiaj majtki i stanik. – przekonuje Magdalena Marcinkowska, Prezes Zarządu w Workin Senatorska.

Akcja wspierana jest w social mediach przez znane polskie influencerki i aktorki tj.: Anna Lewandowska, Olga Bołądź, Joanna Koroniewska czy Małgorzata Kożuchowska. 

źródło: Faurecia Automotive Polska

***

[1] Humanitarne Centrum dla Uchodźców PTAK (hala E, wejście E7) al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: