RFBenchmark.pl luty 2022 – Orange wraca na ścieżkę zwycięstwa

RFBenchmark.pl luty 2022 – Orange wraca na ścieżkę zwycięstwa

Portal RFBenchmark.pl opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w lutym 2022. Badania dotyczyły jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. W porównaniu z poprzednią publikacją doszło do wyraźnych zmian w klasyfikacji. Orange awansowało na pozycje lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych LTE oraz w kategorii najniższej średniej wartości ping LTE. Play utrzymał prowadzenie w kategorii średniej prędkości wysyłania danych LTE.

RFBenchmark.pl luty 2022

W lutym 2022 roku ranking jakości i szybkości Internetu mobilnego RFBENCHMARK przygotowano na podstawie 173 780 pomiarów.

Średnia szybkość pobierania danych

Orange (40,7 Mb/s) w lutym zanotowało wynik lepszy od T-Mobile (40,1 Mb/s), co pozwoliło zająć pierwszą pozycję w tym zestawieniu. Na trzecim miejscu znalazł się Play (33,4 Mb/s), a na ostatnim miejscu Plus (27,8 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Play zajął ponownie pozycję lidera w tabeli (19,8 Mb/s), choć przewaga tego operatora nad Orange (19,3 Mb/s) nie jest wcale bezpieczna. Najniższy stopień podium przypadł w udziale T-Mobile (17,7 Mb/s), aczkolwiek Magentowy operator może czuć na plecach oddech Plusa (17,5 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Orange przejęło prowadzenie w kategorii najniższej średniej wartości ping (31,2 ms), zdobywając tym samym w lutowej edycji rankingu Internetu mobilnego dublet. T-Mobile jako wicelider odnotował zbliżony do Orange wynik (31,6 ms). Kolejni operatorzy wartość ping mają wyraźnie gorszą – Play uzyskał 33,8 ms, a Plus 37,3 ms.

Kliknij i przeczytaj pełny raport za luty 2022

Czytaj też: RFBenchmark styczeń 2022: Internet mobilny – T-Mobile i Play

źródło: RFBenchmark

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: