Apple iPhone SE 2022 i zielony iPhone z serii 13 już dostępne

Za nami jedna z najbardziej wyczekiwanych wiosennych konferencji, na której mogliśmy zobaczyć nowe iPhony 13 Pro, iPhone SE i iPad Air 5. Nowe iPhony i sprzęt od Apple już dostępne – sprawdź i zamów już dziś.

Apple iPhone SE (2020) / iPhone SE 3
Apple iPhone SE (2020) / iPhone SE 3

Za nami jedna z najbardziej wyczekiwanych wiosennych konferencji, na której mogliśmy zobaczyć nowe iPhony 13 Pro, iPhone SE i iPad Air 5. Oprócz nich Apple zaprezentowało wiele innych nowości. Już dziś nowe produkty z logo nadgryzionego jabłka można zamawiać w Komputronik.

iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro

Apple ogłosiło w trakcie konferencji nowy design kolorystyczny iPhonów z serii 13. Tym razem iPhony zyskały nowe, zielone barwy. Nadal wyposażone są w responsywny wyświetlacz Super Retina XDR z technologią ProMotion i piorunująco szybki czip A15 Bionic.

Kolejną premierą był iPhone SE 3, czyli telefon, który ma podbić rynek tańszych urządzeń. Został wyposażony w obsługę sieci 5G, procesor Apple A15 Bionic, wyświetlacz Retina HD o przekątnej 4,7 cala i TouchID. Posiada także nowoczesny system pojedynczego aparatu 12MP z obiektywem szerokokątnym, Inteligentnym HDR4, stylami fotograficznymi, trybem portretowym i możliwością nagrywania wideo 4K z częstością do 60kl./s. Taka specyfikacja sprawia, że patrząc na stosunek ceny do jakości otrzymaliśmy smartfon, który z pewnością znajdzie wielu odbiorców.

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem była premiera nowych iPadów Air 5-tej generacji. Tablet będzie posiadał chip M1 – ten sam, który stosowany jest w iPadzie Pro. Ponadto urządzenie ma zaoferować do 60 procent wyższą wydajność niż A14 i dwukrotnie szybszą grafika niż A14. Taka jakość zapewni świetne doznania chociażby w grach wideo – co zostało udowodnione podczas konferencji, na przykładzie takich tytułów jak Genshin Impact czy Apex Legends. iPad Air 5 doczekał się również ulepszonego przedniego aparatu – 12 megapikseli, ultraszerokokątny z funkcją Center Stage, która pozwoli na utrzymanie użytkownika w kadrze. Co ważne nowy iPad Air będzie kompatybilny ze wszystkimi akcesoriami, takimi jak Magic Keyboard, Smart Keyboard i Apple Pencil drugiej generacji.

Na konferencji Apple pokazało również nowe Studio Display. Monitor od Apple został wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 12 megapikseli – tak samo, jak w iPhonie. Poza tym Studio Display będzie posiadał sześć głośników; cztery głośniki niskotonowe oraz dwa głośniki wysokotonowe. Wszystkie będą obsługiwać dźwięk przestrzenny. Studio Display będzie posiadał trzy porty USB-C, z czego jeden Thunderbolt o mocy 96 W, który umożliwi szybkie ładowanie 14-calowego MacBooka Pro.

Jedną z najbardziej przełomowych premier zostało Mac Studio. To potężne narzędzie dla profesjonalistów, które wyznacza nowe standardy wydajności. Mac Studio jest o 80% szybszy niż 28-rdzeniowy Mac Pro. Sprzęt z pewnością przypadnie do gustu specjalistom od grafiki 3D i muzykom pracującym na wielu zakładkach i warstwach. Urządzenie wyposażone jest w cztery porty Thunderbolt, dwa złącza USB typu A, HDMI, wejście Mini Jack oraz Ethernet. Dodatkowo z przodu urządzenia znajduje się czytnik na karty SD i dwa złącza USB-C. Dzięki temu do Maca Studio podłączymy jednocześnie aż 4 ekrany Pro Display XDR i telewizor 4k. Podstawowa wersja wyposażona będzie w czip M1 Max z 64 GB pamięci RAM i dyskiem 512 GB. Najmocniejszy wariant z M1 Ultra to aż 128 GB RAMu.

Wszystkie premierowe produkty można już zamawiać w sklepie Komputronik.pl.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl