T-Mobile przy granicy z Ukrainą

T-Mobile przy granicy z Ukrainą

Z punktu widzenia działania sieci mobilnych sytuacja w okolicach przejść granicznych z Ukrainą jest bardzo wymagająca. Znacznie większej niż zwykle liczbie użytkowników oraz wzmożonemu ruchowi towarzyszy wiele wyzwań związanych z zapewnieniem dostępności i jakości serwisów.

T-Mobile
Tymczasowa infrastruktura T-Mobile przy granicy z Ukrainą

Od samego początku wojny w Ukrainie T-Mobile monitoruje stan sieci w okolicach przejść granicznych oraz w punktach recepcyjnych i reaguje na wszelkie pojawiające się utrudnienia. Inżynierowie T‑Mobile we współpracy z NetWorkS! i firmami podwykonawczymi robią co w ich mocy, by zapewnić jak najwyższą jakość sieci, a nasze usługi były dostępne dla uchodźców oraz osób niosących im pomoc.

W ciągu ostatnich dni w partnerstwie z Orange uruchomiono nowe nadajniki w Medyce i Horodle, zaś w ciągu nadchodzących dni planujemy uruchomić dodatkowe w miejscach o największym zapotrzebowaniu na nasze usługi. Uruchomiliśmy też dodatkowe warstwy pojemnościowe LTE na kilku do tej pory istniejących stacjach, aby poradzić sobie z wysokim zapotrzebowaniem na usługi transmisji danych. Nasze działania prowadzimy także w zakresie dostarczania sieci WIFI w punktach recepcyjnych.

T-Mobile cały czas analizuje sytuację i reaguje w innych miejscach w kraju, niezwiązanych bezpośrednio z obszarami przygranicznymi.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: