Smart ogród IP – inteligentne zastosowania

Smart ogród IP – inteligentne zastosowania

Robi się coraz cieplej, a rano budzi nas śpiew ptaków z sąsiednich drzew. To znaczy, że nadszedł idealny moment na prace w ogrodzie – zaczynamy wyrywać chwasty i plewić grządki, gdzieniegdzie możemy zobaczyć jeszcze przebiśniegi, cebulice, czy piękne sasanki, nieśmiało wybijające się ponad powierzchnię ziemi. Wielu z nas chciałoby oglądać swoje rośliny przez cały dzień i całą noc. Teraz jest to możliwe! Przedstawimy Wam kilka rozwiązań technologicznych, które pomogą Wam doglądać ogród z dowolnego miejsca na ziemi.

Smart ogród IP
Smart ogród IP

Oświetlenie i ochrona podczas wieczornego obchodu

 Temperatury są coraz wyższe, powietrze coraz mniej wilgotne – to oznacza częstsze podlewanie roślin. Wielu z nas robi to wieczorem, gdy wróci z pracy. Zazwyczaj wtedy posiłkujemy się ostatnimi podrygami dziennego światła lub latarkami. A gdyby tak zainwestować w lampę, która jednocześnie jest… kamerą zewnętrzną? Oświetli drogę i pozwoli sprawdzić, czy w ogrodzie nie pojawiają się niechciani goście, np. dziki lub sarny, które obgryzają sadzonki. Takim urządzeniem jest LC3 od EZVIZ. Kamera nagrywa w kolorze nawet w nocy, jest też wodo- i pyłoszczelna, co jest bardzo ważne przy urządzeniach montowanych na zewnątrz.  Jest również przystępna cenowo.

Recenzja Tapo C110 i Tapo C210 – ciągła ochrona mienia

Dzwonek, który widzi wszystko

 Innym świetnym inteligentnym gadżetem jest smart wizjer, który zastępuje „judasza” oraz dzwonek do drzwi.  Kiedy jesteśmy po łokcie w ziemi, bo akurat przesadzamy kwiaty, to ciężko nam szybko zareagować na dźwięk dzwonka do drzwi czy furtki. Inteligentne wizjery posiadają dedykowane aplikacje na telefon, dzięki którym można podejrzeć, kto czeka przed wejściem. A jeśli wizjer ma opcję połączeń audio – mamy możliwość połączyć się przez telefon do dzwonka i poprosić swojego gościa, aby poczekał lub wszedł samodzielnie! Takie funkcje ma wizjer DB2 Pro, oprócz tego ma też alarm antysabotażowy, w razie gdyby ktoś próbował go zdemontować.

Kompleksowa ochrona całej posesji

 A co, jeżeli chcemy doglądać nie tylko samego ogrodu, ale i całej swojej posesji?  Warto wtedy zainwestować w kamerę zewnętrzną, która pozwala na obserwację panoramiczną  . Przydatne będą tu takie opcje, jak np. kolorowe nagrywanie w nocy, czy większa liczba obiektywów. Zastanawiając się nad zakupem, warto zwrócić uwagę na poziom szczelności IP (im wyższy, tym bardziej odporny na wodę) oraz jakość w jakiej rejestrowane są nagrania. Kamera może być zamontowana w różnych miejscach np. na ścianie, pod dachem lub nad drzwiami – tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Przykład? C8PF od EZVIZ – taki gadżet umożliwi nam trzymanie pieczy nad spokojem naszego podwórka.

Recenzja ANNKE CZ400 – kopułkowa kamera sieciowa dla optymalnej ochrony

W ogrodzie nic się nie dzieje…

Ponoć! Ale to oczywiście nieprawda. Kiedy zachodzi słońce, a my chowamy się do domów, na zewnątrz wychodzą zwierzęta. Dzięki zamontowaniu rozwiązań smart home, możemy nagrywać swoje własne filmy przyrodnicze. Niekoniecznie będą na równi z produkcjami telewizyjnymi, ale właściwie to kto wie, co uchwyci nasze urządzenie? Może jakąś anomalię albo potwora z Loch Ness? Nie dowiemy się, póki nie spróbujemy!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: