MSI z nową linią laptopów dla graczy i twórców

MSI z nową linię laptopów dla graczy i twórców wyposażonych w najnowsze procesory 12. generacji z serii Intel H – przyjrzyjmy się im bliżej

MSI 12 Gen

MSI zademonstrowało swoją wizję nadchodzącej ery Metaverse. Nowe laptopy z logo Meta-ready wyposażone są w procesory Intel Core i7 lub nowsze oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX  3070 lub nowsze. To idealne rozwiązania dla każdego, kto chciałby doświadczyć wydajności zgodnej z Metaverse.

Laptopy NVIDIA GeForce RTX oparte są na rewolucyjnej architekturze Ampere, z rdzeniami RT drugiej generacji do ray tracingu oraz rdzeniami Tensor trzeciej generacji do DLSS i AI. Użytkownicy nowych komputerów będą mogli po raz pierwszy korzystać z karty graficznej klasy GeForce RTX 3080 Ti w wersji dedykowanej do laptopów. Karta RTX 3080 Ti jest wyposażona w 16 GB pamięci GDDR6, o najszybszym taktowaniu, jakie kiedykolwiek zastosowano w laptopie. Zapewnia on wyższą wydajność niż desktopowy TITAN RTX.

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

Natomiast nowy GeForce RTX 3070 Ti jest do 70% szybszy niż RTX 2070 SUPER stosowany w laptopach i gwarantuje 100 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p. Dodatkowo, 4. generacja technologii Max-Q, z funkcjami CPU Optimizer, Rapid Core Scaling i Battery Boost 2.0, jeszcze bardziej zwiększa efektywność, wydajność i czas pracy na baterii.

Seria Creator powiększyła się o nowe modele, w tym takie z ekranami o przekątnej do 17 cali. Ogólna wydajność procesora została zwiększona o 45% dzięki nowemu chłodzeniu Vapor Chamber Cooler. MSI wzbogaciło swoje laptopy o możliwość obsługi dotykiem przy użyciu MSI Pen, certyfikat „Calman verified True Pixel Display” oraz współpracę z DTS dla bogatych i wciągających wrażeń dźwięku przestrzennego.

GS77/66 Stealth
GS77/66 Stealth

Smukły – GS77/66 Stealth

Seria Stealth GS to lekkie, wydajne laptopy do gier i zastosowań profesjonalnych. GS77 w nowym kolorze „core black” został wyposażony w bardziej wytrzymały zawias ze stopu cynku. Przy wysokości mniejszej niż 21mm MSI udało się powiększyć touchpad i wielkość klawiszy dla precyzji i wygody pisania. Notebook wyposażony jest także w sześć głośników zapewniających czyste wysokie tony i potężne basy. Biznesowi użytkownicy ceniący bezpieczeństwo i mobilność docenią przełącznik blokady kamery internetowej oraz wsparcia dla ładowania do 100W.

Raider GE76/66
Raider GE76/66

Najwyższa moc – Raider GE76/66

Seria MSI Raider GE przyciąga wzrok za sprawą panoramicznego podświetlenia, które tworzy urzekającą atmosferę rodem z filmów sci-fi. Wydajność laptopów z tej serii jest jeszcze bardziej imponująca. Innowacyjny system termiczny MSI sprawia, że wydajność Raider GE może sięgać nawet 220W z GeForce RTX 3080 Ti przy użyciu MSI OverBoost. Podkładka Phase Change Liquid Metal Pad zwiększa wydajność o dodatkowe 10%, a dzięki wyświetlaczom do nawet 4K z obsługą trybu Discrete Graphic Mode, gracze będą mogli cieszyć się szybko i płynnie działającymi grami.

Vector GP76/66
Vector GP76/66

Zrodzony dla wydajności – Vector GP76/66

Seria GP Vector została stworzona w oparciu o nową koncepcję. Nazwa „Vector” reprezentuje oczekiwania MSI, aby seria GP posiadała całą moc potrzebną do osiągnięcia satysfakcjonujących doświadczeń w grach, inżynierii lub obliczeniach naukowych. Dzięki technologii Cooler Boost 5, wydajność Vectora może osiągnąć nawet 210W poprzez korzystania z MSI OverBoost.

Rainbow Six Extraction Edition – Crosshair 15

Seria Crosshair GL jest owocem współpracy pomiędzy MSI i Ubisoft. Cechuje się futurystycznym designem z ekskluzywnymi elementami sci-fi inspirowanymi grą, a także wyposażona jest w procesory Intel® Core™ i9 oraz technologię Cooler Boost 5. Wydajność graficzna – co odróżnia serię Crosshair od konkurencji – stoi na maksymalnym poziomie. Seria Crosshair GL występuje w trzech wariantach: Crosshair 15, Crosshair 17, a także limitowana edycja Crosshair 15 Rainbow Six Extraction Edition, która zawiera ekskluzywny pakiet do gry.

Pulse GL76/66
Pulse GL76/66

Pulsująca moc – Pulse GL76/66

MSI Pulse GL76/66 zachowuje chraktetystyczny design Maartena Verhoevena inspirowany tytanową zbroją i energią Pulse dla „Armii Smoka”. Technologia Cooler Boost 5 zwiększa przepływ powietrza o 15%, nawet przy 33% redukcji grubości ścianek.

Zaostrz swoją grę – Sword 17/15, Katana GF76/66

Seria MSI Sword została zilustrowana nowym wizerunkiem rycerza o magicznej, nieśmiertelnej sile – „Dragon Power” – władającego zaczarowanym mieczem zwycięstwa. Postać rycerza została stworzona przez Justina Goby Fieldsa, słynnego artystę koncepcyjnego ze Stanów Zjednoczonych. Obie serie – Sword i Katana – mają pomóc graczom odnieść sukces dzięki wygodnemu skokowi klawiszy na poziomie 1,7 mm oraz technologii Cooler Boost 5.

Creator Z17, Creator Z16P i Creator Z16

Creator Z17 to pierwszy na świecie 17-calowy laptop obsługujący dotyk piórkiem, wyposażony w ekran o proporcjach 16:10 z cienką ramką i technologią True Color, który jest idealnym towarzyszem dla twórców. Creator Z16P oferuje 20% wzrost wydajności dzięki Vapor Chamber Cooler, który generuje 76% więcej powierzchni chłodzącej, 65% więcej przepływu powietrza i obniża temperaturę powierzchni o 2°C. Dzięki znakomitej wydajności i obudowie z aluminium frezowanego CNC, seria Creator Z oferuje laptopy studyjne stworzone dla twórców, profesjonalistów oraz konsumentów, którzy lubią wysokiej jakości produkty klasy premium.

Creator M16 to bardziej przenośny i stylowy wybór dla studentów i twórców potrzebujących dużej wydajności. Wyposażono go w wyświetlacz QHD+ True Pixel, który rozkłada się płasko pod kątem 180° oraz ultralekką, smukłą, aluminiową obudowę. MSI wprowadza innowacje nie tylko w sprzęcie, ale także w oprogramowaniu MSI Center z zamiarem stworzenia najinteligentniejszych laptopów w historii. MSI Smart Auto automatycznie przełączy odpowiednie tryby w zależności od sposobu użytkowania, podczas gdy Ambient Silent AI wykryje poziom hałasu otoczenia, aby dostosować prędkość wentylatora, zapewniając lepszą wydajność przy stosunkowo cichym wentylatorze.

Test MSI PRO 22XT 10M – komputer All-In-One, czy to ma sens?

Nowe serie MSI Gaming i Content Creation zapewniają niezmiennie wysoką wydajność, innowacyjne rozwiązania termiczne i mnóstwo nowych funkcji, z charakterystyczną dla MSI estetyką.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl