Dobrze, że nie dałem się nabrać

Dobrze, że nie dałem się nabrać – DPD nie mogło dostarczyć Twojej paczki? CyberRescue ostrzega!

Oszuści ponownie atakują! Tym razem podszywają się pod firmę kurierską DPD i rozsyłają e-maile z informacją o nieudanej próbie dostarczenia paczki! Uwaga! Przestępcy mogą uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy.

W wiadomości znajduje się link, który rzekomo przekierowuje do strony, gdzie w łatwy sposób można zmienić termin dostarczenia przesyłki. Jeśli wypełnimy formularz dostępny na fałszywej stronie internetowej, podamy oszustom na tacy dane do karty płatniczej i swoje wrażliwe dane osobowe. W ten sposób możemy stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego.

Test 70mai Dash Cam M500 – ciekawe funkcje bezpieczeństwa

Licho nie śpi

nie dałem się nabrać

Takiego e-maila otrzymał Bartek, oczekujący przesyłki ze znanego portalu sprzedażowego. Jego czujność wzbudził fakt, że zamawiał inną firmę kurierską.

Odezwałem się do CyberRescue i dowiedziałem się, że to nowe oszustwo. Dobrze, że nie dałem się nabrać – tłumaczy mężczyzna.

Recenzja Roborock Dyad – elektryczny mop odkurzający

Przestępcy internetowi bardzo często wykorzystują wizerunek kurierów.

Fałszywa strona łudząco przypomina tą, należącą do firmy kurierskiej, dlatego bardzo łatwo można dać się nabrać – dodaje Klaudia Brzezińska z CyberRescue.

Bądź czujny!

Zapamiętajmy, że firma kurierska nigdy nie będzie wymagała od nas danych do karty płatniczej, czy danych logowania do bankowości internetowej – mówi Klaudia Brzezińska z CyberRescue.

Jednak jeżeli daliśmy się nabrać i podaliśmy swoje dane, od razu zastrzeżmy swoją kartę. Następnie skontaktujmy się z bankiem, w celu poinformowania ich o zaistniałej sytuacji.

Natomiast jeśli otrzymaliśmy wiadomość od firmy kurierskiej i chcemy sprawdzić czy jest ona prawdziwa, skontaktujmy się z firmą za pomocą infolinii.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: