Dynabook Tecra A40-K i A50-K – dla współczesnych pracowników mobilnych

Dynabook Tecra A40-K i Dynabook Tecra A50-K z nowymi funkcjami sztucznej inteligencji spełniającymi wymagania współczesnych pracowników mobilnych.

Tecra A40-K i Tecra A50-K
Tecra A40-K i Tecra A50-K

Dynabook Europe GmbH prezentuje dwa nowe urządzenia z serii Tecra – 14-calowy model Tecra A40-K i 15-calowy model Tecra A50-K. Nowe notebooki zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb nowoczesnego, elastycznego pracownika, przy jednoczesnym odciążeniu menedżerów IT. Są one niezawodne, bezpieczne i łatwe w zarządzaniu, a przy tym lekkie i stylowe.

 

Bezpieczne i łatwe w zarządzaniu dla IT i użytkowników

Każde z prezentowanych urządzeń starannie zaprojektowano, aby sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem i łatwością zarządzania, wynikającym z coraz szybszego przechodzenia na elastyczne modele pracy. Oba urządzenia spełniają wymagania Microsoft Secured-core PC, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki autorskiemu BIOS-owi Dynabook z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa, modułowi TPM (Trusted Platform Module) 2.0, szyfrowaniu klasy korporacyjnej oraz opcjonalnemu uwierzytelnianiu odciskiem palca i funkcją rozpoznawania twarzy w systemie Windows Hello, użytkownicy uzyskują wysoki poziom ochrony przed kradzieżą danych i tożsamości. Oba urządzenia są wyposażone w przesłonę kamery, a opcjonalny czytnik kart inteligentnych zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń.

 

Nawet w przypadku rozproszonych zespołów, działy IT mogą sprawować ścisłą kontrolę nad urządzeniami Tecra dzięki inteligentnym funkcjom zarządzania. Technologia Intel® Active Management (AMT) umożliwia łatwe zarządzanie urządzeniami* – nawet zdalnie. Opatentowany BIOS Dynabook również może być aktualizowany i zarządzany zdalnie, aby utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

 

 

Wysoka wydajność

Komputery Tecra A40-K i A50-K mają funkcje zwiększające wydajność, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko wykonywać swoją pracę. W obu modelach zainstalowano system Windows 11 Pro. Tecra A40-K i A50-K są wyposażone w najnowsze procesory Intel® Core™ 12. generacji, nawet i7, pracujące z mocą 28 watów. Oprócz tego dostępny jest szeroki wybór pamięci i pamięci masowej, w tym do 32 GB pamięci RAM 2x SO-DIMM DDR4 3200 oraz do 1 TB pamięci masowej SSD Gen4 o większej szybkości. Co więcej, technologia graficzna Intel® Iris® Xe dodatkowo zwiększa wydajność, a system chłodzenia dwoma wentylatorami zapewnia ciche utrzymanie odpowiedniej temperatury urządzenia. Tecra A40-K i A50-K pracują do 10,4 godziny¹ bez konieczność podłączania urządzenia do źródła zasilania. Funkcja szybkiego ładowania pozwala uzyskać 40% baterii w ciągu zaledwie 30 minut.

 

„Nasze najlepiej sprzedające się urządzenia Tecra tworzymy korzystając z ponad 35-lat doświadczeń. Na całym świecie są one znane z solidności, poręczności i doskonałego designu” – powiedział Damian Jaume, Prezes Dynabook Europe GmbH. „Nowe modele A40-K i A50-K posiadają liczne udoskonalenia, które wynikają z dążenia Dynabook do zapewnienia pracownikom odpowiednich narzędzi do produktywnej i kreatywnej pracy zespołowej, niezależnie od miejsca jej wykonywania.

 

Wygodna praca w dobrym stylu

Zarówno Tecra A40-K, jak i A50-K zostały zaprojektowane tak, aby połączyć poręczność i wydajność z wyrazistym wzornictwem klasy premium. Obudowa z charakterystyczną falą i antybakteryjną powłoką w kolorze Mystic Blue nie tylko dodaje stylowego wykończenia, ale także chroni użytkowników przed 99% bakterii2.

 

Stworzony z myślą o mobilności Tecra A40-K z 18,9 mm obudową waży zaledwie 1,45 kg* i ma duży, matowy 14-calowy ekran HD lub FHD. Natomiast jego 15-calowy brat przeznaczony dla pracowników hybrydowych oferuje nieco większy ekran w 19,9 mm obudowie.

 

Wąskie ramki i idealnie wyważone zawiasy umożliwiają szybkie uruchamianie urządzeń i ergonomiczną pracę przez cały dzień. Ekran każdego z laptopów można rozłożyć do 180 stopni, co ułatwia prezentowanie dokumentów. Opcjonalnie, dostępny jest ekran dotykowy. Duża i ergonomiczna podświetlana klawiatura z ClickPadem lub opcjonalnym SecurePadem umożliwia wygodne pisanie. Model A50-K jest wyposażony w dodatkową klawiaturę numeryczną.

Zawsze w kontakcie

Tecra A40-K i A50-K są wyposażone w nowe rozwiązania sztucznej inteligencji (AI), które zwiększają produktywność i współpracę w miejscu pracy – niezależnie od lokalizacji użytkownika. Podwójne mikrofony z obsługą Cortany oferują nową funkcję redukcji szumów AI, a kamera HD z funkcją rozpoznawania twarzy (FA) posiada własne, ulepszone rozwiązania AI. Wraz z wysokiej jakości głośnikami stereo z przetwarzaniem dźwięku DTS, urządzenia umożliwiają bezproblemowe prowadzenie wideokonferencji lub konferencji audio.

Wytrzymałe i sprawdzone

Wszystkie elementy A40-K i A50-K, zaprojektowane i wykonane w centrum badawczo-rozwojowym Dynabook, zostały zaprojektowane z myślą o trwałości. Każdy z nich przeszedł rygorystyczne testy zgodne z najnowszymi normami MIL-STD-810H – obejmującymi testy wytrzymałości w razie upadku, zmian temperatury, wilgotności, wibracji i wstrząsów. Odporna na zalanie** bezramkowa klawiatura zapewnia dodatkową odporność na uszkodzenia.

 

Pełny zestaw narzędzi łączności

Na biurku w biurze, w domowym gabinecie, a nawet na stole kuchennym, oba urządzenia oferują wszystkie połączenia, których pracownicy potrzebują, aby połączyć się ze swoim środowiskiem i światem. Dwa porty USB-C z obsługą Thunderbolt 4 umożliwiają szybkie ładowanie, przesyłanie danych i wyświetlanie obrazu na maksymalnie czterech monitorach. Użytkownicy mogą łatwo i szybko podłączać kolejne akcesoria za pomocą innych pełnowymiarowych portów, w tym HDMI 2.0, LAN i dodatkowych portów USB-A 3.2 orazgniazda Micro SD. Chcąc zapewnić szybkie i niezawodne połączenie bezprzewodowe, urządzenia wyposażono w technologię Intel® AX211 2×2 Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2.

 

Tecra A40-K i A50-K pojawią się na światowych rynkach pod koniec kwietnia 2022 roku. Więcej informacji na temat Dynabook można znaleźć pod adresem: https://pl.dynabook.com/laptops/tecra/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: