Huawei Watch GT Runner – zegarek dla biegaczy już w Polsce

Huawei Watch GT Runner – zegarek dla biegaczy już w Polsce

Huawei wprowadził do sprzedaży w Polsce pierwszy smartwatch marki przeznaczony dla biegaczy – Huawei Watch GT Runner. Urządzenie wyposażone jest w dwuzakresowy pięciosystemowy GNSS, który zapewnia precyzyjną nawigację. Wyróżnia się również lekką konstrukcją oraz długim czasem działania, nawet do dwóch tygodni na jednym ładowaniu.

Do 10 kwietnia, Huawei Watch GT Runner można kupić w ofercie premierowej w zestawie z głośnikiem Huawei Sound Joy oraz 12-miesięczną subskrypcją premium aplikacji adidas Running oraz adidas Training. Rekomendowana cena detaliczna urządzenia to 1 299 zł. 

Huawei Watch GT Runner

Huawei Watch GT Runner w ofercie premierowej dostępny jest w sklepie internetowym huawei.pl, w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Neonet, Komputronik, Decathlon, w sieci T-Mobile i Plus oraz w strefie marki na Allegro. Oferta może różnić się w zależności od partnerów – szczegóły dostępne są w sklepach.

 Test Huawei Watch GT 3 42mm – na damskiej ręce wygląda rewelacyjnie

Huawei Watch GT Runner – pierwszy zegarek dla biegaczy od Huawei

Huawei Watch GT Runner wyposażony jest w dwuzakresowy pięciosystemowy GNSS, który zapewnia wysoką precyzję w zakresie geolokalizacji, monitoruje trajektorię biegu i obsługuje dokładne pozycjonowanie w trybie offline. Huawei Watch GT Runner wyposażony jest w funkcję, która klasyfikuje biegaczy na podstawie ich sprawności fizycznej i danych treningowych w celu odróżnienia ich stopnia zaawansowania – od podstawowego, przez zaawansowany aż po profesjonalny.

Smartwatch dostarczy początkującym biegaczom dane i sugestie dotyczące intensywności treningu oraz wskazówki odnośnie regeneracji – spersonalizowane podpowiedzi opierać się będą na wskaźniku zdolności biegowych (RAI) obliczonym w oparciu o tętno i tempo, a także obciążenie treningowe. Zaawansowani biegacze otrzymają dane pozwalające ocenić wyniki treningów oraz skalę zmęczenia, a także porady dla profesjonalistów.

Huawei Watch GT Runner
Huawei Watch GT Runner

Smartwatch wyświetla spersonalizowane plany treningowe w oparciu o informacje na temat użytkownika: płeć, wzrost, tętno, a także częstotliwość i intensywność treningów. Urządzenie pozwala ustalić plan treningowy w 4 etapach – początkujący, zaawansowany, wzmocnienie i redukcja. Inteligentny osobisty trener analizuje tygodniowe dane treningowe i automatycznie dostosowuje plan na kolejny tydzień tak, aby zapewnić postępy w treningu. Plan automatycznie synchronizuje się z aplikacją Huawei Zdrowie, a asystent głosowy wysyła powiadomienia bezpośrednio na zegarek.

Test Huawei Watch GT2 Pro – smart zegarek do garnituru

Nowy smartwatch został zaprojektowany z myślą o najwyższym komforcie użytkowania – lekka i wytrzymała koperta wykonana jest z włókna polimerowego, co nie tylko zwiększa trwałość urządzenia, ale także wzmacnia dokładność GPS. Całości dopełnia koronka z tytanu klasy lotniczej i ceramiczne wykończenie. Zegarek waży zaledwie 38,5 grama, dzięki czemu jest ledwo wyczuwalny dla biegacza podczas treningu, a także zapewnia mniejsze przesuwanie się urządzenia na nadgarstku, co podnosi dokładność dynamicznego monitorowania tętna.

Tarcza zegarka o średnicy 46 mm i czytelny wyświetlacz AMOLED 1,43” pozwala na precyzyjny odczyt danych. Huawei Watch GT Runner wyposażony jest również w antybakteryjny silikonowy pasek, dzięki czemu zegarek można umyć po treningu. Na tarczy zegarka wyświetlane są wszystkie potrzebne dane, takie jak obciążenie treningowe, wskaźniki zdolności biegowej, czas regeneracji czy pogoda. Użytkownicy mogą dostosować dane, które chcą wyświetlać tak, aby mieć na tarczy wszystkie najważniejsze dla siebie aktywności i funkcje.

Test Huawei Watch GT 2e – smartwatch dla aktywnych i dbających o zdrowie

Inteligentny asystent, nie tylko podczas biegania

Zegarek wyposażony jest w technologię TruSeen 5.0+, która pozwala na monitorowanie tętna przez całą dobę. Zmodernizowany moduł pomiaru tętna zawiera osiem fotodetektorów (PD), co w połączeniu z zakrzywionym spodem oraz ulepszonym algorytmem AI, zmniejsza zakłócenie przepływu światła zewnętrznego. Huawei Watch GT Runner, podobnie jak inne smartwatche marki, umożliwia także analizę snu, pomiar poziomu natlenienia krwi (SpO2), monitoring cyklu menstruacyjnego, stresu oraz ponad 100 trybów sportowych. Urządzenie wyposażone jest również w wytrzymałą baterię, która umożliwia do 2 tygodni użytkowania.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]