Multicookery Instant Pot – nowość na polskim rynku

Multicookery Instant Pot – nowość na polskim rynku

Czas gotowania skrócony do minimum, mniejsze zużycie energii i wody oraz oszczędność miejsca – to cechy charakterystyczne elektrycznych multicookerów Instant Pot. Urządzenia kanadyjskiej marki stały się niezbędnym elementem wyposażenia kuchennego na całym świecie i jednym z najczęściej kupowanych produktów AGD w Ameryce. Od niedawna można je dostać także w Polsce. Co znajdziemy w ofercie?

Instant Pot Duo
Instant Pot Duo

Instant Pot od 2010 r. rewolucjonizuje przygotowywanie zdrowych, domowych posiłków, ułatwiając i przyśpieszając ich gotowanie. Urządzenia łączące w sobie właściwości szybkowarów i wolnowarów ograniczają czas przyrządzania posiłków – jest on nawet o 70% krótszy niż w przypadku tradycyjnych metod. Co więcej smażenie, pieczenie i gotowanie odbywa się w jednym „garnku”, dlatego, oprócz oszczędności czasu i energii, zmniejsza się też zużycie wody i konieczność posiadania różnych sprzętów kuchennych oraz akcesoriów jak garnki czy patelnie.

Recenzja Kohersen Black Cube – garnki i patelnie

Funkcjonalność multicookerów podbiła serca milionów użytkowników na całym świecie – teraz do ich grona mogą dołączyć także osoby z Polski.

Wielofunkcyjne urządzenia Instant Pot to sprzęt kuchenny idealnie wpasowujący się w potrzeby współczesnych Polaków. Jesteśmy krajem z rozbudowaną tradycją kulinarną, a w naszym menu nie brakuje potraw mięsnych, często wymagających spędzenia wielu godzin w kuchni. Niestety, czasu na gotowanie w domu mamy coraz mniej, ale dzięki multicookerom nie musi się to odbijać negatywnie na naszej diecie. Dodatkowo pozwalają one zaoszczędzić też energię i wodę, co w dobie inflacji i podwyżek cen surowców, dla wielu osób może być istotnym aspektem przy planowaniu posiłków – mówi Łukasz Malik, General Manager Top Concept S.C., oficjalnego dystrybutora Instant Pot w Polsce.

Instant Pot Duo Evo Plus
Instant Pot Duo Evo Plus

Produkty skrojone na miarę indywidualnych potrzeb

Na polskim rynku dostępnych jest obecnie 5 serii produktów Instant Pot o pojemności 2,8, 5,7 lub 7,6 litra. Podstawowa linia – Instant Pot Duo (7 w 1) to szybkowary idealne dla początkujących użytkowników i osób, które od urządzenia oczekują podstawowych funkcji jak: szybkowar, wolnowar, jogurtownica, gotowanie na parze, ryżowar, smażenie jak na patelni i podgrzewacz żywności. Duo Plus (9 w 1) ma dodatkowo programy do gotowania jajek, sterylizacji, pieczenia ciast oraz sous vide. Kolejna seria – Instant Pot® Duo™ Evo Plus (10 w 1) to bardziej innowacyjne i zaawansowane technologicznie multicookery, które umożliwiają gotowanie przy wykorzystaniu ponad 30 automatycznych programów.

Instant Pot Pro Crisp
Instant Pot Pro Crisp

Dla pasjonatów kulinariów oraz profesjonalnych kucharzy skierowane są modele Instant Pot® Pro™ (10 w 1), którzy dzięki szybkiemu nagrzewaniu, wyczarują w domu potrawy rodem z najlepszych restauracji. Urządzenia te mają także opcję sterylizacji, co jest szczególnie cenne w przypadku posiadania małych dzieci i konieczności dezynfekcji smoczków czy butelek.

Recenzja Mi Induction Heating Rice Cooker – nie tylko do ryżu

Dla miłośników smażonych i pieczonych dań najlepszym wyborem będą natomiast produkty z serii Duo Crisp™ lub Pro Crisp™. Wyposażono je w dodatkową pokrywę do pieczenia metodą air fry, grillowania, przyrządzania potraw na ruszcie oraz suszenia żywności (dehydrator). Przy jej użyciu można przygotować ulubione posiłki w zdrowszej, ale równie chrupiącej wersji, bez użycia oleju lub z jego minimalną ilością.

Przy wyborze Instant Pot należy wziąć pod uwagę ilość osób, dla których będą przyrządzane w nim posiłki. Dla par lub singli wystarczające są urządzenia z garnkiem wielkości 2,7 lub 5,7 litra. Kilkuosobowe rodziny czy profesjonalni kucharze powinni postawić na większe multicookery 5,7 lub 7,6 litra. Nie trzeba się jednak kierować powierzchnią do przechowywania w kuchni – produkty wykluczają potrzebę posiadania większości garnków i innych sprzętów, dzięki czemu zapewniają oszczędność miejsca.

Test Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L – styl życia zaczyna się w kuchni

Istotną kwestią są też umiejętności kulinarne i chęć ich rozwijania. Jeśli gotowanie nie jest naszą pasją, może okazać się, że nie potrzebujemy modelu z rozbudowanymi funkcjami. Z drugiej strony – przygotowanie potraw w Instant Pot jest tak łatwe i szybkie, że nawet osoby niezainteresowane wcześniej gotowaniem, nagle stają się jego pasjonatami – radzi Łukasz Malik.

Multicookery Instant Pot są dostępne na oficjalnej polskiej stronie marki instant-pot.pl, a także w największych sieciach sprzedaży produktów RTV i AGD. Ich ceny mieszczą się w przedziale od 590 do 1680 złotych.

źródło; Instant Pot

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: