Intel Arc A-Series – nowa rodzina mobilnych układów graficznych

Intel Arc A-Series – nowa rodzina mobilnych układów graficznych

Podczas wideoprezentacji Intel przedstawił rodzinę mobilnych układów graficznych Arc A-Series, pierwsze laptopy oparte na technologii Intel Arc oraz platformę Arc obejmującą sprzęt, oprogramowanie i usługi, które umożliwią graczom i twórcom na całym świecie korzystanie z wysokowydajnych rozwiązań graficznych.

Intel Arc A-Series

Wszystkie produkty z GPU Intel Arc A-Series są zbudowane w oparciu o nową mikroarchitekturę Xe High Performance Graphics Intela, w skrócie Xe HPG, która została zaprojektowana od podstaw z myślą o graczach i twórcach. Technologie Xe HPG sprawiają, że karty graficzne Arc zapewniają przełomową wydajność, efektywność i skalowalność.

Test Maxcom MS507 Smart&Strong – na ekstremalne hobby

Układy graficzne Intel Arc A-Series znajdą zastosowanie w szerokiej gamie konstrukcji mobilnych, przy czym wiele z pierwszych kart graficznych Arc 3 pojawi się w urządzeniach Intel® Evo™.

Rodzina mobilnych układów graficznych Intel Arc A-Series

Układy graficzne Intel Arc A-Series znajdą zastosowanie w szerokiej gamie konstrukcji mobilnych, przy czym wiele z pierwszych kart graficznych Arc 3 pojawi się w urządzeniach Intel Evo.

Będą to dwa pierwsze układy: A350M dla ultrasmukłych konstrukcji oraz A370M dla większej wydajności w smukłych i lekkich obudowach.

  • Intel Arc 3 oferują ulepszone granie w rozdzielczości 1080p oraz
    zaawansowane tworzenie treści. Laptopy bazujące na Arc A370M zapewniają ponad 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p w wielu popularnych tytułach.
  • Intel Arc 5 i Arc 7 dostarczą te same zaawansowane możliwości tworzenia treści w połączeniu ze zwiększoną wydajnością graficzną i obliczeniową. W porównaniu z produktami Arc 3, te układy graficzne będą miały więcej rdzeni Xe, więcej funkcji ray tracingu oraz więcej pamięci GDDR6.
  • Pierwsza seria laptopów z Arc 3 jest już dostępna w przedsprzedaży, a laptopy z Arc 5 i Arc 7 pojawią się na początku lata. Układy graficzne Intel Arc dla komputerów stacjonarnych i kart rozszerzeń zostaną wprowadzone na rynek latem.

źródło: Intel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: