Dynabook Portégé X40-K – z myślą o pracy hybrydowej

Dynabook Portégé X40-K – z myślą o pracy hybrydowej

Dynabook Europe przedstawia Portégé X40-K, nowe 14-calowe urządzenie z biznesowej serii Dynabook klasy premium, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić design najwyższej jakości i sprostać wymaganiom współczesnego mobilnego pracownika. Elegancki, a zarazem praktyczny X40-K oferuje szereg funkcji zwiększających mobilność, co świadczy o zaangażowaniu firmy Dynabook w dostarczanie innowacji spełniających zmieniające się wymagania użytkowników końcowych.

Portégé X40-K
Portégé X40-K

Najnowszy dodatek do serii urządzeń Dynabook X jest dowodem na to, że nieustannie dążymy do osiągnięcia najlepszych wyników w dziedzinie komputerów przenośnych” – powiedział Damian Jaume, Prezes Dynabook Europe GmbH. „Nowy Portégé X40-K łączy w sobie ulepszoną łączność, wydajność i funkcje współpracy w eleganckiej aluminiowej obudowie, stanowiąc doskonały zestaw narzędzi dla pracowników, niezależnie od ich lokalizacji.

Ultraszybka łączność dla pracowników będących w ciągłym ruchu

Zasilany najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. generacji i pracujący pod kontrolą systemu Windows 11 Pro, Portégé X40-K posiada wiele opcji łączności, które sprawiają, że jest idealnym towarzyszem dla współczesnego pracownika hybrydowego. Wyposażony nie w jeden, ale w dwa porty Thunderbolt 4, a także port HDMI 2.0, dodatkowe porty USB-A 3.2, LAN i gniazdo Micro SD, użytkownicy mogą pozostać podłączeni do wszystkiego, co potrzebne do jednoczesnego wyświetlania, ładowania i przesyłania danych. Oddzielne gniazdo zasilania AC zapewnia dodatkową możliwość ładowania, dzięki czemu z obu portów Thunderbolt 4 można korzystać bez ograniczeń.

Test Microsoft Surface GO 3 – laptop czy tablet?

Model ten jest także wyposażony w najnowszą technologię Intel AX211 2×2 Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2, które zapewniają lepszą, wolną od zakłóceń łączność podczas podróży. X40-K oferuje do 32 GB pamięci DDR4 3200 MHz, konfigurowalnej w dwóch gniazdach SO-DIMM, co zapewnia doskonałą wydajność grafiki Intel Iris Xe. Wydajność ta jest dodatkowo zwiększona dzięki opcjom dysków SSD o pojemności do 1 TB, wykorzystujących najnowszy standard Gen 4, zapewniający szybszy transfer danych.

Dźwięk i obraz wspomagane przez sztuczną inteligencję w zasięgu ręki

Łatwo dostępne i całkowicie nowe funkcje audio AI oraz kamery HD z uwierzytelnianiem twarzy (FA) w Portégé X40-K wyposażają pracowników w idealne narzędzia do zdalnej współpracy. Rozwiązanie audio AI Realtek zapewnia redukcję szumów, która wycisza określone odgłosy z otoczenia, podczas gdy użytkownik pozostaje doskonale słyszalny. Ponadto kamera AI wspomaga korekcję oświetlenia i kadrowanie twarzy, aby zapewnić płynne odtwarzanie wideo. Pracownicy mogą zachować prywatność w swoim otoczeniu, korzystając z szeregu niezależnych od platformy, inteligentnych opcji ukrywania tła. Ponieważ odbywa się to na poziomie kamery, prywatność jest zachowana nawet wtedy, gdy konieczne jest użycie niestandardowej aplikacji do wideokonferencji.

Test Acer Swift 1 – laptop do nauki zdalnej

Fachowa konstrukcja z najwyższej jakości wykończeniem

Kamera Portégé X40-K została starannie zaprojektowana tak, aby łączyć doskonałe cechy konstrukcyjne z fenomenalną wydajnością. Aluminiowa obudowa zapewnia idealną równowagę między jakością a przystępną ceną, a szlifowane wykończenie Dark Tech Blue zapewnia lepszy wygląd i wrażenia w dotyku. Wytłoczone matowo-srebrne logo Dynabook dodaje odrobinę luksusu – wraz z diamentowo ciętą ramką na pokrywie i panelu dotykowym stanowi wykończenie premium.

Wyrafinowany wygląd X40-K połączony jest z praktyczną i trwałą konstrukcją. Wąska, trójstronna ramka maksymalizuje pojemność ekranu bez uszczerbku dla rozmiaru i poręczności. Ultrasmukłe i łatwe do trzymania urządzenie o grubości zaledwie 17,9 mm i wadze 1,46 kg* jest w pełni przygotowane do pracy w podróży. Dzięki obniżonej klawiaturze bez ramki, ekran z powłoką antyodblaskową jest chroniony przed zabrudzeniami klawiatury, gdy pokrywa jest zamknięta. Specjalnie zaprojektowany system chłodzenia wykorzystuje wyjątkowo ciche podwójne wentylatory oraz gumową stopkę na zewnątrz, która oddziela ciepłe i chłodne powietrze.

Innowacyjny proces anodowania zapewnia wyraziste, metaliczne wykończenie, które chroni także przed codziennymi zadrapaniami i zarysowaniami, a odporna na zalanie klawiatura zapewnia dodatkową ochronę urządzenia, które zostało zaprojektowane tak, by sprostać wyzwaniom pracy hybrydowej. Współpracę dodatkowo ułatwia 180-stopniowy kąt otwarcia X40-K, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo i efektywnie dzielić się informacjami ze współpracownikami.

Urządzenie jest wynikiem wieloletniego zaangażowania firmy Dynabook w jakość i niezawodność, a rygorystyczne testy MIL STD 810H potwierdzają jego solidność.

Test Lenovo Yoga Slim 7 – świetny do codziennej pracy

Bezkompromisowe bezpieczeństwo

Portégé X40-K, zbudowany z myślą o bezpieczeństwie jako priorytecie, bez trudu spełnia wymagania Microsoft Secured-core. Własny BIOS Dynabook’a, w połączeniu z uwierzytelnianiem twarzy i odcisków palców oraz Trusted Platform Module (TPM) 2.0, zapewnia silną ochronę przed rosnącym zagrożeniem atakami. Wraz z przesłoną kamery internetowej, gniazdem blokady bezpieczeństwa i opcjonalnym czytnikiem kart inteligentnych, Portégé X40-K zapewnia użytkownikowi zarówno prywatność, jak i ochronę.

Portege X40-K będzie dostępny od maja 2022 r.

Więcej informacji o serii Dynabook można znaleźć na stronie: https://pl.dynabook.com/laptops/portege/

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: