McLaren Racing i Cisco ogłosiły wieloletnie globalne partnerstwo

McLaren Racing i Cisco ogłosiły wieloletnie globalne partnerstwo

W najbliższy weekend odbędzie się Grand Prix Australii Formuły 1. Wyścig na torze w Melbourne będzie pierwszym w Australii po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Po trzech latach czołowy kierowca F1, Daniel Ricciardo wróci do ojczyzny, aby walczyć o punkty dla McLaren Racing. Partnerem technologicznym brytyjskiego zespołu wyścigowego jest Cisco. Obie organizacje zacieśniły współpracę na rzecz rozwoju technologii mających na celu usprawnienie pracy zespołu i poprawę doświadczeń kibiców oraz partnerów.

McLaren Racing

Zespół McLaren Racing i Cisco, lider w dziedzinie sieci korporacyjnych, narzędzi do współpracy i technologii z zakresu bezpieczeństwa, ogłosiły wieloletnie globalne partnerstwo. Na jego mocy Cisco rozszerzy swoją współpracę z zespołem Formuły 1, stając się jego Oficjalnym Partnerem Technologicznym. W ramach umowy obie organizacje będą wykorzystywać wiodące w branży rozwiązania, innowacje i doświadczenie Cisco w celu usprawnienia infrastruktury technologicznej zespołu w dniu wyścigu, ale też w jego siedzibie na potrzeby zapewnienia możliwie najlepszej łączności z kibicami na całym świecie.

Reklamy

Test Navitel R66 2K – dyskretny świadek kierowcy

Dzięki rozszerzeniu współpracy zespół McLaren będzie miał do dyspozycji pełną gamę rozwiązań Cisco w zakresie sieci korporacyjnych, Wi-Fi, digital signage, cyfrowego środowiska współpracy i innych. Dodatkowo, doświadczenie Cisco w zakresie opracowywania specjalnie zaprojektowanych, innowacyjnych rozwiązań dla branży sportowej i rozrywkowej pomoże McLarenowi w dążeniu do uzyskania przewagi konkurencyjnej niezbędnej do osiągania najlepszych wyników.

Cisco jest niezwykle ważnym partnerem McLaren Racing. Cieszymy się, że możemy przedłużyć i rozwinąć tę współpracę” – powiedziała Claire Cronin, dyrektor ds. marketingu McLaren Racing. „Technologia Webex jest elementem wszystkich działań naszego zespołu, pomaga być w kontakcie z pracownikami, którzy działają w niezwykłym tempie na całym świecie. Wchodząc w nowy rozdział partnerstwa, będziemy nadal wprowadzać innowacje, korzystając z możliwości jakie daje technologia Cisco”.

W ramach partnerstwa, Cisco będzie współpracować z zespołem McLaren w zakresie badania i pilotowania nowych oraz powstających technologii, mających na celu m.in. unowocześnienie systemu łączności bezprzewodowej na wyścigach do standardu Wi-Fi 6E (Extended). Umożliwi to zapewnienie szybkiej i niezawodnej komunikacji między wszystkimi członkami zespołu.

Wi-Fi 6E oferuje ponad dwukrotnie większą przepustowość niż Wi-Fi 6. Technologia ta została zaprojektowana z myślą o niezawodnej, bezpiecznej i szybkiej łączności nawet w odległych lokalizacjach. Ponadto Cisco i McLaren będą kontynuować współpracę nad rozwojem infrastruktury sieciowej w siedzibie głównej zespołu w Surrey – Centrum Technologicznym McLaren. Hybrydowe rozwiązania sieciowe Cisco oraz oparte na chmurze usługi DNA Spaces pozwolą organizacji zwiększyć wydajność działań.

Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z McLaren Racing i wykorzystać pełne portfolio technologii oraz wiedzę ekspercką, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu sukcesów sportowych” – powiedziała Carrie Palin, starsza wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie Cisco. „Podobnie jak Cisco, McLaren Racing angażuje się w tworzenie innowacji. Wierzymy, że razem możemy przekraczać kolejne granice, aby stworzyć najlepiej połączony zespół F1 w historii”.

W ciągu ostatniego roku pakiet narzędzi do współpracy w chmurze Cisco Webex oraz nowe rozwiązania technologiczne, takie jak np. Webex Hologram, pozwoliły zespołowi McLaren pokonać granice geograficzne. Dzięki temu udało się zapewnić wirtualne doświadczenia, które jeszcze bardziej przybliżają kibiców i partnerów do akcji na torze wyścigowym oraz wspierają efektywną pracę konstruktorów, kierowców i załogi. Rozszerzone partnerstwo sprawi, że McLaren Racing będzie nadal wykorzystywał Webex do wdrażania elastycznych i bezpiecznych hybrydowych środowisk pracy, a jednocześnie stworzy fanom z całego świata jeszcze więcej możliwości kontaktu z zespołem w trakcie sezonu 2022 Formuły 1.

Test 70mai Dash Cam M500 – ciekawe funkcje bezpieczeństwa

Od ponad dekady organizacje z branży sportowej korzystają z rozwiązań i wiedzy eksperckiej Cisco. Przykłady innych projektów z tego obszaru obejmują: wdrożenie sieci na stadionie SoFi Stadium w Inglewood (aglomeracja Los Angeles) w Stanach Zjednoczonych, współpraca przy Igrzyskach Paraolimpijskich, partnerstwo z klubami zrzeszonymi w City Football Group (m.in. Manchesterem City F.C.), Riot Games (podczas turniejów League of Legends) oraz NFL (zawodową ligą futbolu amerykańskiego).

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]