Horizon Forbidden West – Rijksmuseum przed graczami

Horizon Forbidden West – Rijksmuseum przed graczami

Oszałamiające krajobrazy Zakazanego Zachodu w większości przedstawiają postapokaliptyczną Amerykę Północną, ale świat Horizon powstaje w samym sercu Amsterdamu. Studio Guerrilla zawsze cieszy się z możliwości prezentacji swoich holenderskich korzeni przed graczami na całym świecie. Kiedy więc pojawiła się możliwość współpracy z Rijksmuseum, studio musiało z niej skorzystać.

Rijksmuseum jest narodowym muzeum sztuki i historii Holandii. W jego zbiorach znajdują się słynne dzieła holenderskich mistrzów, takich jak Rembrandt i Vermeer. We współpracy z muzealnymi ekspertami wybrano kilka z tych dzieł, aby zaprezentować je w kluczowym momencie opowieści w grze Horizon Forbidden West.

Test Sony LinkBuds – łączą świat online i offline

W rezultacie powstało niezwykłe doświadczenie, które nie tylko mówi o znaczeniu zachowania dzieł kultury, ale także pokazuje, w jaki sposób sztuka pomaga nam zrozumieć ekspresję emocji i łączyć się z innymi ludźmi.

Nie należy odrzucać pocieszenia, jakie możemy odnaleźć dzięki sztuce a także tego, czego możemy się dzięki niej nauczyć.” – To słowa Tildy van der Meer, nowej, kluczowej postaci w Horizon Forbidden West. W założeniu miała być nieśmiertelną istotą, pochodzącą z kosmosu, która powraca na Ziemię po tysiącletniej nieobecności. Jednak po spotkaniu z Rijksmuseum w 2019 roku, zespół narracyjny Guerrilli zmienił  jej pochodzenie na holenderską technolożkę, ekspertkę od uwierzytelniania i kolekcjonerkę sztuki, która walczy o zachowanie elementów kolekcji muzeum przed niszczącym wpływem czasu.

Test Sony WF-C500 – małe, lekkie, pierwszorzędny dźwięk

Kiedy Rijksmuseum zobaczyło nową biografię Tildy, asystentka kuratora Denise Campbell i jej zespół postanowili wybrać dziesięć idealnych dzieł sztuki do kolekcji przedstawionej w grze, z których każdy odzwierciedlałby osobowość Tildy.

Studio Guerrilla postanowiło stworzyć w grze specjalne miejsce, skarbiec w rezydencji Tildy, w którym będzie można podziwiać te dzieła zachowane przez tysiąclecia. Gdy Aloy po raz pierwszy wchodzi do środka skarbca, urzekają ją wielkie obrazy i rzeźby umieszczone na wysokich betonowych ścianach i postumentach. Zarówno protagonistka, jak i sam gracz może pozostać w tym klimatycznym miejscu tak długo jak tego zapragnie i rozmawiać z Tildą o jej kolekcji za pośrednictwem Focusa. Dzięki temu, między obiema postaciami, wspaniale odegranymi przez Ashly Burch i Carrie-Anne Moss, nawiązuje się więź, która przejawia się w ich wzajemnym podziwie i interpretacji zachowanej kolekcji.

Rijksmuseum

W ciągu ostatnich kilku lat Rijksmuseum było nieocenionym partnerem projektu, od momentu rozpoczęcia selekcji dzieł sztuki aż po dzisiejszą publikację. Muzeum serdecznie zaprasza fanów Horizon Forbidden West i miłośników sztuki do wzięcia udziału w Aloy Tour i obejrzenia z bliska wspaniałej kolekcji prezentowanej w historycznych salach muzeum. Dziesięć wybranych dzieł to:

  • Straż nocna, Rembrandt, 1642
  • Kobieta w błękitnej sukni, Jan Vermeer, ok. 1663
  • Portret Tytusa w stroju mnicha, Rembrandt, 1660
  • Jeremiasz opłakujący zburzenie Jerozolimy, Rembrandt, 1630
  • Kobieta czytająca nuty, Han van Meegeren, 1935 – 1940
  • Selene i Edymion, Gerard de Lairesse, ok. 1680
  • Statek na otwartym morzu, złapany przez szkwał, znany jako „Podmuch”, Willem van de Velde (II), ok. 1680
  • Dzban z pokrywą dla gildii złotników w Amsterdamie, Adam van Vianen (I), 1614
  • Szał, Artus Quellinus (I) (przypisywany), pomiędzy 1648 i 1662
  • Bachant, Adriaen de Vries, 1626

Więcej informacji dotyczących procesu tworzenia Skarbca Tildy oraz wyboru dzieł sztuki znajduje się w filmie :

źródło: Sony

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl