RFBenchmark.pl (marzec 2022) – T-Mobile walczy o prymat

RFBenchmark.pl (marzec 2022) – Internet mobilny w Polsce

Portal RFBenchmark.pl opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w marcu 2022. Badania dotyczyły jakości i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. Trwa zacięte rywalizacja w porównaniu z wynikami notowanymi w lutym. W kategorii średniej szybkości pobierania danych na pozycję lidera powrócił T-Mobile. Najlepszym operatorem w zestawieniu szybkości wysyłania danych został Play, a najlepszy wynik ping osiągnęło Orange.

RFBenchmark.pl (marzec 2022)

Marcowy ranking został utworzony na podstawie 276 723 pomiarów. To duży wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jedną z przyczyn gwałtownej zmiany jest liczba uchodźców, która napłynęła do Polski w związku z wybuchem wojny na Ukrainie.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile po jednym miesiącu przerwy powrócił na szczyt zestawienia średniej szybkości pobierania danych z rezultatem 38,3 Mb/s. Na drugim miejscu uplasowało się Orange z dość wyraźną stratą (37,1 Mb/s). Na pozostałych miejscach znalazł się Play (31,1 Mb/s) i Plus (27,1 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Play utrzymuje dobrą passę i także w marcu prowadzi w tabeli średniej szybkości wysyłania danych. Wciąż nieznacznie wyprzedza Orange (19,9 Mb/s vs 19,4 Mb/s). Dwaj pozostali rywale znajdują się delikatnie z tyłu – T-Mobile na trzecim miejscu (17,7 Mb/s), a Plus na czwartym (16,8 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Orange znowu okazało się najlepsze pod względem najniższej średniej wartości ping (30,3 ms) i dość wyraźnie wyprzedziło dotychczasowego hegemona T-Mobile (32,5 ms). Play zdobył brązowy medal w tej kategorii (34,6 ms), a na ostatniej pozycji znajdziemy Plus (36,8 ms).

Kliknij i przeczytaj pełny raport za marzec 2022

Czytaj też: RFBenchmark.pl luty 2022 – Orange wraca na ścieżkę zwycięstwa

źródło: Notel

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl