SD-WAN Silver Peak – poznaj rozwiązanie i korzyści z używania

SD-WAN Silver Peak – poznaj rozwiązanie i korzyści z używania

 Rozwiązanie SD-WAN Silver Peak w obszarze transmisji danych w sieci, dostępu do danych stawia na tzw. „intencje biznesowe” – czyli, że wysoki priorytet w zakresie korzystania z zasobów sieci WAN mają te aplikacje, i ich użytkownicy, które są krytyczne dla działania firmy.

Unity EdgeConnect od Silver Peak SD-WAN

Unity EdgeConnect od Silver Peak SD-WAN, został zaprojektowany do działania w świecie korzystającym na co dzień z rozwiązań chmurowych. Unity EdgeConnect wykorzystuje model sieciowy dla biznesu do pracy z aplikacjami typu oprogramowanie jako usługa (SaaS) i centrami danych infrastruktury jako usługi (IaaS), które są głównymi narzędziami biznesowymi.

Rozwiązanie Unity EdgeConnect składa się z trzech komponentów: urządzeń Unity EdgeConnect, Unity Orchestrator i Unity Boost.

Recenzja Philips Momentum 3000 – 27-calowy monitor nie tylko dla graczy

Unity Edge Connect zapewnia granularny, inteligentny i bezpieczny transport w sieci WAN przez zaporę strefową. Bezpieczne strefy end-to-end niezależnie od użytkowników, grup aplikacji i wirtualnych nakładek. Korzystając z prostych szablonów do tworzenia bezpiecznych stref, zarządzający wymusza na użytkownikach odpowiednią politykę bezpieczeństwa.

Unity Orchestrator to oprogramowanie do zarządzania, oparte na funkcjonalności „drag and drop” zapewniające segmentację sieci wirtualnej opartą na politykach i usprawniając dostęp do aplikacji niezależnie od lokalizacji, lokalnych i hostowanych w chmurze. Zapewnia również automatyzację polityk intencji biznesowych i ich przypisywania. Przekłada się to na szybszą i bardziej uproszczoną łączność dla oddziałów i także pracowników zdalnych.

Silver Peak Unity Orchestrator pozwala organizacjom uniknąć rekonfiguracji sieci WAN, wykorzystywać wirtualne nakładki WAN zgodnie z intencją biznesową, wdrażać profile EdgeConnect w celu opisania fizycznej i wirtualnej konfiguracji oddziału. Zapewnia scentralizowane, zautomatyzowane podejście do SD-WAN.

Udostępnia szczegółowe raporty dotyczące statystyk aplikacji, lokalizacji i sieci. A także ciągłe monitorowanie wydajności i identyfikacji całego ruchu aplikacji. Dostarcza również raporty pozwalające na analizę oszczędności na kosztach przepustowości. Co może być przełożone na zmniejszenie zapotrzebowania na dane łącza.

Unity Boost to opcjonalne oprogramowanie do optymalizacji sieci WAN, które usprawnia transmisję danych w sieci SD-WAN. Boost w połączeniu z EdgeConnect zapewnia akcelerację aplikacji tam, gdzie jest to potrzebne. Silver Peak Unity Boost jest używany, gdy wymagana jest dodatkowa wydajność. Na przykład zwiększone odległości między lokalizacjami w sieci WAN mogą prowadzić do obniżenia wydajności aplikacji ze względu na czas potrzebny na wysyłanie i ponowne wysyłanie pakietów danych na duże odległości. Przykładami mogą być organizacje lub oddziały zlokalizowane na obszarach wiejskich, z dala od głównego centrum danych firmy.

Silver Peak Unity Boost rozwiązuje problem łagodzenia opóźnień poprzez TCP i inne techniki akceleracji protokołów, co prowadzi do zwiększenia wydajności w całej sieci WAN. Redukcja danych jest osiągana w szczególności dzięki zaawansowanym technikom oznaczania danych, które umożliwiają rozpoznawanie powtarzających się danych i wykorzystują określone instrukcje start-stop do wysyłania danych lokalnie.

Silver Peak Unity Boost to elastyczne i opłacalne rozwiązanie poprawiające optymalizację sieci WAN, które może być licencjonowane w przeliczeniu na megabit na sekundę miesięcznie.

Test Motorola moto g22 – też atrakcyjny

Korzyści wdrożenia SD-WAN Silver Peak

Korzyści SD-WAN Silver Peak obejmują wyspecjalizowane funkcje routingu, zautomatyzowane zasady, automatyczne przełączanie awaryjne sieci i uproszczony interfejs dla administratorów sieci.

 

Routing aplikacji

SD-WAN Silver Peak obejmuje routing specyficzny dla aplikacji, w którym za pomocą segmentacji sieci dla różnych klas ruchu, polityki optymalizują miejsce, w którym dane aplikacji są kierowane, aby zapewnić wysoką wydajność i bezpieczeństwo danych.

Różne klasy ruchu są oparte na priorytecie aplikacji dla firmy.

 

Adaptacja przełączania awaryjnego sieci

Zasady zapewniające wysoką wydajność kontrolują routing ruchu w warunkach przełączania awaryjnego. W przypadku przerwy w dostawie prądu lub blackoutu ruch może zostać przekierowany na inne połączenie w ramach sieci SD-WAN (MPLS, szerokopasmowy, mobilny dostęp szerokopasmowy), niż to pierwotnie przeznaczone.

 

Zautomatyzowane zasady

Zautomatyzowane zasady pozwalają na automatyczną konfigurację nowych wdrożeń, dzięki czemu nie ma odchyleń konfiguracji od błędów w konfiguracji ręcznej.

Zapewnia to spójność w całej sieci oraz zgodność z wymaganiami dotyczącymi jakości usług i bezpieczeństwa aplikacji.

Polityki można definiować, przypisywać i egzekwować w sieci SD-WAN z jednego interfejsu, prawdopodobnie w lokalizacji centralnej dla sieci.

 

Orkiestracja klasy „single pane of glass”

Każdą wspomnianą funkcję można zobaczyć, monitorować i wchodzić z nią w interakcję za pośrednictwem jednego ekranu (single pand of glass).

Unity Orchestrator zapewnia maksymalnie prosty pulpit nawigacyjny ze zintegrowanymi informacjami o stanie urządzeń, alarmach, licencjach, topologii sieci i urządzeniach generujących największy ruch.

Dzięki Unity Orchestrator administratorzy sieci mają prostszy i bardziej ujednolicony sposób nadzorowania swojej sieci

 

Silver Peak stał się jednym z czołowych dostawców na rynku SD-WAN, 20 r. wymienianych w TOP 5, zgodnie z analizą rynku przeprowadzoną przez firmą badawczą Dell’Oro.

Silver Peak od wielu jest liderem w raportach Gartnera – w kwadracie lider i wizjoner.

Łukasz Włodarczyk

Presales Team Manger/ Solution Architect

 

Drogi czytelniku, jeśli dotarłeś do tego momentu, to znaczy, że temat SD-WAN zainteresował Cię.

Zapraszam do kontaktu na e-mail: odkrywaj@innergo.pl

Omówimy potrzeby, przedstawiamy możliwe rozwiązania.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl