TCL Europe wprowadza na rynek szeroką gamę produktów

TCL Europe przedstawia szeroką gamę produktów w zakresie domowej rozrywki i stylu życia. Od inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego po telewizory i soundbary.

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, umacnia swoją pozycję jako producent urządzeń z zakresu domowego komfortu i rozrywki, wprowadzając na rynek najnowsze produkty AGD, w tym nowe pralki, a także rozszerzając w 2022 roku ekosystem urządzeń AI x IoT o podłączane do sieci klimatyzatory, roboty odkurzające i oczyszczacze powietrza.

TCL wprowadza również nowe telewizory Mini LED QLED z serii C wyposażone w najbardziej zaawansowane i inteligentne funkcje oraz kolejne ulepszenia technologiczne dedykowane najnowszej generacji modeli Mini LED TV.

Test TCL 30 Plus – wspiera w każdej przygodzie

Aby zapewnić konsumentom nieskończenie lepsze opcje urządzeń z kategorii domowej rozrywki, w portfolio urządzeń przygotowanych na rok 2022 znalazły się również serie nowych soundbarów, w tym jeden z drugą generacją nagradzanej technologii RAY-DANZ firmy TCL.

 

Rosnąca oferta urządzeń dużego i małego AGD, które ułatwia życie w domu

Po wprowadzeniu w Europie w 2021 r. pierwszych klimatyzatorów, TCL demonstruje w tym roku swoje zaangażowanie w projektowanie i innowacje, wprowadzając do sprzedaży nowy klimatyzator klasy premium typu split FreshIN. Dzięki wielu kluczowym funkcjom ten elegancki produkt  wpasuje się w każdą przestrzeń i będzie zapobiegać niekomfortowym wahaniom temperatury w pomieszczeniu.

Test TCL 20 Pro 5G – ciągle mnie zaskakiwał na plus

TCL wprowadza również pralki z serii P2[1] z programami parowymi, gwarantujące najlepszą ochronę higieniczną. Inteligentny system automatycznego dozowania oblicza dokładną ilość detergentu do prania, płynu zmiękczającego i wody w każdym cyklu. Nowa pralko-suszarka z serii TCL P2[2] jest również wyposażona w program odświeżania powietrza (Air Refresh Program), który usuwa nieprzyjemne zapachy w zaledwie 25 minut bez użycia detergentu.

TCL bazuje również na sukcesie swojej gamy inteligentnych małych urządzeń gospodarstwa domowego IoT, wprowadzonych w Europie w grudniu 2021 r., wraz z nowymi modelami odkurzaczy robotów Sweeva (Sweeva 3000M i 3500M)
oraz oczyszczaczy powietrza Breeva (seria Breeva Pro 700 i 400), które wejdą na rynek w 2022[3] r. Inteligentne urządzenia TCL mogą być sterowane za pomocą aplikacji TCL Home App i są również kompatybilne z Google Assistant i Amazon Alexa.

 

Nowe telewizory TCL serii C zapewniają wyjątkowe wrażenia z oglądania i rozrywkę dla wszystkich

Kierując się hasłem Inspire Greatness w tym roku, TCL w dalszym ciągu pracował nad ulepszeniem swoich inteligentnych telewizorów Mini LED i QLED, aby dzięki najlepszej technologii zaoferować konsumentom jeszcze lepszą rozrywkę
w połączonym domu.

Z ambicją stania się najlepszym graczem w sektorze telewizorów Mini LED, TCL dokonał znaczących ulepszeń w technologii TCL Mini LED. Telewizory TCL Mini LED oferują teraz użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia wizualne dzięki bardziej precyzyjnemu kontrastowi, wyższej jasności, mniejszemu tzw. bloomingowi i bardziej jednolitym kolorom.

Nowe, uhonorowane nagrodą Red Dot Design Award telewizory TCL Mini LED z serii C93 i C83 wyposażone w Google TV zapewniają najlepsze wrażenia z użytkowania kina domowego, podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych, wirtualnych rozgrywek, rozmów wideo, domowego fitnessu i wielu innych. Seria TCL C93[4], to flagowy telewizor TCL Mini LED 4K ze zintegrowanym systemem dźwiękowym i tysiącami diod Mini LED tworzących prawie 2000[5] lokalnych stref przyciemniania.
Z kolei seria TCL C83[6], by zaoferować niezwykle precyzyjny kontrast oraz ostrość i dynamikę obrazu HDR, łączy w jednym telewizorze najnowszej generacji technologie takie jak Mini LED, QLED, 4K HDR Premium 1000 i 144Hz Motion Clarity Pro

W gamie telewizorów TCL QLED, nowa seria TCL C73[7] łączy technologie QLED, 4K HDR Pro i 144Hz Motion Clarity Pro oferując wszystkim miłośnikom gier i rozrywki płynny, ostry i nasycony obraz HDR. Co więcej, dzięki Game Master Pro, HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR, Freesync Primium, panelowi gier TCL i obsłudze najnowszych formatów HDR (w tym HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ), ten telewizor jest najlepszym towarzyszem podczas oglądania filmów, transmisji sportowych i gier HDR.

TCL wprowadził również do sprzedaży doskonałe telewizory QLED 4K z serii TCL C63[8], które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu ich użytkownikom wszechstronnej rozrywki płynącej z oprogramowania Google TV, wspartej wyjątkową wydajnością audiowizualną i jeszcze większą liczbą wyświetlanych kolorów.

Wreszcie, aby móc zaoferować kompletną gamę telewizorów i technologię spełniającą oczekiwania wszystkich konsumentów, TCL wprowadza również nowe telewizory 4K HDR z Google TV: TCL serii P73i TCL serii P63.

 

Wielki krok w dziedzinie audio dzięki ekskluzywnej technologii TCL RAY-DANZ

W pogoni za jeszcze lepszymi wrażeniami dźwiękowymi, jako lider w segmencie soundbarów Dolby Atmos w Europie, firma TCL opracowała i wprowadziła w 2020 roku innowacyjną i wielokrotnie nagradzaną technologię RAY-DANZ. Wykorzystujące ją soundbary wyposażone są w unikalnie pochylone do tyłu głośniki, które emitują fale dźwiękowe w kierunku zakrzywionych reflektorów akustycznych, dzięki czemu tworzą szerszą i jednorodną scenę dźwiękową (w porównaniu z innymi popularnymi na rynku soundbarami) bez wykorzystywania żadnego cyfrowego przetwarzania sygnału audio i bez kompromisów w zakresie jakości, czystości i dokładności dźwięku.

W 2022 roku w swoim nowym soundbarze TCL C935U, TCL prezentuje drugą generację technologii RAY-DANZ. Urządzenie, które zdobyło nagrodę Red Dot Design Award jest flagowym soundbarem TCL działającym w systemie Dolby Atmos 5.1.2, który dodatkowo wspomagany jest przez technologią RAY-DANZ, doskonale uzupełniającą zastosowaną w telewizorach TCL technologię Dolby Vision.

Tej wiosny, aby zaoferować wszystkim użytkownikom jeszcze więcej możliwości wyboru, TCL wprowadza również kompletny i łatwy w konfiguracji soundbar TCL S522W oraz wyrafinowany 3.1-kanałowy wysokiej jakości soundbar
TCL P733W z bezprzewodowym subwooferem o mocy audio 350W.

Patrząc w przeszłość i przyszłość

TCL zawsze stawia konsumentów na pierwszym miejscu, a misją firmy nieustannie pozostaje czynienie życia ludzi wygodniejszym i bardziej inteligentnym dzięki wysokiej jakości produktom w konkurencyjnej cenie.

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, TCL chce przekraczać granice tego, co jest możliwe do osiągnięcia dzięki technologii i odgrywać kluczową rolę w życiu klientów, inspirując ich i pomagając im cieszyć się nowym stylem życia w domu.

Odkąd firma TCL w 2021 r. wprowadziła na rynek swoje nowe inteligentne produkty i usługi jej udział w rynku i podstawowa konkurencyjność wzrosły, a firma osiągnęła dobre wyniki na wymagającym rynku. Według Omdia, udział TCL TV w światowym rynku w 2021 r. nadal wzrastał do 11,5% plasując firmę na trzecim miejscu na świecie.

Globalny przychód z działalności TCL TV Business wzrósł o 24,3% rok do roku do poziomu 49,27 mld HK (6,3 mld USD), a firma TCL zajęła również drugie miejsce pod względem udziału w globalnym rynku telewizorów LCD w 2021 roku. Bazując
na przewadze płynącej z bycia pierwszym graczem na rynku Mini LED, TCL osiągnął znaczący wzrost sprzedaży inteligentnych ekranów klasy średniej i wyższej. Sprzedaż QLED TV i Mini LED TV wzrosła odpowiednio o 53,8% i 50,5% rok do roku. W Europie, dzięki sukcesowi serii C, telewizorów z technologiami QLED i Mini LED z roku 2021, firma TCL odniosła spektakularne osiągnięcia i wysoką dynamikę wzrostu, uzyskując przychody ze sprzedaży telewizorów TCL wyższe o 52,2% rok do roku.

TCL Electronics
TCL Electronics

TCL jest pionierem w kategorii telewizorów Mini LED od 2018 roku i nadal będzie się rozwijać, wprowadzając znaczące ulepszenia technologiczne w swoich zupełnie nowych modelach TCL Mini LED, aby oferować użytkownikom na całym świecie coraz lepsze wrażenia podczas korzystania z telewizorów. Oprócz bycia docenianą przez konsumentów marką telewizorów, TCL z powodzeniem wzmocniło również swoją bogatą ofertę, aby przy użyciu najlepszych technologii dla konsumentów stworzyć w pełni połączony, inteligentny dom.

W 2022 r. TCL przyspieszy w Europie realizację swojej strategii dotyczącej sprzętu AGD i zapewni rosnącą gamę produktów związanych z domowym stylem życia, aby sprostać nowym oczekiwaniom konsumentów w zakresie zdrowego i łatwiejszego życia w domu.

***

TCL Electronics

[1] Pralki TCL serii P2 dostępne są z bębnami o pojemnościach 8 kg, 9 kg i 10 kg.

[2]  Pralko-suszarki TCL P2 Series dostępne są w wersjach 8 kg i 5 kg pojemności suszenia.

[3] Odkurzacze 2 w 1 Sweeva 3000M i 3500M będą dostępne w Europie w maju, a oczyszczacze powietrza Breeva Pro Series 700 i 400 w czerwcu.

[4] Dostępne z przekątnymi ekranów 75” i 65”

[5] 1920 lokalnych stref przyciemniania w modelu o przekątnej 75”; 1080 lokalnych stref przyciemniania w modelu o przekątnej 65”

[6] Dostępne z przekątnymi ekranów 75”, 65” i 55”.

[7] Dostępne z przekątnymi ekranów 75”, 65”, 55”, 50” i 43”.

[8] Dostępne z przekątnymi ekranów 75”, 65”, 55”, 50” i 43”.

One thought on “TCL Europe wprowadza na rynek szeroką gamę produktów

  • 28 kwietnia 2022 o 22:31
    Permalink

    TCL poszło w kierunku miniLED i myślę ,że to dobry kierunek, te zapowiedziane modele wyglądają obiecująco

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: