vivo X Fold – telefon, który można złożyć i rozłożyć ponad 300 000 razy

vivo X Fold – telefon, który można złożyć i rozłożyć ponad 300 000 razy. Łącząc technologie stosowane w przemyśle lotniczym, najnowszy procesor Qualcomm oraz aparat opracowany wspólnie z firmą ZEISS, vivo prezentuje swój pierwszy składany smartfon

vivo X Fold
vivo X Fold

Firma vivo przedstawia swój pierwszy składany smartfon – vivo X Fold. Jako pierwsze tego typu urządzenie w ofercie firmy, model X Fold stanowi ucieleśnienie jej wizji, smartfona z najwyższej półki, który jest wynikiem prac nad nowym formatem, oferującego klientom większą wydajność, wygodę i kreatywność.

Test vivo Y76 5G – na codzienne korzystanie ze smartfona

Reklamy

Nowa wizja smartfona z najwyższej półki

Smartfon vivo X Fold łączy wiodące w branży technologie i przekracza granice, dzięki mniej widocznemu zgięciu ekranu i większej wytrzymałości zawiasów. Jednocześnie oferuje najwyższej jakości doświadczenia dzięki innowacyjnym technologiom zginanego wyświetlacza, niezwykle szybkiemu procesorowi i wytrzymałej baterii, a także dzięki aparatowi opracowanemu wspólnie z firmą ZEISS.

 

Telefon, który można złożyć i rozłożyć ponad 300 000 razy

Wysokiej jakości zawiasy stanowią w rozkładanym smartfonie niezwykle istotny element konstrukcji. Mechanizm ten bezpośrednio wpływa na ogólne funkcjonowanie urządzenia, dlatego firma vivo wyposażyła je w skrzydłowe zawiasy wykorzystując technologie lotnicze. Zawiasy zostały gruntownie przetestowane przez instytut TÜV Rheinland, który badał nie tylko samą ich konstrukcję, ale również efekt zgięcia ekranu. W obu przypadkach smartfon zdał egzamin śpiewająco – rozłożono i złożono go ponad 300 000 razy.

Według badań laboratoryjnych firmy vivo, przeciętny użytkownik składa i rozkłada telefon co najmniej 80 razy dziennie, co oznacza, że ze smartfona vivo X Fold można bezawaryjnie korzystać nawet przez 10 lat. Zawias X Fold składa się ze 174 części i jest wykonany z sześciu warstw materiałów wykorzystywanych w lotnictwie, takich jak płynny metal i wysokowytrzymała stal, które zwiększają odporność urządzenia na uderzenia, gięcie i korozję.

Test vivo Y72 5G – spektrum perspektyw

Aby zoptymalizować sposób, w jaki zgina się ekran, w smartfonie vivo X Fold zastosowano ruchomą płytkę środkową podtrzymującą zgięcie. W ten sposób rozłożony ekran jest bardziej płaski, a podczas składania płytka obniża się, zostawiając wystarczająco dużo miejsca, aby ekran mógł zgiąć się w bezpieczny sposób. Smartfon X Fold posiada niezwykle wytrzymałą szybkę wyświetlacza o unikatowej splecionej strukturze, a także zawias o konstrukcji przypominającej kroplę wody i promieniu zgięcia wynoszącym 2,3 mm. Sprawia to, że zgięcie ekranu jest nie tylko wąskie, ale również zupełnie płaskie i pozbawione wypukłości charakterystycznej dla innych składanych telefonów.

Dwa ekrany, częstotliwość odświeżania 120 Hz

Aby zapewnić najwyższy komfort korzystania ze składanego smartfona, firma vivo wyposażyła go w 8-calowy składany wyświetlacz oraz 6,53-calowy ekran na zewnętrznej stronie. Ponieważ składane smartfony mają wyższe wymagania w zakresie wierności kolorów, model vivo X Fold obsługuje częstotliwość odświeżania 120Hz zarówno na głównym, jak i na zewnętrznym ekranie. Oba wyświetlacze wykonane są z materiału E5 o wysokiej jasności, zapewniającego doskonałą jakość obrazu i zoptymalizowane zużycie energii. Firma vivo opracowała również swój własny system kalibracji kolorów, dzięki czemu dokładność odwzorowania barw na obu ekranach jest niemal identyczna. Wszystko to sprawia, że smartfon X Fold pobił 19 rekordów w testach DisplayMate i zdobył certyfikat A+, który jest obecnie najwyższym wyróżnieniem w branży.

Smartfon X Fold to również pierwszy składany smartfon na świecie wyposażony w ultradźwiękowy czytnik biometryczny Dual 3D, który umożliwia odblokowanie obu ekranów za pomocą odcisku palca. Oprócz wygody urządzenie oferuje także ulepszone rozpoznawanie linii papilarnych, a szybkość odblokowania ekranu jest wyższa o 38% w porównaniu z tradycyjnymi układami fotoelektrycznymi.

Test Vivo V21 5G ze świetną kamerą do selfie

Wydajność flagowego telefonu

Aby zagwarantować najwyższą możliwą wydajność telefonu, firma vivo wyposażyła go w specjalnie zaprojektowany, oferujący moc charakterystyczną dla flagowych modeli procesor nowej generacji Snapdragon 8 Gen1 SPU, wykonany w 4-nanometrowym procesie z technologią MEP. Oferuje on o 10% większą wydajność w porównaniu z układem Snapdragon 888 poprzedniej generacji. Szybkość renderowania układu graficznego została zwiększona o 30%, a telefon jest wyposażony w pamięć flash UFS 3.1 i ulepszoną pamięć operacyjną LPDDR5, dzięki czemu szybciej czyta i zapisuje dane.

 

Biorąc pod uwagę pobór mocy smartfona X Fold, firma vivo wyposażyła go w baterię o pojemności 4600 mAh, która pozwala rozmawiać przez prawie 21 godzin bez przerwy, prowadzić spotkania wideo przez 12 godzin lub grać w gry przez 8 godzin[i]. Model X Fold posiada również technologię vivo FlashCharge 66W, która umożliwia naładowanie baterii do 50% w zaledwie 17 minut oraz do pełna w 37 minut. Ponadto smartfon wyposażony jest w technologię ładowania bezprzewodowego FlashCharge 50W, która umożliwia naładowanie go do 10% w 5 minut i do pełna w 53 minuty[ii]. Dodatkowo X Fold obsługuje technologię bezprzewodowego ładowania zwrotnego 10 W.

Znakomite zdjęcia dzięki aparatowi opracowanemu wspólnie z firmą ZEISS

Układ aparatu modelu vivo X Fold jest wspólnym dziełem firm vivo i ZEISS. Jest on wyposażony w certyfikowane przez ZEISS soczewki ze specjalną powłoką ZEISS T*, która polepsza ich optykę poprzez ograniczenie rozproszenia i odblasku, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości zastosowanego w aparacie sensora wysokiej rozdzielczości. Smartfon X Fold jest wyposażony w poczwórny aparat z naturalną kalibracją kolorów ZEISS, funkcją zdjęć portretowych ZEISS i wieloma innymi efektami fotograficznymi. Dzięki temu pozwala on na robienie niezwykle wyraźnych i wysokiej jakości zdjęć bez względu na to, czy fotografujemy osobiste chwile czy też oszałamiające widoki.

Współczesna estetyka i azjatycka filozofia

Wzornictwo smartfona X Fold czerpie z azjatyckiej filozofii, opierając się na prostych figurach – kwadratach i okręgach. Połączenie tych prostych form geometrycznych z nakładanymi na siebie schodkowo warstwami i rozmaitością materiałów i faktur podkreśla dynamiczny charakter X Fold. Jednocześnie ten składany smartfon obejmuje elementy takie jak zmieniające kolor przyciski wyciszania, wewnętrzne ramki wykonane z oszronionego metalu, dwukolorowe ściegi i wytłaczane wzory, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się jednocześnie wrażeniami wizualnymi i dotykowymi. Smartfon vivo X Fold będzie na razie dostępny wyłącznie w Chinach w dwóch wersjach kolorystycznych – klasycznym błękicie i stonowanej szarości.

***

[i] Wyniki otrzymane podczas testów w laboratorium vivo.

[ii] Wyniki otrzymane podczas testów w laboratorium vivo.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]