Meta zapowiada Społeczności (Communities), nowości w WhatsApp

Meta zapowiada Społeczności (Communities), nowości w WhatsApp

Wiele środowisk, takich jak szkoły, grupy zainteresowań czy organizacje non-profit, wykorzystuje WhatsApp do utrzymywania codziennego kontaktu. Meta odpowiada na ich potrzeby, uruchamiając Społeczności – funkcję, która usprawni komunikację między powiązanymi ze sobą grupami.
Meta Społeczności (Communities)
Narzędzie pozwala na dodawanie grup do jednej społeczności, której strukturę można dostosować według własnych preferencji. W ten sposób użytkownicy będą mogli otrzymywać wiadomości wysyłane do całej społeczności oraz łatwo zarządzać mniejszymi grupami wchodzącymi w skład konkretnej sieci. Wraz z uruchomieniem funkcji pojawią się również nowe narzędzia dla administratorów, w tym możliwość decydowania o tym, które grupy mogą dołączyć do społeczności, oraz wysyłania wiadomości do członków wszystkich grup.
Meta Społeczności (Communities)
Meta wprowadza także szereg nowych funkcji i usprawnień w zakresie działania grup w aplikacji WhatsApp. Umożliwią one szybszą i sprawniejszą komunikację oraz zmniejszą przeciążenie na czatach zrzeszających wiele osób.
  • Reakcje – użytkownicy będą mogli reagować na wiadomości za pomocą emotikonów;
  • Usuwanie wiadomości przez administratora – administratorzy grup będą mieli możliwość usuwania nieodpowiednich wiadomości we wszystkich czatach, którymi zarządzają;
  • Zwiększenie wielkości udostępnianych plików – dopuszczalny rozmiar takich plików zwiększy się do 2 GB, aby ułatwić użytkownikom wspólną pracę;
  • Zwiększenie limitu uczestników konferencji audio – maksymalna liczba osób mogących brać udział w grupowych połączeniach głosowych wzrośnie do 32.
Powyższe funkcje będzie można wypróbować już w najbliższych tygodniach.
Wiadomości wysyłane przez Społeczności, tak samo jak w przypadku wszystkich czatów i grup w aplikacji WhatsApp, są chronione za pomocą szyfrowania end-to-end. Technologia ta zapewnia korzystającym z platformy bezpieczeństwo i prywatność. Więcej informacji na temat tego, w jaki sposób Meta dba o prywatność Społeczności na WhatsAppie, można znaleźć tutaj.
Podczas gdy inne aplikacje tworzą czaty dla setek tysięcy osób, Meta skupia się na wspieraniu grup, które są częścią codziennego życia. Społeczności na WhatsAppie znajdują się dopiero w fazie rozwoju, a praca nad nowymi funkcjami ulepszającymi to narzędzie będzie ważnym celem firmy w nadchodzącym roku.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl