Poradnik czyszczenia okien i przeszkleń

Poradnik czyszczenia okien i przeszkleń

Słońce śmiało już zagląda w nasze okna i tym samym, ujawnia całą prawdę na temat  stanu ich czystości. Dla wielu z nas jest to chwila, gdy – chcąc nie chcąc – zabieramy się  za mycie szyb w naszych domach. Nie jest to zazwyczaj ulubione zadanie. Mycie okien jest pracochłonne i zajmuje dużo czasu. No i jeszcze, smugi, zacieki, chlapiąca woda. Problem pojawia się też gdy mamy duże przeszklenia, oranżerie, ogrody zimowe, wysoko położone okna dachowe etc.  

Warto pamiętać, że zabrudzenia na oknach dachowych, nie tylko je szpecą a nam psuja widok, ale też negatywnie wpływają na uszczelki okienne, skracając ich żywotność. To wystarczający powód, aby przy okazji wiosennych porządków zająć się tymi oknami, które mamy zwyczaj odkładać na później. Przy korzystaniu z pomocy technologii okaże się, że wcale nie jest to tak wymagające i męczące. Przekonajmy się!

Poradnik czyszczenia okien

Jednym ze skutecznych  sposobów na ułatwienie i przyspieszenie pracy związanej z myciem okien jest użycie myjki do okien WV Kärcher wraz z akcesoriami. Wystarczy rozpylić środek czyszczący, a następnie rozprowadzić go za pomocą pada mikro fibry, aby zmiękczyć i usunąć brud. Zadaniem myjki WV jest odkurzenie okna, zebranie z niego całej brudnej wody. Rezultat jest szybki, olśniewający i bez smug. Brudna woda zbierana jest w zbiorniku urządzenia, zamiast kapać na podłogę, jak dzieje się to podczas tradycyjnego mycia okien.

Dobre wibracje!

Połączenie wibrującego pada czyszczącego KV 4 z myjka WV jeszcze bardziej ułatwia pracę. Pad odrywa brud od okna pracując ruchem oscylacyjnym, wykonuje najgorszą „robotę” za nas. Dodatkowo pracując nim czyścisz bez kontaktu z brudem i bez wysiłku. Myjka WV zajmuje się resztą i po prostu odkurza cały brud i wodę z powierzchni. Tak, to naprawdę jest takie proste!

Sięgaj wysoko!

Myjka WV może być używana nawet do wysoko położonych okien. Umożliwia to zestaw przedłużający, dostępny jako wyposażenie dodatkowe. Dwa drążki teleskopowe zwiększają zasięg z 60 cm do maksymalnie 1,5 metra. Nie trzeba już sięgać po drabinę ani balansować niepewnie na krześle – wysoko położone okna można bezpiecznie umyć stojąc pewnie na podłodze. Pad KV 4 także może być używany z przedłużką.

Recenzja Kohersen Black Cube – garnki i patelnie

Odpowiednio dozuj!

Właściwe dozowanie dodatków czyszczących ma kluczowe znaczenie. Jeśli do wody doda się zbyt dużo środka czyszczącego, może powstać tłusta warstwa, która spowoduje przywieranie cząsteczek kurzu i pyłków. W rezultacie szkło zabrudzi się dużo szybciej. Dlatego ważne jest, aby stosować ilość środka czyszczącego zalecaną przez producenta. Aby zapobiec powstawaniu smug i uniknąć niepotrzebnego dwukrotnego czyszczenia tej samej powierzchni, należy nanieść tyle płynu, aby  listwa ssąca myjki WV z łatwością przesuwała się po powierzchni. Czy wiesz, że środek czyszczący Kärcher do myjek WV został specjalnie opracowany tak, aby schnąć bardzo powoli? Daje to więcej czasu zebranie go z powierzchni, co pozwala uzyskać efekt bez smug.

 

Miej wyczucie czasu!

Pogoda jest ważnym czynnikiem podczas mycia okien. Najlepsze są pochmurne, ale suche dni. Bezpośrednie światło słoneczne i wysokie temperatury zbyt szybko wysuszają szkło, co prowadzi do powstawania wyraźnie widocznych śladów i smug.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: