iF Design Awards 2022: wyróżnienia dla firmy Samsung

71 nagród i wyróżnień iF Design Awards 2022 dla firmy Samsung – wyróżnienia przyznano w dziewięciu różnych kategoriach – od telewizorów, przez sprzęt AGD, smartfony i inne urządzenia, aż po projekty budujące doświadczenia użytkownika (UX).

Trzy złote nagrody przyznano produktom*, które dopasowują się do stylu życia użytkowników, a są to projektor The Freestyle, smartfon Galaxy Z Flip3 5G oraz bezprzewodowy odkurzacz Bespoke Slim. W tegorocznej edycji konkursu, do której zgłoszono 11 tysięcy produktów z 57 krajów, Samsung był najczęściej nagradzanym producentem.

iF Design Awards 2022

W ramach konkursu iF Design Awards, który zadebiutował w roku 1953 jako Die Gute Industrieform e.V., przeprowadzana jest kompleksowa analiza wyjątkowego charakteru i oddziaływania projektów w dziewięciu różnych kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, koncepcja profesjonalna, architektura wnętrz, architektura, projekt użytkowy, doświadczenie użytkownika (UX) oraz interfejs użytkownika (UI).

Test Samsung Galaxy Tab S8 11’’ 5G – jakość na każdym kroku

W każdym projekcie niezwykle ważne jest połączenie zmieniających się potrzeb oraz innowacyjnych technologii” – powiedział Jinsoo Kim, Wiceprezes Wykonawczy Korproacyjnego Centrum Projektowego Samsung Electronics. „Nasza misja polega na oferowaniu klientom doskonałych doświadczeń, które nie tylko spełniają ich oczekiwania, lecz również podnoszą jakość ich życia”.

Trzy złote nagrody przyznano projektom, które dopasowują się do różnych stylów życia

The Freestyle to przenośny projektor, który dzięki zastosowaniu Obrotowego Designu umożliwia wyświetlanie filmów, zdjęć i innych obrazów o przekątnej nawet do 100 cali  (w zależności od warunków, w których jest eksploatowany) – na ścianie, suficie czy też na podłodze. Jednym z wyróżników projektora Freestyle jest Automatyczne Dostosowanie Obrazu. To zestaw funkcji, które automatycznie dopasowują wyświetlany obraz do powierzchni: poziomują, wyostrzają oraz automatycznie wykonują autokorektę  trapezu. Dzięki temu obsługa tego urządzenia jest dziecinnie prosta.

iF Design Awards 2022

Całości dopełnia lekki i kompaktowy design, dzięki któremu użytkownik bez problemu przeniesie projektor The Freestyle jedną ręką. Można go wygodnie używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń – na przykład na polach kempingowych, gdyż można go zasilać z powerbanka.  Dostosowując się do stylu życia użytkownika, może on także pełnić funkcję głośnika Bluetooth lub świecącej w różnych kolorach lampki.

Test Samsung Galaxy Z Flip 3 i Watch 4 – świetny tandem

Smartfon Galaxy Z Flip3 5G został nagrodzony za charakterystyczną i kompaktową formę, która zapewnia dostęp do rozbudowanych funkcjonalności oraz daje możliwość składania ekranu, zapewniając tym samym użytkownikowi prawdziwie spersonalizowane wrażenia. Dzięki unikalnej formie smartfonu Galaxy Z Flip3 5G, jego użytkownicy mogą cieszyć się ze wszystkich zalet typowego smartfonu (w rozłożonej formie) oraz z możliwości wygodnego przenoszenia go w kieszeni po złożeniu. Duży ekran zewnętrzny nie tylko dopełnia wizualnie cały projekt, ale ma również praktyczne zastosowanie, pozwalając użytkownikom na odbieranie powiadomień i szybkie robienie zdjęć bez konieczności rozkładania smartfonu.

Odkurzacz Bespoke Slim zdobył złotą nagrodę za swój minimalistyczny design, który doskonale wpisuje się w otaczającą go przestrzeń. Zastosowana tu koncepcja Bespoke, zgodnie z którą produkty powinny mieć możliwość dostosowywania się do różnych stylów i gustów, zdecydowanie podnosi komfort użytkowania odkurzacza na każdym etapie – od wyjęcia urządzenia ze schowka, aż po opróżnianie pojemnika na kurz.

Telewizory, smartfony, AGD: 71 nagród i wyróżnień w różnych kategoriach

Produkty firmy Samsung zdobyły uznanie we wszystkich kategoriach konkursu iF Design Award 2022 (w tym także w kategorii produktów i doświadczeń użytkownika (UX)) i zostały nagrodzone największą łączną liczbą wyróżnień (71).

Oprócz trzech złotych nagród, przyznano im także wyróżnienia w kategorii produktów (telewizor Neo QLED 8K, odkurzacz Bespoke Jet, robot sprzątający Jet Bot AI+, szafa odświeżająca ubrania AirDresser, piekarnik  Infinite Line™ oraz słuchawki Galaxy Buds2).

Nowy, stosowany w smartfonach serii Galaxy interfejs użytkownika, znany pod nazwą One UI 4, pozwalający dostosowywać funkcje urządzenia do indywidualnych potrzeb, a także koncepcja Galaxy Upcycling at Home, umożliwiająca zbudowanie inteligentnego domu dzięki wykorzystaniu starych telefonów Galaxy jako domowych urządzeń IoT – również zyskały uznanie jurorów, którzy docenili ich projektową doskonałość.

Aktualna oferta znajduje się na www.samsung.com.

3 komentarze do “iF Design Awards 2022: wyróżnienia dla firmy Samsung

 • 30 kwietnia 2022 o 13:11
  Permalink

  No samsung coraz lepszą robotę robi, widziałem tego nowe bespoke odkurzacz i bardzo mi się podoba.

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2022 o 12:12
  Permalink

  Dzięki za polecenie widziałem ten odkurzacz na yt i robi wrażenie 😀

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2022 o 16:07
  Permalink

  Wcale się nie dziwię, że samsung zdobywa nagrody. Bespoke Jet zrobił na mnie wrażenie, aż żałuje, że nie zamówiłem przedpremierowo, ale teraz i tak można 400 zł zdobyć za opinię. Polecam, swój w media expert wcześniej sprawdziłem i rzeczywiście robi wrażenie na żywo jeszcze lepsze niż na filmach w internecie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: