realme GT Neo 3 – najszybciej ładowany smartfon wg. DxOMark

realme GT Neo 3 – najszybciej ładowany smartfon wg. DxOMark

realme już 28 kwietnia wprowadzi na rynek w Indiach swój najnowszy smartfon – realme GT NEO 3. Jest to telefonem z najszybszą na świecie technologią ładowania, która umożliwia naładowanie baterii od 0% do 50% w zaledwie 5 minut. Wysokie parametry zostały docenione w rankingu DxOMark, w którym realme GT NEO 3 znacznie wyprzedził konkurencję, osiągając rekordowy wynik 121 punktów za czas ładowania.

realme GT Neo 3
realme GT Neo 3

Najszybsze ładowanie na świecie

realme GT NEO 3 jest wyposażony w podwójny chipset UltraDart Adaptive Dual, który w połączeniu połączony z nową architekturą ładowania poprawia wydajność ładowania i zmniejsza straty energii podczas tego procesu. Co więcej, zastosowany w smartfonie system ładujący zmniejsza ilość ciepła wytwarzanego podczas ładowania. W efekcie niższa temperatura towarzysząca temu procesowi pozytywnie wpływa na jego wydajność i szybkość.

Test realme C35 – to pewne, jest wyjątkowy

Dzięki dwukomorowej strukturze baterii, dwa ogniwa o pojemności 2250 mAh zostały połączone szeregowo, odpowiadając pojemności 4500 mAh. Technologia Dual-Cell Series Structure podwaja moc ładowania przy tym samym natężeniu prądu.

realme GT NEO 3
realme GT NEO 3

Za sprawą nowoczesnej technologii (Battery Sense Cell Voltage Detection), smartfon precyzyjnie wykrywa napięcie ogniw, skutecznie zapobiegając błędom powodowanym przez obwód zabezpieczający akumulatora. Umożliwia to zastosowanie dokładniejszej strategii napełniania baterii, a także skraca całkowity czas jej ładowania.

Test realme Buds Q2s – zanurzysz się w świecie dobrze brzmiącej muzyki

Najwyższy poziom bezpieczeństwa ładowania

Oprócz szybkości, realme zapewnia również bezpieczeństwo. Niezależny układ ładowania zapewnia natychmiastowe odłączenie w przypadku wykrycia zagrożenia dla akumulatora. W wyniku zastosowania 38 środków ochrony smartfon realme GT NEO 3 otrzymał certyfikat TÜV Rheinland, poświadczający o bezpiecznym systemie szybkiego ładowania. Ponadto, do obwodu ładowania dodano dedykowany układ zabezpieczający MCU, dzięki któremu użytkownicy mogą bezproblemowo odłączyć ładowarkę o mocy 150W w przypadku nieprawidłowego przebiegu ładowania.

Bateria zapewniająca długą żywotność smartfona

W realme GT NEO 3 zastosowano wytrzymałą, szybko ładującą się baterię, której efektywna pojemność wynosi przynajmniej 80% po 1600 pełnych cyklach ładowania i rozładowania, czyli aż dwukrotność standardu branżowego. W dłuższej perspektywie pozwala to znacznie ograniczyć spadek pojemności baterii i zapewnia długą żywotność telefonu po długotrwałym użytkowaniu, m.in. korzystaniu z 5G.

źródło: realme

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: