OPPO Watch Free – z OSleep do monitorowania snu

OPPO Watch Free – z OSleep do monitorowania snu

OPPO Watch Free, inteligentny zegarek wyposażony w rozbudowany system monitorowania snu OSleep debiutuje w Polsce. Smartwatch, oprócz nowoczesnego i stylowego wzornictwa, oferuje również zaawansowane funkcje monitorowania postępów w trakcie ćwiczeń oraz podstawowych parametrów dotyczących zdrowia. 
Z OPPO Watch Free w końcu porządnie się wyśpisz
Dobry sen wpływa na naszą kondycję zdrowotną i produktywność. Jednak coraz więcej osób w różnym wieku ma problemy z nocnym wypoczynkiem. Nastolatkowie (14-17 lat) powinni spać średnio 8-10 godzin, natomiast dorośli (18-64 lat) – ok. 7 do 9 godzin, osoby powyżej 65 roku życia – 7-8 godzin. Z badań przeprowadzonych przez UCE RESEARCH wynika, że blisko 40 proc. społeczeństwa polskiego nie jest zadowolone z jakości swojego snu.
To zwłaszcza w tej grupie swoich odbiorców może znaleźć OPPO Watch Free, w którym zaimplementowana została funkcja OSleep. W kompleksowy sposób monitoruje ona sen oraz nasze aktywności przed i po położeniu się do łóżka. OSleep został wyposażony również w opcję oceny ryzyka związanego z chrapaniem. Wspierany przez czujniki i algorytmy, może skutecznie wykrywać problemy ze snem i proponować rozwiązania.
OPPO Watch Free
OPPO Watch Free
Jest to istotne tym bardziej, że chrapanie może prowadzić do tzw. bezdechu sennego (SAS). Tego typu schorzenie jest często przeoczane lub bagatelizowane. Projektując nowy smartwatch, marka postanowiła więc ułatwić użytkownikom diagnozę. OPPO Watch Free wykorzystuje autorską funkcję oceny ryzyka chrapania.
Składają się na nią algorytm oceny chrapania OPPO, zaawansowane ciągłe monitorowanie saturacji za pomocą optycznego czujnika SpO2, wykrywanie zmienności tętna za pomocą optycznego czujnika tętna i rejestracja chrapania za pomocą telefonu. Aby pomóc w szybkim wykryciu problemów z oddychaniem podczas snu, OPPO Watch Free wyświetla wskaźniki, takie jak średni poziom tlenu we krwi podczas snu, sumaryczna liczba chrapnięć oraz maksymalna liczba decybeli chrapania1.

OPPO Watch Free nie jest urządzeniem medycznym. Diagnozę oraz schemat leczenia powinien zaproponować lekarz.

OPPO Watch Free – 100 trybów sportowych i zaawansowany monitoring aktywności
Funkcje OPPO Watch Free pomagają także w szybszym zasypianiu i poprawiają jakość snu. Smartwatch, na podstawie różnych parametrów snu, informuje użytkownika, kiedy ma iść spać, a następnie analizuje latencję snu, czas jego trwania oraz fazy za pomocą takich funkcji, jak analiza głębokiego i lekkiego snu oraz monitorowanie szybkich ruchów gałek ocznych (ang. REM – rapid eye movement).
OPPO Watch Free
OPPO Watch Free
Jest to istotne tym bardziej, że chrapanie może prowadzić do tzw. bezdechu sennego (SAS). Tego typu schorzenie jest często przeoczane lub bagatelizowane. Projektując nowy smartwatch, marka postanowiła więc ułatwić użytkownikom diagnozę. OPPO Watch Free wykorzystuje autorską funkcję oceny ryzyka chrapania. Składają się na nią algorytm oceny chrapania OPPO, zaawansowane ciągłe monitorowanie saturacji za pomocą optycznego czujnika SpO2, wykrywanie zmienności tętna za pomocą optycznego czujnika tętna i rejestracja chrapania za pomocą telefonu. Aby pomóc w szybkim wykryciu problemów z oddychaniem podczas snu, OPPO Watch Free wyświetla wskaźniki, takie jak średni poziom tlenu we krwi podczas snu, sumaryczna liczba chrapnięć oraz maksymalna liczba decybeli chrapania1.

OPPO Watch Free – 100 trybów sportowych i zaawansowany monitoring aktywności

Funkcje OPPO Watch Free pomagają także w szybszym zasypianiu i poprawiają jakość snu. Smartwatch, na podstawie różnych parametrów snu, informuje użytkownika, kiedy ma iść spać, a następnie analizuje latencję snu, czas jego trwania oraz fazy za pomocą takich funkcji, jak analiza głębokiego i lekkiego snu oraz monitorowanie szybkich ruchów gałek ocznych (ang. REM – rapid eye movement).
Urządzenie pomoże ponadto zadbać o zdrowe nawyki w kontekście aktywności fizycznej. Aby pomóc w treningach, OPPO Watch Free został wyposażony w 6-osiowy czujnik ruchu i optyczny czujnik tętna, obsługujące ponad 100 trybów sportowych. Specjalne algorytmy wykrywają wybrane, najpopularniejsze tryby sportowe, więc nie trzeba nawet pamiętać, by je włączyć. Wszystkie aktywności wykonywane w ciągu dnia mogą być sprawdzone w specjalnym dzienniku (Daily Activity), natomiast dla początkujących biegaczy zostały stworzone programy treningowe, które pomogą im utrzymać dobrą kondycję lub zrzucić zbędne kilogramy.
Ponadto, dzięki smartwatchowi OPPO, można monitorować tętno przez całą dobę. Jeśli jest ono zbyt wysokie, zegarek zacznie wibrować. Oprócz tego specjalne funkcje poinformują, by zrobić przerwę w trakcie pracy, a także zasugerują aktywności, które pomogą się rozciągnąć lub zrelaksować. Funkcje te szczególnie docenią pracownicy siedzący cały dzień przy biurkach.
14 dni na jednym ładowaniu
OPPO Watch Free to również szereg przydatnych funkcji, takich jak: powiadomienia o wiadomościach z aplikacji, połączeniach, kontrola muzyki, czy opcja wskazania lokalizacji smartfona. Dzięki baterii o pojemności 230 mAh można korzystać z zegarka nawet przez dwa tygodnie na jednym ładowaniu. Jeśli jednak ktoś zapomni podłączyć go do ładowarki, wystarczy podłączyć smartwatcha do prądu na 5 min by móc korzystać z urządzenia przez cały dzień. Na wygodę użytkowania wpływa ponadto niewielka waga OPPO Watch Free, która wynosi zaledwie 33 gramy. Co równie ważne, zegarek został wyposażony w 1,64-calowy wyświetlacz AMOLED HD.

Najważniejsze cechy OPPO Watch Free:
  • Monitoring snu Osleep, Ocena ryzyka chrapania oraz Monitoring tętna.
  • Bateria 230 mAh, Technologia szybkiego ładowania: 5 minut ładowania to cały dzień pracy, 20 minut ładowania to tydzień pracy.
  • 1,64”ekran AMOLED HD, wzmocnione, zakrzywione, odporne na zarysowania szkło 2,5D.
  • Waga 33g.
  • Wygodny pasek – struktura paska z wypustkami (Groove design), przepuszczający powietrze.
  • Ponad 100 trybów sportowych.
  • Ponad 40 stylowych tarcz zegarka.
  • Wodoodporność do 50m.
Dostępność i cena
OPPO Watch Free jest dostępny w sprzedaży w kolorze czarnym w cenie 399 zł.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]