vivo Zeiss Imaging Lab dla fotografii mobilnej

vivo Zeiss Imaging Lab dla fotografii mobilnej. Dowiedz się jak vivo Zeiss Imaging Lab wyznacza nowe standardy w fotografii mobilnej

  • Dostarczenie profesjonalnego poziomu wymaga bezwzględnego systemu kontroli jakości i kierowania się najwyższymi standardami od samego początku.
  • Zastosowanie zaawansowanego procesu projektowania „digital twin” oraz profesjonalnych powłok soczewek zapewniło osiągnięcie przełomowego wzrostu wydajności.

vivo Zeiss Imaging Lab

Zawiązując globalną współpracę, vivo oraz ZEISS postawiły sobie za cel wprowadzić profesjonalną jakość do świata fotografii mobilnej. Nowe standardy doskonałości wyznaczają dzięki przełomowemu centrum vivo ZEISS Imaging Lab, w którym technicy vivo wraz z inżynierami ZEISS opracowują nowe, innowacyjne urządzenia wykorzystujące zaawansowane konstrukcje optyczne. Z czym jednak w praktyce wiąże się obecność prestiżowego logo ZEISS w smartfonach serii vivo X70? Zajrzyj za kulisy vivo ZEISS Imaging Lab i dowiedz się jak ta wyjątkowa współpraca pomaga użytkownikom smartfonów vivo uzyskać idealne ujęcie. 

  • Digital twin, czyli profesjonalne systemy projektowania optyki w smartfonach

Niezrównana reputacja obiektywów ZEISS jest oparta na ponad 175 latach innowacji w projektowaniu systemów optycznych tak by zapanować nad wyzwaniami fotografii takimi jak: flary, efekt ducha, rozmycie kolorów czy zniekształcenie obrazu. Obecnie te same zaawansowane techniki wdrażane są w rozwój systemów obrazowania flagowych telefonów vivo, takich jak seria vivo X70.

Reklamy

Test vivo Y76 5G – na codzienne korzystanie ze smartfona

Nowe konstrukcje obiektywów są modelowane wirtualnie – w technologii „digital twin” – umożliwiającej precyzyjne symulowanie i testowanie ich wydajności, co sprawia, że nowe systemy kamer mogą być szybko prototypowane i udoskonalane. W efekcie powstają aparaty zdolne do wykonywania zdjęć mobilnych o większej rozdzielczości i kontraście oraz mniejszej liczbie odbić czy artefaktów.

vivo Zeiss Imaging Lab

  • Zaawansowane technologie soczewek tworzące zdjęcia z efektem ,,wow’’

Nawet najdrobniejsze szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie w uzyskaniu najlepszej jakości obrazu. Dzięki nanostrukturze, która jest ponad sto razy mniejsza od ziarnka piasku, wiodąca w branży powłoka T*Coating z certyfikatem ZEISS to zaawansowane rozwiązanie, które sprawia, że szklana powierzchnia obiektywu praktycznie nie stanowi dla światła żadnej bariery. Zwykle stosowana w profesjonalnych obiektywach pomaga w uzyskaniu doskonałej wyrazistości, kontrastu i jakości. Teraz powłoka T*Coating przeszła proces certyfikacji ZEISS i może być stosowana także w soczewkach flagowych smartfonów vivo.

  • Wyznaczanie najwyższych standardów od pierwszego dnia

Kiedy siada się do pracy z firmą taką jak ZEISS, koncentracja na doskonałości zaczyna się już od pierwszego dnia. Dzięki rygorystycznym standardom zarządzania jakością produkcji firma vivo udowodniła, że spełnia wysokie standardy wyznaczone przez ZEISS – warunek wstępny do nawiązania partnerstwa vivo i ZEISS w 2020 roku.

Test Vivo V21 5G ze świetną kamerą do selfie

Teraz obie firmy wspólnie określają cele jakościowe i rozstrzygają kwestie konstrukcji optyki poprzez szeroko zakrojone procesy symulacyjne, mające na celu osiągnięcie wyjątkowej wydajności i spełnienie wysokich standardów, od początku wyznaczanych dla każdego nowotworzonego produktu. Miernikami wydajności dla danej optyki są m.in. pomiary MTF wydajności optycznej i zakładane cele dla minimalnych zniekształceń, cieniowania i aberracji chromatycznych.

vivo Zeiss Imaging Lab

  • Profesjonalny standard „Perfect Shot”

Podczas korzystania z flagowego urządzenia vivo łatwo zauważyć różnicę w wykonanych zdjęciach. Jednak za każdym wspaniałym ujęciem kryje się wymagający proces kontroli jakości i niezliczone testy przeprowadzone w vivo ZEISS Imaging Lab. Aby spełnić wymogi obu firm i zapewnić niezmiennie doskonałe wyniki, każde nowe urządzenie musi się wyróżniać pod kątem 20 różnych parametrów jakości obrazu w testach nawet 150 modułów kamer i przy ponad 5000 wykonanych obrazów testowych. 

  • Magia tradycyjnej fotografii w Twoim telefonie

Świetny obraz to jednak nie tylko jego jakość techniczna, ale również szczególna magia, która budzi w nas emocje. Właśnie dlatego vivo i ZEISS dostosowały do potrzeb smartfonów niepowtarzalny charakter klasycznych obiektywów ZEISS, włącznie z charakterystycznym efektem ‘bokeh’ o płytkiej głębi ostrości, osiąganemu za pomocą zaawansowanych technik obliczeniowych. Dzięki połączeniu wiedzy techników vivo i inżynierów ZEISS, zespół badawczo-rozwojowy opracował sposoby dokładnego odwzorowania legendarnych obiektywów portretowych ZEISS we flagowych urządzeniach vivo.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]