Dzień Telefonu – korzysta z niego ok 85 procent światowej populacji

Dzień Telefonu / National Telephone Day – korzysta z niego ok 85 procent światowej populacji

W poniedziałek 25 kwietnia w Stanach Zjednoczonych obchodzi się National Telephone Day – czyli Dzień Telefonu. Większości z nas trudno dziś wyobrazić sobie dzień bez smarthpona. Telefon już dawno przestał nam służyć wyłącznie do standardowej komunikacji. Stał się narzędziem pozwalającym na cyfryzację niemal każdego aspektu ludzkiej codzienności.

Test Xiaomi 12 Pro – pokazuje flagowego pazura…ale

Reklamy

Szacuje się, że w roku 2022 jest już 6,6 miliarda aktywnych użytkowników smartphonów – oznacza to, że z komórek korzysta około 85 procent światowej populacji. Według ekspertów w roku 2025 liczba wszystkich smartphonów wzrośnie z obecnych 16 do 18,2 miliardów.

Coraz większą część naszego życia przenosimy do świata cyfrowego. Rozwój technologii i wszechobecna cyfryzacja naszej codzienności bez wątpienia czynią nasze życie prostszym, nie możemy jednak zapominać o wiążących się z tym zagrożeniach. Proponowane rozwiązania i zabezpieczania muszą odpowiadać stale powstającym zagrożeniom. Dobrym przykładem jest tu sektor bankowy, w którym od poziomu wdrożonych rozwiązań zależy bezpieczeństwo naszych finansów. – komentuje Paulina Woźniak-Kołodziej, CEO firmy Reiba, producenta TokLok.

Test Motorola moto g22 – też atrakcyjny

Niestety nie wszędzie poziom zabezpieczeń jest równie wysoki. W przypadku większości dostępnych na nasze telefony komunikatorów mobilnych nie można powiedzieć, żeby korzystanie z nich było bezpieczne.

Na podstawie przeprowadzonych analiz i porównań z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że praktycznie żadna z dostępnych do tej pory aplikacji-komunikatorów nie gwarantowała 100% bezpieczeństwa prowadzonej komunikacji. Co więcej, w przypadku komunikowania się przy użyciu narzędzi do tej pory dostępnych na rynkuużytkownicy narażeni są na późniejszą sprzedaż własnych danych. Ze względu na brak na rynku komunikatorów gwarantujących bezpieczeństwo prowadzonych rozmów i prywatność użytkowników powstał TokLok. To aplikacja, która udowodnila, że bezpieczna komunikacja jest możliwa! – dodaje Paulina Woźniak-Kołodziej

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]