Newline Lyra – monitor interaktywny

Newline Lyra – monitor interaktywny

Tym razem amerykański producent proponuje monitor interaktywny Newline LYRA – stworzony z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie pracy nauczycieli i uczniów. Wszystkie parametry i funkcje w tym urządzeniu zostały zdefiniowane w taki sposób, aby praca była jak najbardziej efektywna.

Newline LYRA
Newline LYRA

Postawiono na bezpieczeństwo i bardzo inspirujący pakiet oprogramowania, obsługa urządzenia jest równie łatwa jak smartfona, a pisze się jak po kartce papieru.

Reklamy

Test AOC U32U1 – cieszy wyglądem i obrazem

Newline Interactive od 10 lat dostarcza interaktywne rozwiązania, które są dostępne w ponad 60 krajach na Świecie. Co 6. monitor interaktywny sprzedawany na Świecie należy do Grupy Newline. Pod względem liczby sprzedanych urządzeń marka zajmuje 2. miejsce na Świecie, 3. miejsce w USA, 3. miejsce w Europie i 2. miejsce w Polsce.

 

Monitory dotykowe to urządzenia dobrze znane w polskich szkołach, a to m.in. za sprawą programu „Aktywna tablica” przeznaczonego dla placówek publicznych i niepublicznych, które dzięki niemu mogą kupić nowoczesne pomoce dydaktyczne. Do 15 maja szkoły mogą składać wnioski do organów prowadzących, które do 30 maja przekażą je wojewodom. Kwalifikacja potrwa do 30 czerwca, zaś środków na zakup szkoły spodziewają się 31 sierpnia.

Jedną z opcji, na którą szkoły mogą przeznaczyć przyznane środki jest najnowszy monitor – Newline Lyra, który już w lipcu 2022 roku pojawi się na polskim rynku.

Czas ma znaczenie

Za sprawne, wygodne i skuteczne rozpoczęcie pracy z monitorem Lyra przemawia możliwość skorzystania z USB-C. Jeden kabel z gwarancją natychmiastowego dostępu do danych, audio, wideo, a także ładowania 65W. W szkolnej rzeczywistości nauczyciele często zmienią klasy, dlatego szczególne ważna jest możliwość tworzenia profili użytkowników z indywidualnymi ekranami głównymi i ustawieniami, do których łatwo uzyskać dostęp bez karkołomnych konfiguracji. Daje to poczucie bezpieczeństwa, oszczędza czas i jest wygodne.

Test Samsung Galaxy Tab S8 11’’ 5G – jakość na każdym kroku

System operacyjny

Android 11 to argument z kategorii bezpieczeństwa w kontekście prywatności i ochrony danych użytkownika. Ten potężny system operacyjny od Google gwarantuje bezpieczne łączenie się z dyskiem Google czy OneDrive.

 Antybakteryjna powłoka

Newline Interactive zadbało również o fizyczne bezpieczeństwo użytkowników. Monitor Newline Lyra jest wyposażony w szybę z powłoką antybakteryjną z certyfikatem TÜV. Oznacza to, że spełnia wymagane standardy bezpieczeństwa. Kontrolą jakości i standardów bezpieczeństwa zajmuje się TÜV Rheinland, który przeprowadza testy. Zastosowano metodę JIS Z 2801, który pozwala określić antybakteryjną aktywność i skuteczność danej powierzchni. Standardowy test trwa 24h, a skuteczność została określona na poziomie ponad 99,9%.

Test Acer Swift 1 – laptop do nauki zdalnej

Ochrona oczu

Niebieskie światło jest szkodliwe dla oczu. Nauczyciele i uczniowie są na nie narażeni przez wiele godzin każdego dnia, dlatego nie wolno bagatelizować tego zagrożenia. Powszechnie stosowane są filtry oprogramowania, które nie są obojętne jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Newline rozwiązał ten problem u źródła stosując rozwiązania sprzętowe, które jest zdecydowanie skuteczniejsze i pozwala cieszyć się krystalicznym obrazem i znakomitymi kolorami.

Unikalny pakiet oprogramowania

Monitor interaktywny jest tak użyteczny jak oprogramowanie, z którego można korzystać. Oprogramowanie Newline tworzy ekosystem, który współpracuje z programami, urządzeniami i dokumentami dając nieograniczone możliwości w procesie nauczania.

  • WHITEBOARD – to nic innego jak biała tablica, która nigdy się nie kończy. Korzystając z dobrze znanych gestów można przesuwać palcem, powiększać i pomniejszać, zmazywać dłonią i oczywiście pisać bez żadnych ograniczeń.
  • CAST pozwala na przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor. Może to być laptop, komputer stacjonarny, tablet czy smartfon. Jednocześnie na monitorze możnna zobaczyć treści z czterech urządzeń, które nie muszą korzystać z tej samej sieci WiFi co monitor.
  • BROADCAST pozwala na przekazanie obrazu z monitora nawet na 200 innych urządzeń w dowolnych lokalizacjach na świecie – wystarczy przeglądarka. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji na połączonych urządzeniach.
  • DISPLAY MANAGEMENT daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami
  • ENGAGE inspirujące oprogramowanie do nauczania wyposażone w ponad 130 narzędzi tematycznych.
  • CLASSROOM TOOLS to dziewięć narzędzi wspierających pracę podczas lekcji – takich jak stoper, kalendarz, podświetlenie czy kurtyna.

 Sklep z aplikacjami

Każdy użytkownik monitora Newline może skorzystać z biblioteki proponowanych aplikacji.  Newline App Store stale się powiększa. Już dziś dostępne są m. in. Google Suite, Starfall, Kahoot, AP News czy Udemy.

 Recenzja iiyama G-Master Red Eagle GB3271QSU – rozwiń skrzydła (nie)tylko w gamingu 

Newline Lyra

Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, zaś częstotliwość odświeżania czyli liczba obrazów wyświetlanych w czasie jednej sekundy to 60Hz. Newline wspiera technologię Wide Color Gamut (WCG)  – w efekcie monitor wyświetla około 76% kolorów jakie widzi ludzkie oko (monitory bez WCG wyświetlają tylko 36% kolorów widzianych). Satysfakcjonujący jest też zestaw złączy – oprócz USB-Type C, także HDMI 2.0; USB 3.0 Type A, USB Type-B, a także DisplayPort 1.2. Istnieje możliwość podłączenia komputera OPS oraz kamery. Standard łączności bezprzewodowej to WiFi 6.0 oraz Bluetooth 5.0

Monitory Lyra będą dostępne w formatach od 55” do 98”.

Gwarancja

Monitory Newline są objęte 3- letnią gwarancją producenta z możliwością bezpłatnego przedłużenia do lat 5. Monitory dla edukacji są dostępne z 0% stawką VAT.

Żywotność monitora to 50 000 godzin. Biorąc pod uwagę fakt, że zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym trwają 187 dni i zakładając, że urządzenie pracuje 8h/dziennie – możemy liczyć na 33 lata pracy z monitorem Newline w szkole. Plasuje to monitory Newline w grupie najbardziej ekonomicznych pomocy dydaktycznych.

źródło: Newline

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]