HPE RAN Automation – nowe rozwiązanie dla sieci RAN

HPE RAN Automation: nowe rozwiązanie dla sieci RAN

Hewlett Packard Enterprise przyspiesza wdrażanie sieci RAN dzięki automatyzacji i uproszczonemu zarządzaniu zarówno w sieciach otwartych, jak i tradycyjnych

HPE RAN Automation zapewnia niezależną od dostawcy, bezdotykową obsługę operacyjną w całej sieci dostępu radiowego – od infrastruktury po obciążenia RAN.

sieci RAN
Nowe rozwiązanie HPE RAN Automation służy do zarządzania usługami i orkiestracji, a także zapewnia zarządzanie i automatyzację wielu dostawców dla dowolnej sieci radiowej (RAN) i pomaga dostawcom usług komunikacyjnych zwiększyć swoją wydajność operacyjną i przyspieszyć wdrażanie.

Test Motorola moto g22 – też atrakcyjny

Jest to wstępnie zintegrowane rozwiązanie natywne dla chmury, dostarczane w modelu usługowym. Wykorzystuje ono systemy wsparcia operacyjnego HPE oraz technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (AI/ML), aby zapewnić bezdotykowe zarządzanie infrastrukturą RAN wielu dostawców. Rozwiązanie koordynuje pełny cykl życia zarówno wirtualnych jednostek rozproszonych (vDU), jak i wirtualnych jednostek scentralizowanych (vCU), umożliwiając operatorom dynamiczną konfigurację parametrów częstotliwości radiowych i optymalizację wykorzystania zasobów dostępu radiowego.

Zainteresowanie Open RAN gwałtownie rośnie, a większość operatorów przeprowadza pilotaż lub planuje w nadchodzących latach znaczne inwestycje w technologię rozproszonego dostępu radiowego. Operatorzy oczekują, że branża zapewni skalowalność i innowacje dzięki zoptymalizowanemu pod kątem obciążenia sprzętowi opartemu na architekturze x86, specjalnie dostosowanemu do uruchamiania zwirtualizowanego oprogramowania dostępu radiowego. Ponadto narzędzia do zarządzania i automatyzacji oparte na sztucznej inteligencji będą miały zasadnicze znaczenie dla uproszczenia operacji i inżynierii sieci RAN w przypadku rozproszonej sieci RAN od wielu dostawców i na wiele pokoleń.

Test Samsung Galaxy Tab S8 11’’ 5G – jakość na każdym kroku

HPE RAN Automation jest kluczowym elementem zestawu rozwiązań HPE Open RAN i został zweryfikowana pod kątem serwera HPE ProLiant DL110 Gen10 Plus — Telco, pierwszego w branży serwera zoptymalizowanego dla obciążeń Open RAN, umożliwiającego szybsze wdrażanie otwartych sieci RAN.

Obencie jest dostępna demo wersja rozwiązania HPE RAN Automation do testów.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: