OPPO Reno7 – uchwyci każdy szczegół, on to potrafi

OPPO Reno7 – uchwyci każdy szczegół, on to potrafi

OPPO Reno7 debiutuje na polskim rynku – smartfon wyróżnia funkcja Mikroskopu pozwalająca na uchwycenie obiektów z powiększeniem 15x lub 30x. Najnowsze urządzenie OPPO dostępne jest w wyjątkowej ofercie specjalnej.

OPPO Reno7
OPPO Reno7

Ponadto w przednim aparacie zastosowano matrycę Sony IMX709 – tę samą, która została użyta w smartfonie OPPO klasy premium – Find X5 Pro. Zapewnia ona wyraźne zdjęcia selfie w nawet słabo oświetlonym miejscu. Reno7 przyciąga wzrok swoim designem – matową czernią oraz pomarańczowym kolorem w skórzanej oprawie.

Test OPPO Reno6 5G – wyróżnia się z tłumu

Mikroobiektyw, który uchwyci każdy szczegół
Reno7 został wyposażony w obiektyw główny o rozdzielczości 64 MP, mikroobiektyw oraz wsparcie Bokeh. Spośród rodziny Reno7, model ten wyróżnia tylny aparat o mikroobiektywie 2MP, który może robić zdjęcia z 15 lub 30 powiększeniem. Dzięki temu można dostrzec elementy niewidzialne ludzkim wzrokiem, takie jak na przykład pojedyncze fragmenty miąższu grejpfruta. Efekt uzyskanego obrazu będzie jak spod mikroskopu.
OPPO Reno7
Miąższ grejpfruta widziany z perspektywy OPPO Reno7
Matryca do selfie klasy premium
Przedni aparat ma specjalny obiektyw do selfie o rozdzielczości 32MP z matrycą IMX709 opracowaną przez Sony. To ta sama, która została użyta we flagowym smartfonie klasy premium – Find X5 Pro. Dzięki obecności ultraczułego sensora RGBW opierającego się na łączeniu pikseli 4 w 1, zdjęcia wychodzą wyraźne nawet przy słabym oświetleniu. Skutkuje to również mniejszą ilością szumów.
Aby urozmaicić tworzenie zdjęć portretowych, Reno7 został wyposażony w kreatywne funkcje aparatu:
  • Selfie HDR. Funkcja ta automatycznie wykrywa poziom oświetlenia i uruchamia algorytm OPPO HDR, aby stłumić jasne światło i wydobyć więcej szczegółów na zdjęciu.
Użycie funkcji Selfie HDR w Reno7
  • Mikroskop. To całkowicie nowa funkcja w serii Reno i dostępna tylko w tym modelu. 15x przybliżenie powoduje, że telefonem uchwycimy obiekty niedostrzegalne ludzkim okiem.
Użycie funkcji Mikroskop w Reno7 – ludzki włos widziany z perspektywy Reno7
  • Funkcja Bokeh Flare Portrait. Umożliwia tworzenie filmów z efektownym rozmyciem tła i wyraźnym, z odcięciem postaci. Jest to możliwe dzięki algorytmowi, który przetwarza obraz w czasie rzeczywistym,. zZapewniając kinowej jakości efekt rozmycia tła i świateł.
  • Upiększanie AI. To funkcja umożliwiająca wprowadzanie subtelnych i naturalnych edycji filmów portretowych. Funkcja pozwala usuwać niepożądane przebarwienia skóry, jednocześnie zachowując jej naturalne cechy.
  • Flash Snapshot. Wykorzystując technologię OPPO Image Clear Engine (ICE) wbudowaną w OPPO Reno7, funkcja Flash Snapshot wykonuje wieloklatkowe serie zdjęć o ultrakrótkiej ekspozycji, aby uchwycić wyraźne obrazy, nawet gdy fotografowane obiekty są w ruchu.

Debiutujący model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. W wersji czarnej, Cosmic Black, zastosowano wykończenie OPPO Glow – autorskie rozwiązanie OPPO, które zostało pokazane już w serii Reno4. Czarne wykończenie obudowy jest matowe, dzięki czemu nie pozostają na niej widoczne ślady palców, a smartfon nie wyślizguje się z dłoni.

Wersja Sunset Orange spodoba się w szczególności miłośnikom wyrazistych kolorów oraz wzornictwa retro. Charakteryzuje się żywym pomarańczowym kolorem oraz fakturą imitującą skórę – tylna obudowa została wykonana z włókna szklanego o fakturze skóropodobnej (ang. Fiberglass-leather design). To pierwszy smartfon, w którym zastosowano takie rozwiązanie. Inżynierowie OPPO pracowali nad nim dwa lata. Materiał ten jest bardzo trwały – przeszedł ekstremalne testy laboratoryjne OPPO1, na tyle obudowy nie będą widoczne odciski palców ani zarysowania.

1Polegają na poddaniu materiału pocieraniu nasączoną alkoholem gąbką, gumką do ścierania i próbką dżinsu odpowiednio ponad 5 000, 10 000 i 200 000 razy.

OPPO zadbało o to, aby smartfon nie tylko wyróżniał się doborem kolorystyki, ale by był również smukły i lekki. Jego waga wynosi ok. 175g, natomiast grubość, w zależności od wariantu kolorystycznego, wynosi 7,54mm (Sunset Orange) lub 7,49mm (Cosmic Black)2.

2Grubość i waga Reno7 są oparte na danych zebranych w laboratoriach OPPO. Rzeczywisty rozmiar urządzenia może się różnić o ±0,2mm, a rzeczywista waga może się różnić o ±3g ze względu na niewielkie różnice w komponentach urządzenia i metodach pomiaru.

Test OPPO Enco Free2 – redukcja szumów dostosowana do potrzeb

Chcąc jeszcze bardziej wyróżnić ten model pod względem designu, producent wyposażył go w diodę powiadomień, która okala mikroobiektyw tylnego aparatu. Orbit Light świeci, gdy obiektyw jest w użyciu, zapewniając dodatkowe oświetlenie fotografowanego obiektu. Stosując to rozwiązanie, projektanci OPPO mieli na celu połączenie dwóch kwestii – dbałościć o detale oraz wysokiej jakości zdjęcia. Dioda zaświeci się również podczas odbierania wiadomości, połączeń przychodzących w trakcie gry czy ładowania.
Solidny ekran i certyfikaty najpopularniejszych serwisów streamingowych
W Reno7 został umieszczony 6,4-calowy ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 90Hz, zapewniający płynne doświadczenia wizualne. Ponad to smartfon otrzymał certyfikaty Netflix HD/HDR, Amazon HDR oraz YouTube HD, które umożliwiają oglądanie tych serwisów w wysokiej jakości. Dla tych, którzy, korzystają ze słuchawek przewodowych mamy producent ma dobrą wiadomość – można je podłączyć do wszystkich telefonów serii Reno7.
Płynne działanie i dużao pamięćci na dane
Sercem Reno7 jest Qualcomm Snapdragon 680 4G Mobile Platform, który zapewnia szybką pracę telefonu przy jednoczesnym zbilansowaniu zużycia energii. W kwestii pamięci, model ten jest w dostępny w dwóch wariantach: 6GB RAM oraz 128GB pamięci na dane lub 8GB RAM oraz 265GB pamięci na dane. Dzięki, opracowanej przez OPPO funkcji rozszerzania pamięci operacyjnej RAM+, można rozszerzyć o 2GB, 3GB lub nawet 5GB tymczasową pamięć RAM wydzieloną z nieużywanej pamięci ROM.
Szybkie ładowanie – 100% w około 60 minut
W Reno7 została umieszczona bateria o pojemności 4500 mAh. Dzięki funkcji szybkiego i bezpiecznego ładowania SUPERVOOC 33W, telefon można w pełni naładować w około 60 minut. Natomiast 5-minutowe ładowanie pozwoli na nieustanne oglądanie filmów przez ponad półtorej godziny.

Bezpieczeństwo i wygoda pracy, dzięki systemowi ColorOS 12

Przedstawiciele Serii Reno7 trafiają na polski rynek wyposażonye w najnowszą odsłonę sytemu ColorOS 12, który zapewnia wysoką wydajność, płynność oraz zwiększoną ochronę prywatności. Użytkownicy skorzystają z kliku nowości. Dzięki funkcji Air Gestures, będą mogli odbierać i wyciszać połączenia telefoniczne oraz zarządzać aplikacjami za pomocą gestów dłoni, bez potrzeby dotykania ekranu. Funkcja PCMultiscreen Connect przyda się osobom, które równocześnie korzystają z komputera i telefonu podczas pracy. Wysoki poziom bezpieczeństwa w systemie operacyjnym to obecnie podstawa. Oprócz już wcześniej dostępnych cech np. chroniących użytkowników przed przejęciem hasła, OPPO w systemie ColorOS 12 wprowadziło funkcję AOchrony Prywatnościnti-Peeping for Notifications. Ma ona za zadanie ukrywać powiadomienia, gdy wykryjzarejestruje, że ktoś obcy spogląda na ekran telefonu. W ColorOS 12 nie zapominano o graczach, którzy skorzystają z technologii HyperBoost. Dzięki funkcji AI Frame Rate Stabilizer, która monitoruje wydajność systemu i zmiany temperatury w czasie rzeczywistym, liczba klatek w grze jest zoptymalizowana, tak, by rozgrywka cały czas pozostała płynna. Natomiast Quick Startup, umożliwia działanie gier w tle, aby użytkownik mógł w każdym momencie ponownie rozpocząć rozgrywkę.
Dostępność na rynku debiutującego smartfona
OPPO przygotowało specjalny premierowy zestaw, w którym główna rolę gra Reno7. Od 27 kwietnia do 15 maja smartfon ten będzie można kupić w specjalnym zestawie wraz ze słuchawkami OPPO Enco Free2 oraz roczną ochroną ekranu. Wszystko w cenie 1599 zł.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: