AXIS Speed Monitor – sieciowy strażnik szybkości

AXIS Speed Monitor – sieciowy strażnik szybkości

Axis Communications prezentuje AXIS Speed Monitor – aplikację do monitorowania prędkości na drogach, kompatybilną z szeroką gamą kamer i urządzeń producenta. Dodatkowo firma wprowadza kolejną nowość – AXIS D4100-E Network Strobe Siren, czyli pierwszy na świecie, sieciowy sygnalizator stroboskopowy, zapewniający bezpieczeństwo nie tylko na drogach i parkingach, ale także w miejscach pracy.

Axis speed monitor

AXIS Speed Monitor to darmowa, specjalnie zaprojektowana aplikacja do monitorowania prędkości. Oprogramowanie zbiera dane radarowe i wizualizuje zmierzone prędkości pojazdów do 105 km/h bezpośrednio na obrazie z kamery. Zgromadzone pliki danych można wyeksportować do pliku CSV w celu utworzenia zestawień graficznych, np. na temat liczby pojazdów przejeżdżających w ciągu dnia lub do wyzwalania konkretnych zdarzeń, takich jak aktywacja świateł stroboskopowych czy włączanie alarmów.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Nextbase 522GW – miej oko nie(tylko) na drogę

AXIS Speed Monitor z łatwością integruje się z produktami Axis. Uzupełnieniem tej aplikacji może być AXIS D4100-E, innowacyjna syrena stroboskopowa, która pomaga w odstraszaniu intruzów, dbaniu o bezpieczeństwo na terenie obiektu i zwiększeniu efektywności operacyjnej poprzez wykorzystanie światła i dźwięku. Przykładowo sygnalizator w połączeniu z kamerą do rozpoznawania tablic rejestracyjnych,  może być używany do sprawniejszego zarządzania wjazdem na parking. Urządzenie umożliwia integrację za pośrednictwem protokołu VAPIX, MQTT lub SIP oraz cechuje się różnorodnością wzorców świetlnych i akustycznych.

AXIS D4100-E Network Strobe Siren jest w pełni sieciowym urządzeniem, wykorzystującym otwartą platformę Axis. Można ją połączyć z kamerami Axis i dowolnym systemem VMS. Użytkownik ma możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji obejmujących światło białe i kolorowe (w modelu RGBA) oraz gotowe dźwięki.

Test Prido X6 – wideorejestrator z kamerą cofania w lusterku wstecznym

Syrena jest nieskomplikowana w instalacji oraz utrzymaniu. Przeglądarkowy interfejs pozwala skonfigurować wybrany sygnalizator oraz skopiować jego ustawienia, a następnie wdrożyć je w innych urządzeniach w systemie.

AXIS Speed Monitor – najważniejsze cechy:

  • Ułatwianie podejmowania kluczowych decyzji związanych z bezpieczeństwem
  • Wizualizacja prędkości pojazdów do 105 km/h
  • Wyzwalanie alarmów, nagrywanie wideo i inne
  • Eksport danych do pliku CSV w celu łatwego przeglądania.
AXIS D4100-E Strobe Siren
AXIS D4100-E Strobe Siren

AXIS D4100-E Strobe Siren – najważniejsze cechy:

  • Światło i dźwięk w jednym urządzeniu IP
  • Możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji światło/dźwięk
  • Integracja za pośrednictwem protokołów VAPIX, MQTT i SIP
  • Obudowa klasy IP66, IK10 i NEMA-4X
  • 5-letnia gwarancja

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl