Samsung T7 Shield – przenośny dysk SSD do pracy w terenie

Samsung T7 Shield – przenośny dysk SSD do pracy w terenie

Nowy zewnętrzny dysk Samsung SSD wielkości karty kredytowej zapewnia błyskawiczny transfer danych i niezawodną konstrukcję odporną na wstrząsy, wodę i pył. T7 Shield zaprojektowano z myślą o profesjonalistach, twórcach oraz konsumentach, pracujących zarówno w domu, jak i w terenie. Dzięki stabilnej wydajności podczas przesyłania dużych plików, T7 Shield idealnie nadaje się do nagrywania i edycji wideo w wysokiej rozdzielczości.

Samsung T7 Shield
Samsung T7 Shield

Samsung zaprezentował najnowszy przenośny dysk SSD T7 Shield, zapewniający wyjątkową wydajność i niezawodność, zamkniętą w wytrzymałej konstrukcji o kompaktowych rozmiarach karty kredytowej. T7 Shield to najnowszy członek rodziny przenośnych dysków Samsung SSD T7, która obejmuje model T7 – dysk do codziennego użytku, zapewniający niezwykle szybkie prędkości transferu oraz elegancki wygląd, a także T7 Touch[1] – nagradzany na targach CES dysk PSSD z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych dla lepszej ochrony danych. 

– Użytkownicy, w tym pracownicy kreatywni, oczekują trwałych, wysokowydajnych i niezawodnych dysków SSD, a także gwarancji, że ich dane pozostaną bezpieczne nawet po upuszczeniu, wystawieniu na działanie wody lub czynniki zewnętrzne – mówi KyuYoung Lee, wiceprezes Zespołu Biznesowego ds. Produktów Pamięci Masowej w Samsung Electronics. – T7 Shield oferuje wszechstronną kompatybilność, umożliwiając użytkownikom korzystanie z nowego dysku SSD na wielu urządzeniach, w tym komputerach, smartfonach z systemem Android i konsolach do gier.

 

Samsung T7 Shield
Samsung T7 Shield

Ochrona potwierdzona certyfikatem IP65

 

T7 Shield to najtrwalszy do tej pory dysk PSSD Samsung, który idealnie nadaje się dla twórców podróżujących lub pracujących w terenie. Urządzenie oferuje użytkownikom doświadczenia bogate w dane, jednocześnie chroniąc przed ich utratą w wyniku narażenia na działanie czynników atmosferycznych lub nieszczęśliwego wypadku. Starannie zaprojektowany dysk T7 Shield jest odporny na wstrząsy od upadków z wysokości do trzech metrów[2], a dzięki stopniowi ochrony IP65 pozostaje także pyłoszczelny i wodoodporny[3]. Nowa, wytrzymała konstrukcja T7 Shield jest ponadto lekka i kompaktowa – waży zaledwie 98 gramów.

Test Samsung Galaxy Tab S8 11’’ 5G – jakość na każdym kroku

Wyjątkowa wydajność

 T7 Shield zapewnia prędkość odczytu 1050 megabajtów na sekundę (MB/s) i prędkość zapisu 1000 MB/s[4], które są obecnie najszybszymi prędkościami transferu oferowanymi przez Samsung w oparciu o standard USB 3.2 Gen2[5]. T7 Shield jest około dwukrotnie szybszy niż jego poprzednik, model T5, a także do 9,5 razy szybszy niż zewnętrzne dyski HDD[6], dzięki czemu zapewnia konsumentom, twórcom treści cyfrowych i pracownikom kreatywnym oszczędność czasu.

 Samsung zoptymalizował zarówno wnętrze, jak i zewnętrzną stronę produktu, zmieniając materiał powłoki dysku i ulepszając oprogramowanie T7 Shield tak, by wyeliminować obawy związane ze zmienną wydajnością urządzenia i przegrzewaniem podczas transferu dużych plików. Dzięki temu zminimalizowane zostało ryzyko przegrzewania się urządzenia, natomiast użytkownicy mogą cieszyć się niezawodną wydajnością dysku nawet podczas przesyłania plików o wielkości 2 TB. T7 Shield pozwala na stabilne przesyłanie danych bez spadku wydajności[7], także podczas wykonywania obciążających, długotrwałych zadań takich jak nagrywanie, edycja, kodowanie i renderowanie plików wideo w wysokiej jakości.

Test Samsung Galaxy S22 Ultra – flagowiec z krwi i kości

Szeroka kompatybilność i silne zabezpieczenia

Zaprojektowany do pracy z wieloma urządzeniami dysk Samsung T7 Shield może przechowywać dużą ilość danych takich jak zdjęcia, gry, a także filmy w rozdzielczości 4K lub 8K na komputerze PC, Mac, smartfonie (z systemem Android) lub konsoli do gier[8]. Dodatkowo T7 Shield oferuje wzmocnione zabezpieczenia (*256-bitowe szyfrowanie AES – Advanced Encryption Standard) z szyfrowaniem sprzętowym, dzięki czemu dane użytkowników pozostają chronione nawet w przypadku utraty urządzenia. Ponadto zapewnia on dostęp do autorskiego oprogramowania Samsung Magician Software[9], które pozwala na wygodne zarządzanie dyskiem.

Samsung T7 Shield
Samsung T7 Shield

Ekologiczne opakowanie

Podobnie jak w przypadku innych przenośnych dysków SSD Samsung, opakowanie T7 Shield jest o jedną trzecią mniejsze w porównaniu z poprzednimi generacjami, co minimalizuje emisję gazów cieplarnianych podczas produkcji.

Test Samsung Galaxy S21 FE 5G – z myślą o użytkownikach

T7 Shield jest dostępny w kolorze beżowym, czarnym i niebieskim w dwóch rozmiarach – 1 TB i 2 TB, dzięki czemu nadaje się do szerokiej gamy zastosowań. Urządzenie dostępne jest w zestawie z kablem USB typu C-C i kablem USB typu C-to-A. T7 Shield objęty jest trzyletnią ograniczoną gwarancją.

T7 Shield jest dostępny w sprzedaży na całym świecie od 26.04.2022 r. Więcej informacji można zaleźć na stronie: https://samsung.com/portable-ssd.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]