Nice w Polsce – nowe instalacje systemów parkingowych

Nice w Polsce – nowe instalacje systemów parkingowych

Wśród wielu produktów oferowanych przez firmę Nice – globalnego lidera w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, znajdują się systemy parkingowe cieszące się dużą popularnością w Polsce. Jest to niezwykle ważne rozwiązanie w dzisiejszych czasach – gdy samochodów jest coraz więcej, a miejsc parkingowych nie przybywa.

Systemy parkingowe to idealne rozwiązanie dla kontroli przejazdu i zarządzania dowolnej wielkości powierzchniami parkingowymi. Nice proponuje urządzenia innowacyjne, technologicznie zaawansowane i wielofunkcyjne w nowoczesnym designie wraz z oprogramowaniem i przejrzystym interfejsem dającym  możliwość indywidualnej konfiguracji.

Realizacja Hotel Mercure Białystok – Białystok

Według danych ze sprzedaży Nice Polska – w ciągu ostatniego półrocza liczba realizacji zwiększyła się w porównaniu do lat ubiegłych o ponad 350%. Z 4-5 parkingów instalowanych co roku, liczba realizacji wzrosła obecnie do ponad 20.

Oto kilka wybranych realizacji z ostatnich miesięcy:

 • Hotel Mercure Białystok
 • Ośrodek Wypoczynkowy Pod Szczelińcem
 • Base Camp Wrocław
 • Parking przy autostradzie A4 pod Bolesławcem
 • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
 • Oddział PKO i ZUS Proszowice
 • Sun Logistics Park Stara Iwiczna
 • Oddział ZUS Pruszków
 • BaseCamp Katowice

Doświadczenie Nice pokazuje, że systemy parkingowe pozwalają na osiągnięcie dodatkowych przychodów lub zwiększenie obecnych. Uszczelnienie parkingu za pomocą automatycznych urządzeń systemu parkingowego pozwala na zaawansowaną kontrolę ruchu kołowego w zarządzanym obiekcie. System parkingowy może być zastosowany zarówno na obiektach komercyjnych, użyteczności publicznej, jak również na parkingach prywatnych i biurowych.

Testujemy Nokian WR Snowproof – opona zimowa premium

Działanie Systemu Parkingowego nadzoruje centralny serwer. Funkcje poszczególnych urządzeń w systemie są kontrolowane przez system operacyjny Windows, co gwarantuje łatwość obsługi i konfiguracji dla użytkowników oraz większą stabilność funkcjonowania systemu. Na serwerze generowane są wszystkie dane dotyczące poprawności
pracy systemu, ilości wpuszczonych pojazdów, itp. Oprogramowanie to daje możliwość tworzenia raportów, np.: zdarzeń, zmiany czy awarii.

Realizacja: BaseCamp Katowice
Realizacja: BaseCamp Katowice

Urządzenia systemu parkingowego NicePark mogą być wykonane zarówno ze stali nierdzewnej, jak i ze stali ocynkowanej, lakierowanej  proszkowo. Takie wykonanie obudów zapewnia odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Modułowość poszczególnych elementów systemu parkingowego pozwala na dostosowanie funkcjonalności do potrzeb klienta.

 

Nice w Polsce
Realizacja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – Warszawa

System NicePark może składać się z następujących elementów:

 • Kasa automatyczna APS NP – urządzenie przeznaczone do bezobsługowego pobierania opłat parkingowych,
 • Terminal wjazdowy TERM – IN BASIC – urządzenie przeznaczone do bezobsługowego wjazdu na parking, poprzez wydanie biletu z kodem kreskowym lub akceptację zbliżeniowej karty abonamentowej,
 • Terminal wyjazdowy TERM – OUT BASIC – urządzenie przeznaczone do bezobsługowego wyjazdu z parkingu, przy pomocy skanu biletu z kodem kreskowym lub za pomocą akceptacji zbliżeniowej karty abonamentowej.
Realizacja: PHU Jantart Gliwice

Bogata lista wyposażenia dodatkowego systemu parkingowego NicePark pozwala na dopasowanie go do potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów.

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Wśród proponowanych urządzeń znajdują się m.in.:

 • Moduł dalekiego zasięgu pozwalający na wjazd oraz wyjazd z parkingu przy pomocy kart lub tagów dalekiego zasięgu. Dzięki temu modułowi kierowca nie musi otwierać okna, wystarczy posiadać w pojeździe kartę lub naklejony tag na szybie.
 • Moduł rozpoznawania tablic rejestracyjnych, odczytujący tablice rejestracyjne
  na wjeździe i wyjeździe z parkingu. Moduł pozwala na rejestrację wjeżdżających pojazdów w systemie. W przypadku systemów biletowych dopisuje do biletu numer rejestracyjny.
 • Moduł interkomów do systemu parkingowego umożliwiający komunikację głosową
  z obsługą parkingu. W interkom mogą być wyposażone zarówno terminale przejazdowe, jak i kasy automatyczne.
 • Serwer systemu parkingowego wraz z oprogramowaniem do zarządzania
  i monitorowania urządzeń. Parametry komputera zależą od wielkości systemu parkingowego i zawsze dobierane są indywidualnie.
Realizacja: Galeria Wiatraczna – Warszawa

Najnowsze realizacje systemów parkingowych NicePark znajdują się na stronie: https://www.nice.pl/kategoria-realizacje/systemy-parkingowe

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: