ALL DIGITAL: 2 na 3 Europejczyków musi doszkolić się cyfrowo do 2025 r.

ALL DIGITAL: 2 na 3 Europejczyków musi doszkolić się cyfrowo do 2025 r.

2 na 3 Europejczyków o niskich kompetencjach cyfrowych będzie musiało podnieść swoje kompetencje do 2025 r., aby możliwe było osiągniecie celów wyznaczonych w unijnym planie działań na rzecz edukacji cyfrowej – wynika z najnowszego badania Huawei i fundacji ALL DIGITAL, który powstał we współpracy z EY. Poza badaniem przygotowany został specjalny quiz, za pomocą którego każdy Europejczyk może sprawdzić, jakie umiejętności cyfrowe powinien udoskonalić.

ALL DIGITAL

Fundacja ALL DIGITAL oraz Huawei, wspierane przez EY, podjęły współpracę, aby zwiększyć świadomość na temat kompetencji cyfrowych w Unii Europejskiej. W ramach wspólnych prac powstało badanie oraz raport poświęcony poziomowi umiejętności technologicznych obywateli. Dokument można pobrać ze strony https://www.europeandigitalskills.eu/white-paper/.
2 na 3 Europejczyków o niskich kompetencjach cyfrowych będzie musiało podnieść swoje kompetencje do 2025 r., aby możliwe było osiągniecie celów wyznaczonych w unijnym planie działań na rzecz edukacji cyfrowej. Co bardziej alarmujące, 1 na 5 zatrudnionych w Unii Europejskiej specjalistów ICT prezentuje niski poziom ogólnych kompetencji cyfrowych. W 80 proc. przypadków luki te wynikają głównie z niedopasowania umiejętności cyfrowych do zadań. Wszystko to wskazuje na pilną potrzebę podnoszenia kwalifikacji w zakresie technologii cyfrowych dla wszystkich obywateli bez wyjątku.

Nasz wspólny raport to niezwykle wnikliwy dokument, który podkreśla strategie i inicjatywy mające na celu zniwelowanie luki w umiejętnościach cyfrowych w UE. Zwraca się w nim szczególną uwagę na działania, które muszą podjąć przedstawiciele przemysłu i decydenci, aby zapewnić europejskiej młodzieży umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w nowoczesnej gospodarce cyfrowej – mówi Peter Palvolgyi, dyrektor generalny w ALL DIGITAL.

Huawei P50 Pocket – jestem nim oczarowana

Każdy obywatel Europy może skorzystać z inicjatyw w zakresie podnoszenia kwalifikacji cyfrowych. Niezależnie od tego, jakie mamy umiejętności i doświadczenie, każdemu z nas brakuje pewnych umiejętności cyfrowych. Musimy działać już teraz i podjąć konkretne kroki, aby wspierać trend konsekwentnej edukacji, łącząc umiejętności technologiczne, społeczne i emocjonalne – skomentował Carlos Zorrihno, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W ramach wspólnej inicjatywy Huawei, ALL DIGITAL i EY poza badaniem powstał specjalny quiz z pomocą którego każdy Europejczyk może sprawdzić, jakie umiejętności cyfrowe powinien udoskonalić: https://www.europeandigitalskills.eu/quiz/
Quiz ma na celu określenie luki w kompetencjach za pomocą 6 różnych typów osobowości: zagubiony śledczy, cichy komunikator, niezdarny twórca, wyeksponowany obrońca, odłączony programista, zdezorientowany rozwiązywacz problemów. Podczas gdy badanie dogłębnie analizuje podstawowe przyczyny niedoboru umiejętności cyfrowych, quiz ma na celu zwiększenie ogólnej świadomości problemu i pozwala na jego szersze zrozumienie.

Potrzebujemy silniejszego bodźca i dalszych inwestycji w podnoszenie kwalifikacji cyfrowych, aby wyposażyć ludzi w umiejętności, które są pilnie potrzebne, jeśli chcemy sprawiedliwe i udanie przeprowadzić zarówno transformację cyfrową, jak i ekologiczną. Rządy, przemysł oraz instytucje edukacyjne i szkoleniowe powinny ściśle współpracować, aby tak się stało – stwierdziła Chiara Riondino, kierownik jednostki ds. kształcenia i szkolenia zawodowego w Komisji Europejskiej.

Test Huawei Watch GT Runner – biegamy razem

Współpracujemy z naszymi partnerami na całym świecie, aby stworzyć solidniejszy ekosystem talentów z zakresu ICT i rozwijać integrację cyfrową. Wierzymy, że zdolni studenci oraz przyszli pracownicy będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju gospodarki cyfrowej. W ciągu najbliższych pięciu lat zainwestujemy 150 milionów euro w programy edukacyjne i spodziewamy się, że skorzystają z nich ponad trzy miliony osób. Chcemy, aby korzyści płynące z technologii cyfrowej były dostępne dla wszystkich – skomentował Tony Jin, główny przedstawiciel Huawei przy instytucjach europejskich.

W 2008 roku, Huawei rozpoczął realizację programów rozwoju talentów o nazwie Seeds for the Future, obejmujących stypendia, konkursy technologiczne i szkolenia z zakresu umiejętności cyfrowych. Od tego czasu z pomocy firmy skorzystało 1,54 mln osób z ponad 150 krajów. W 2021 roku Huawei uruchomił program Seeds for the Future 2.0, który jest naturalną kontynuacją działań rzecz dalszego rozwoju talentów.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: