Dell Latitude i Precision – czyli zaprojektuj pracę na nowo

Dell Latitude i Precision – czyli zaprojektuj pracę na nowo

Praca hybrydowa umożliwia większą personalizację codziennych obowiązków. Daje to szansę na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb, a tym samym – zwiększenia komfortu czy nawet zdefiniowania własnego stylu pracy. Z myślą o indywidualnych preferencjach firma Dell Technologies zaprojektowała na nowo swoje urządzenia. Dzięki nim praca stanie się jeszcze bardziej wydajna i elastyczna, a co za tym idzie – przyjemna. „Jak” i „gdzie” pracować zależy teraz wyłącznie od Ciebie.

Precision 7770
Precision 7770 i Precision 7670

Dell Technologies wierzy, że technologia nie powinna być „uniwersalna”, a trzymanie się tego, co sprawdzało się w przeszłości jest zaprzeczeniem rozwoju. Z tego powodu producent przeprojektowuje urządzenia, wyposażając je nie tylko w większą moc, lepsze zabezpieczenia i inteligentne funkcje. Użytkownicy zyskują także bardziej kompaktowe rozmiary, które sprzyjają dynamicznemu modelowi pracy. Nowe urządzenia Latitude i Precision od Dell Technologies zostały zaprojektowane z myślą o współpracy, wydajności i optymalizacji dla każdego pracownika – bez względu na profesję, branżę czy stanowisko.

 

Urządzenia na miarę współczesnych spotkań

Dzisiejsza rzeczywistość spotkań służbowych rozgrywa się w domowym zaciszu, a w niektóre dni, po raz pierwszy od dwóch lat, w biurze. Stwarza to potrzebę elastyczności i produktywności, bez względu na otoczenie. Liderzy biznesu potrzebują urządzeń, które zwiększają produktywność, są łatwe do przenoszenia i świetnie się prezentują.

Dokładnie taki jest nowy model Latitude 9330, który oferuje najważniejsze funkcje do współpracy, łączności i ochrony prywatności w obudowie 2 w 1. Jest to pierwsze 13-calowe urządzenie z serii 9000[1] i najcieńsze w ofercie Latitude[2] z wyświetlaczem InfinityEdge 16:10. To idealne rozwiązanie dla mobilnych pracowników. Latitude 9330 jest też pierwszym na świecie laptopem z panelem dotykowym do współpracy, który gwarantuje wszystkie niezbędne funkcje zarządzania wideo rozmowami w zasięgu ręki[3]. Wyciszanie i wyłączanie mikrofonu czy wideo, udostępnianie ekranu i czatu podczas spotkań nigdy nie było łatwiejsze. Wbudowana kamera FHD z oddzielnymi kamerami RGB i IR oraz neuronowej eliminacji szumów zapewnia idealną jakość wideo.

 

Laptop posiada także funkcje inteligentnej ochrony prywatności, wygaszając ekran, gdy użytkownik odwraca wzrok, co wraz z podwójną elektromechaniczną migawką SafeShutter pozwala zwiększyć bezpieczeństwo. Na poprawę efektywności wpływa pierwsze na świecie jednoczesne połączenie wielosieciowe[4], dzięki któremu można łączyć się z wieloma sieciami, przyspieszając tym samym transmisję danych. Zapewnia też pełną wydajność dzięki procesorom Intel® Core™ 12. generacji i najnowszym opcjom łączności w tym Intel® Wi-Fi 6E[5] oraz 4G LTE lub 5G[6].

Latitude 9330 został wyprodukowany z myślą o minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Klawiatura laptopa w 44% jest z materiałów pochodzących z recyklingu, a same nasadki klawiszy w 75% z materiałów z odzysku.[7] Urządzenie jest także wyposażone w gumowe stopki z materiałów pochodzenia biologicznego (39%), a opakowanie jest wykonane z odnawialnych tworzyw[8], które w 100% nadają się do ponownego recyklingu[9].

Większa kreatywność, najwyższa wydajność

Po premierze jednej z najsilniejszych, najcieńszych i najmniejszych 14-calowych stacji roboczych Precision 5470, Dell Technologies wprowadza mobilne stacje w 16-calowej obudowie. Precision 7670 w dwóch wersjach obudowy – cienkiej i wydajnej – pozwala na wybór urządzenia do indywidualnych preferencji, także pod względem skalowania i konfiguracji w zależności od wybranej karty graficznej i wydajności. Użytkownicy, którzy potrzebują jeszcze większej powierzchni ekranu, mogą wybrać nową 17-calową stację roboczą Precision 7770, która oferuje najwyższą skalowalność. Co więcej, urządzenie zapewnia wydajność zbliżoną do komputera stacjonarnego dla profesjonalistów.

Nowe modele Precision będą wyposażone w opatentowaną przez Dell formę pamięci DDR5 o nazwie CAMM (Compression Attached Memory Module). Pozwoliła ona na uzyskanie cieńszej obudowy bez utraty wydajności z myślą o pracy hybrydowej i najbardziej wymagającym zadaniom. Oba modele posiadają elementy bezpieczeństwa pomagające zapobiegać manipulacjom i włamaniom do urządzeń, takie jak np. wykrywanie włamania do obudowy, wyjęcia baterii czy stykowe i bezstykowe czytniki kart inteligentnych. Wyposażone również w tradycyjne i posiadające certyfikat FIPS czytniki linii papilarnych oraz kamerę na podczerwień zapewniają bezpieczeństwo podczas logowania.

Zarówno Precision 7670, jak i 7770 będą oferować najmocniejsze procesory firmy Intel – od 12. generacji Intel® Core™ do procesorów i9 (55 W – wkrótce!) z technologią Intel vPro®, aż po grafikę NVIDIA RTX™ A5500 nowej generacji o pojemności 16 GB oraz do 128 GB pamięci DDR5[10].

Od 25 lat linia Precision wyznacza w branży coraz wyższe standardy wydajności, optymalizacji, inteligentnych funkcji i komfortu użytkowania. Firma niezmiennie dostarcza innowacyjne stacje robocze i rozwiązania, które stanowią doskonały wybór dla profesjonalnych zastosowań i nowych technologii. Nowa linia mobilnych stacji roboczych Dell stanowi kontynuację dotychczasowych osiągnięć w zakresie dostarczania systemów, które łączą w sobie doskonałą moc i styl.

Dostępność:

  • Latitude 9330 będzie dostępny globalnie w czerwcu 2022 roku.
  • Precision 7670 i Precision 7770 będą dostępne globalnie w drugim kwartale bieżącego roku.

Autor: Rahul Tikoo, Senior Vice President & General Manager, Client Product Group | Dell Technologies

_________________________—————————

[1] Based on Dell analysis, April 2022.

[2] Based on Dell analysis, April 2022.

[3] Based on Dell analysis, January 2022.

[4] Simultaneous multi-network connection works with wired and wireless networks. For select Dell platforms, a USB Wi-Fi adapter is required to connect a second Wi-Fi network. Based on Dell internal analysis, September 2021.

[5] WiFi 6E compatible router required. Router requires separate purchase. WiFi 6E connectivity only available in select countries. Check availability with your service provider.

[6] 5G module is optional and must be selected at purchase. Actual speeds will vary depending on carrier network, users, location and other factors. Subject to service provider’s subscription and coverage area. Additional charges will apply. Contact service provider for details.

[7] Percentage by weight, based on Dell analysis, April 2022.

[8] Approximately 78% recycled content and 22% renewable content in the form of FSC paper fibers. Excludes optional items added to order and included in box.

[9] Paper packaging materials can be recycled via municipal recycling, where available. System bag is made from recycled plastic and can be recycled along with other thin plastics.

[10] System memory may be used to support graphics, depending on system memory size and other factors.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl