Acer Chromebook Spin 514 – potężna moc

Acer Chromebook Spin 514 – potężna moc

Acer ogłosił dziś debiut nowego Chromebooka Spin 514. Zasilany przez nowe procesory AMD Ryzen 5000 z serii C, oparte na architekturze AMD „Zen 3” i grafice AMD Radeon, zapewni wyjątkowo wysoką wydajność pracy. Nowy laptop to także 14-calowy wyświetlacz Full HD, doskonała jakość dźwięku oraz specjalne wzmocnienie zgodne z normą wojskową MIL-STD 810H.

Acer Chromebook Spin 514
Acer Chromebook Spin 514
Nowy laptop to owoc wielokrotnie nagradzanej współpracy przy tworzeniu Chromebooków między firmami Acer i AMD. Dzięki temu laptopy te zapewniają największą wydajność w cienkich i lekkich konstrukcjach.

To nasi klienci, którzy wybierali Chromebooki, wyznaczyli nam nowe kierunki rozwoju i granice, które chcą z nami przekroczyć pod kątem wydajności ich ulubionego sprzętu. Teraz, dzięki nowemu Chromebookowi Acer Spin 514 z procesorem Ryzen 5000 z serii C, będą mogli zrobić jeszcze więcej – podkreśla James Lin, dyrektor generalny ds. notebooków, dział produktów IT, Acer Inc.

Test Acer Swift 1 – laptop do nauki zdalnej

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z firmą Acer, aby wprowadzić na rynek nowy procesor AMD, który trafi do Chromebook Spin 514 – powiedział z kolei Saeid Moshkelani, Senior Vice President i General Manager, Client Business Unit, AMD.

Dzięki świetnym wynikom procesorów Ryzen 5000 z serii C, najnowszy Chromebook firmy Acer wyposaża konsumentów w technologię, która stawia współpracę i wydajność na czele – dodaje Moshkelani.

Potężna moc procesorów AMD Ryzen i ekranu Full HD

Nowy Acer Chromebook Spin 514 (CP514-3H), dzięki najnowszym procesorom AMD Ryzen 5000 C-Series opartym na architekturze AMD „Zen 3”, czyni go mistrzem wielozadaniowości. Laptop poradzi sobie z każdym zadaniem – od finansów osobistych po obsługę najnowszych aplikacji. Grafika AMD Radeon zapewnia płynny obraz podczas grania w gry w chmurze i oglądania filmów w wysokiej jakości. Całość prezentuje się na 14-calowym, multidotykowym wyświetlaczu IPS Full HD Chromebooka. Dodatkowe wrażenia zapewnią żywa paleta kolorów 100% sRGB i bardzo wąskie ramki boczne o grubości 6,1 mm (0,24 cala), dzięki czemu ekran będzie lepiej widoczny. Natomiast szkło Corning Gorilla Glass uchroni go od zadrapań i wgnieceń.
W nowym Chromebooku znalazły się też rozwiązania pod kątem pracy i nauki zdalnej. Osoby korzystające z home office lub szkoły w wersji online będą mogły doświadczyć wysokiej jakości wideokonferencji i zajęć w sieci za pomocą kamery internetowej Full HD, dodatkowo wyposażoną w technologię redukcji odbicia światła. Nie bez znaczenia jest też wysoka jakość dźwięku, która zapewnia komfort pracy za pomocą dwóch mikrofonów i dwóch głośników. Natomiast po zakończonej wideokonferencji możemy skorzystać ze specjalnej przysłony, która zapewni nam prywatność.
Acer Chromebook Spin 514
Acer Chromebook Spin 514

Mocny nie tylko pod kątem wydajności

Trwałość klasy wojskowej MIL-STD 810H w połączeniu z aluminiowymi pokrywami zapewni użytkownikom ochronę, której potrzebują – do pracy, na zajęcia i do zabawy. Co więcej, konwertowalna konstrukcja Chromebooka Spin 514 jest wyposażona w zawiasy 360 stopni, dzięki czemu jego ekran dotykowy może być używany w czterech różnych trybach: do wyświetlania prezentacji, tryb tabletu do rozrywki, tryb clamshell do wprowadzania danych za pomocą klawiatury oraz tryb namiotu do wykorzystania w niewielkich przestrzeniach. Bateria zapewnia produktywność nawet do 10 godzin w każdym z powyższych ustawień.
Nowy Acer Chromebook Spin 514 jest również wyposażony w funkcjonalne rozwiązania, w tym szybkie Wi-Fi 6, które zapewnia niezawodną wydajność i łączność. Laptop ma również porty USB Gen 2 Type-C i opcjonalnie HDMI. Nawigacja po wytrzymałym touchpadzie wykonanym z Corning Gorilla Glass jest niezwykle płynna, a podświetlana klawiatura dostępna w wybranych modelach zwiększa produktywność w różnych warunkach oświetleniowych.
Acer Chromebook Spin 514
Acer Chromebook Spin 514

Acer Chromebook Enterprise Spin 514

Acer i AMD przygotowały także specjalną wersję tego laptopa dla użytkowników korporacyjnych. Acer Chromebook Enterprise Spin 514 jest wyposażony w funkcje biznesowe systemu operacyjnego Chrome OS, które zapewniają pracownikom nowoczesne wrażenia oraz szybko działające urządzenie z wbudowanymi zabezpieczeniami. Dodatkowo pozwala obniżyć całkowity koszt utrzymania. Urządzenia Acer Chromebook Enterprise uwalniają działy IT od prozaicznych zadań administracyjnych, ułatwiają współpracę oraz zapewniają bezpieczny dostęp do danych i aplikacji dla pracowników pracujących w chmurze.

Obsługa systemu operacyjnego Chrome i aplikacji

Chromebooki Acer są oparte na systemie operacyjnym Chrome, zapewniając krótki czas rozruchu, łatwość obsługi, bezpieczeństwo i dłuższą żywotność baterii. Laptopy te obsługują aplikacje internetowe, a także aplikacje zainstalowane za pośrednictwem Google Play, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji do pracy, szkoły, działań kreatywnych i innych.

Ceny i dostępność

Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność różnią się w zależności od regionu. Acer Chromebook Spin 514 (CP514-3H) oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 514 (CP514-3H w regionie EMEA będą dostępne w trzecim kwartale tego rok w cenach od 749 EUR oraz 849 EUR (wersja Enterprise).

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl