Pulsar – koreańskie myszki Xlite w Polsce

Pulsar – koreańskie myszki Xlite w Polsce

Pulsar to dość młoda koreańska marka sprzętu dla graczy, która planuje podbić rynek oferując zaawansowane technologicznie produkty w przystępnej cenie. Zarówno założyciele jak i członkowie Pulsar to ludzie z ponad 10-letnim stażem w branży gamingowej, posiadający głębokie zaplecze technologicznie i doświadczenie. Celem producenta jest dostarczanie szerokiej gamy sprzętu dla graczy, wliczając w to klawiatury mechaniczne, precyzyjne myszki, bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, głośniki i wyświetlacze. Wszystko po to, by wywrzeć pozytywny wpływ na społeczność i przemysł oraz uczynić życie gracza łatwiejszym.

Pulsar Xlite
Pulsar Xlite

Sprzęt Pulsar trafił do sprzedaży w Polsce za sprawą sklepu Hard-Pc, w którym w pierwszej kolejności zagościły myszki Xlite.  To co wyróżnia tę serię to ekstremalnie niska waga. Wersja przewodowa waży jedynie 48g. Najważniejsze jednak, że redukcja masy nie odbyła się kosztem jakości użytych materiałów. Choć skorupa posiada perforowaną  powierzchnię, nie ma mowy o skrzypieniu czy uginaniu się plastiku pod naciskiem. Mysz pozytywnie przeszła militarne testy i spełnia standard MIL-STD-010G, co gwarantuje odporność na upadki. Xlite profilowany jest pod graczy praworęcznych, zapewniając dłoniom pełne podparcie i komfort.

Test Roccat Kone XP – spektakularna mysz z oświetleniem 3D RGB

Mysz wyposażono w flagowy sensor PixArt PAW3370 osiągający prędkość śledzenia do 400IPS, maksymalne przyspieszenie 50G i 1ms czasu reakcji. Rozdzielczość czujnika jest programowalna i wynosi maksymalnie 20000DPI. Pulsar zdecydował się na zastosowanie selekcjonowanych przełączników Kailh GM 8.0, które zapewniają równą pracę, chrupki klik i wytrzymałość do 80mln wciśnięć.

Poza wersją przewodową, Pulsar Xlite jest dostępny również w wariancie bezprzewodowym. Z uwagi na zainstalowania akumulatora waga zwiększyła się o ~10g osiągając 58g. Nie przeszkodziło to w perfekcyjnym rozłożeniu masy, dzięki czemu Xlite V2 Wireless posiada fantastyczny balans, co pozytywnie wpływa na precyzję ruchów. Zastosowano tutaj ten sam czujnik optyczny, co w wersji przewodowej – to doskonałe rozwiązanie z uwagi na jego niski pobór mocy, co z kolei pozwoliło osiągnąć czas pracy na akumulatorze wynoszący do 70h. Technologia Low Latency przekłada się na praktycznie zerowy Input Lag, co w praktyce sprowadza się do tego, że czas reakcji jest na poziomie myszek przewodowych.

Test Logitech MX Anywhere 2s – idealna mysz do podróży

Zarówno Xlite jak i Xlite V2 Wireless dostępne są kilku wariantach kolorystycznych. Cena wersji przewodowej wynosi 279zł, bezprzewodowej natomiast 419zł.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: