RFBenchmark (kwiecień 2022) – Internet mobilny, najnowsze zestawienie

RFBenchmark kwiecień 2022 – Internet mobilny, najnowsze zestawienie

Portal RFBenchmark.pl opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w kwietniu 2022. Badania dotyczyły jakości i szybkości Internetu mobilnego. Sytuacja na rynku nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim odczytem danych. W kategorii średniej szybkości pobierania danych prowadzi T-Mobile, pod kątem średniej szybkości wysyłania danych Play, a najniższy średni wynik ping należy do Orange.

RFBenchmark kwiecień 2022

Ranking w kwietniu został opracowany na podstawie 241 824 pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark. To częściowy spadek w porównaniu z marcowymi pomiarami (wtedy użytkownicy wykonali 276 723 pomiarów).

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile po odzyskaniu w zeszłym miesiącu pierwszego miejsca w kategorii średniej szybkości pobierania danych LTE skupił się na utrzymaniu pozycji lidera. Udało się to dzięki wynikowi minimalnie lepszemu niż w marcu (38,4 Mb/s). Na drugim miejscu z coraz większą stratą Orange (37,1 Mb/s). Pozostali operatorzy wyraźnie odstawali od czołowej dwójki. Play zanotował 32 Mb/s, a Plus zaledwie 27 Mb/s.

Recenzja D-Link DIR-2150 – łatwa instalacja. Wygodne korzystanie

Średnia szybkość wysyłania danych

Play nadal na prowadzeniu w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. W kwietniu objęcie tego miejsca umożliwił rezultat 19,8 Mb/s, który jest jedynie o 0,1 Mb/s gorszy niż w poprzednim odczycie. Za Play znalazło się Orange (19 Mb/s). Na trzecim miejscu znalazł się T-Mobile (17,8 Mb/s), a tabele zamknął Plus (17,1 Mb/s).

Najniższa wartość ping

Orange może w kwietniu pochwalić się najniższym średnim wynikiem ping (29,8 ms). Z dość sporą stratą z tytułem wicelidera uplasował się T-Mobile (32,5 ms). Play zameldował się jako trzeci na mecie (34,8 ms), a Plusowi przypadło w udziale czwarte miejsce (37,4 ms).

Kliknij i przeczytaj pełen raport za kwiecień 2022

* * *

RFBenchmark.pl (marzec 2022) – T-Mobile walczy o prymat

RFBenchmark

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl