Nice Spido600 – do automatyzacji bram garażowych

Nice Spido600 – do automatyzacji bram garażowych

  • Nowy siłownik o bardziej zwartej konstrukcji i dłuższym użytecznym skoku wózka pociągowego, dostępny w 4 różnych zestawach
  • Dzięki aplikacji MyNice Welcome oraz interfejsom IT4WiFi i IBT4N automatyką można zarządzać zdalnie
  • Głównym wymogiem jest bezpieczeństwo, a funkcje Anti-Theft i Blackout sprawiają, że brama garażowa jest bezpieczna w każdych warunkach

Spido600

Spido600 to najszybszy w swoim segmencie siłownik do bram segmentowych
o powierzchni do 9,6 m2 i bram uchylnych do 10,5 m2
, zapewniający czas otwarcia bramy garażowej wynoszący zaledwie 10 sekund. Jest intuicyjny, dzięki nowemu systemowi cyfrowych wyłączników krańcowych i wyświetlaczowi, który pomaga w programowaniu; jest łatwy w instalacji, ponieważ został już zaprojektowany tak, od głowicy po prowadnicę, aby ułatwić pracę instalatora; jest trwały i ekologiczny –  ponieważ jest wykonany w 75% z regenerowanego ABS (akrylonitryl-butadien-styren), termoplastycznego polimeru używanego do tworzenia lekkich i sztywnych obiektów.

Test AOC U32U1 – cieszy wyglądem i obrazem

Jednostka sterująca dostarczana z produktem, oprócz zasilania silnika prądu stałego, zapewnia optymalne sterowanie jego momentem obrotowym i prędkością, precyzyjny pomiar położenia bramy oraz płynny start i zatrzymanie, a także wykrywanie przeszkód. Jest ona również wyposażona w wewnętrzny licznik rejestrujący manewry wykonane w okresie eksploatacji.

Spido600 ma wiele zalet zarówno dla instalatora, jak i dla użytkownika. Dzięki nowemu systemowi cyfrowych wyłączników krańcowych z jednocyfrowym wyświetlaczem pomocniczym programowanie nigdy nie było bardziej intuicyjne. Nie jest również konieczna instalacja ani regulacja mechanicznych wyłączników krańcowych na szynie.

Film instruktażowy na temat programowania:

Dzięki możliwości podłączenia automatyki poprzez WiFi® lub Z-Wave®, Spido600 staje się pełnoprawną częścią domowego ekosystemu. Ponadto funkcjonalna i bezpieczna konstrukcja ułatwia instalację i  obsługę. Wysokość nowej prowadnicy została zmniejszona do zaledwie 30 mm. Produkt posiada w pełni zintegrowany wózek pociągowy i głowicę, dzięki czemu przemieszczanie jest całkowicie bezpieczne.

W celu dostosowania się do wszystkich warunków montażowych, w tym miejsc z utrudnionym dostępem, firma Nice zaprojektowała głowicę silnika o wysokości zaledwie 9 cm, z łatwym dostępem do jednostki sterującej przez odchylaną pokrywę. Kolejną zaletą tego urządzenia jest zintegrowane światło awaryjne LED oświetlające garaż przy wjeździe pojazdu, które można zaprogramować tak, aby pozostawało włączone określony czas ( maksymalnie 4 minuty) i samoczynnie gasło po zakończeniu manewru.

Ponadto siłownik Spido600 jest wyposażony  w solidną metalową podstawę głowicy siłownika, która stanowi kolejny krok naprzód w stosunku do obecnie stosowanych rozwiązań. Może się też pochwalić zwiększeniem skoku użytkowego – dzięki nowej, dłuższej o 20 cm szynie, która idealnie pasuje do większości bram garażowych dostępnych na rynku.

Spido600

 

Bezpieczeństwo to kolejna wartość, która zawsze była obecna w DNA firmy Nice. Nowy siłownik Spido600 jest wyposażony w system „Phototest”, który podczas każdego manewru przeprowadza test wszystkich zainstalowanych urządzeń zabezpieczających (fotokomórek), zapewniając ich prawidłowe działanie i rozpoznając ewentualne niesprawności. Ponadto centralka siłownika jest kompatybilna z mechanicznymi, rezystancyjnymi i optycznymi listwami bezpieczeństwa.

Posiada również system samoregulacji siły, który automatycznie wykrywa zmiany w warunkach atmosferycznych lub w układzie mechanicznym bramy, zapewniając bezpieczne działanie w całym okresie eksploatacji, i ograniczając konieczność konserwacji. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Spido600 może pochwalić się funkcją „Anti-Theft”, która blokuje bramę w przypadku próby włamania. W przypadku awarii zasilania aktywowana jest funkcja „Blackout”, która dzięki akumulatorowi awaryjnemu (opcja) umożliwia normalne otwieranie bramy garażowej.

Test realme Buds Q2s – zanurzysz się w świecie dobrze brzmiącej muzyki

Nowa gama siłowników do bram garażowych została stworzona z myślą o połączeniu i integracji z ekosystemem Yubii Home, centralą zdalnego sterowania automatyką Nice z odbiornikiem radiowym oraz wszystkimi urządzeniami inteligentnymi Z-Wave i Wi-Fi. Spido600 można obsługiwać za pomocą komendy głosowej, smartwatcha lub samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego, korzystając z usług Amazon Alexa, Google lub Siri.

źródło: Nice

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: