realme TOP 3 w Polsce oraz TOP 4 Europie

realme TOP 3 w Polsce oraz TOP 4 Europie wśród producentów smartfonów

Po zaledwie 2 latach obecności w Polsce, realme jest trzecim największym producentem smartfonów na lokalnym rynku – wynika z raportu Canalys. Tylko w ciągu ostatniego roku firma odnotowała nadzwyczajny wzrost, który wynosi 273%. Co więcej, wyniki raportu wskazują, że realme plasuje się na 4. miejscu pod względem dostarczonych telefonów zarówno w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jak i na całym kontynencie.

realme TOP 3 w Polsce oraz TOP 4 Europie

Najnowszy raport Canalys (top smartphone vendors worldwide Q1 2022) wskazuje na rosnący udział realme w dostarczaniu smartfonów w Europie. Marka umocniła swoją mocną, czwartą pozycję wśród producentów smartfonów na Starym Kontynencie, z największym na rynku wzrostem na poziomie 177% (rok do roku – w oparciu o dane z pierwszego kwartału 2022 roku).

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test realme 9 Pro Plus Free Fire – smartfon inspirowany grą mobilną

Wzrost obecności marki widać na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W CEE marka plasuje się w TOP 4, a w Polsce marka dołącza do TOP 3 czołowych producentów. Wśród kluczowych rynków w tej części Europy znajdują się także Czechy, Grecja i Słowenia.

Ponadto, marka realme uplasowała się w TOP 5 w aż 11 krajach europejskich, najprężniej rozwijając się w krajach Europy Zachodniej, m.in.: we Francji (443% wzrostu), we Włoszech (352% wzrostu) i Hiszpanii (223% wzrostu). W skali całego regionu marka osiągnęła 377% wzrostu. Wysokie wyniki to efekt rozszerzenia współprac partnerskich oraz rozbudowania portfolio produktów, odpowiadających na potrzeby różnorodnych grup konsumentów.

Test realme GT 2 – smartfon przyciąga uwagę

W pierwszym kwartale 2022 roku marka realme wprowadziła flagową linię realme 9, a także wkroczyła w sektor premium wraz ze smartfonami z serii GT 2. Podczas targów MWC 2022 w Barcelonie zaprezentowała innowacyjne ładowanie 150W w modelu realme GT NEO 3, które zapewnia temu smartfonowi zdolność naładowania baterii od 0 do 50% zaledwie w 5 minut. Co więcej, na początku bieżącego roku realme zostało najszybciej rozwijającym się producentem smartfonów 5G.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl