ISE 2022: Jabra z myślą o bezpiecznej pracy i współpracy hybrydowej

ISE 2022: Jabra z myślą o bezpiecznej pracy i współpracy hybrydowej

  • Premiera Jabra Engage 55 — profesjonalnego przenośnego zestawu słuchawkowego z najwyższym poziomem zabezpieczeń DECT — z rodziny produktów Jabra Engage do pracy hybrydowej
  • Aktualizacja oprogramowania PanaCast 20, zwiększająca bezpieczeństwo dzięki przetwarzaniu danych bezpośrednio na urządzeniu
  • Prezentacja globalnego raportu Jabra dotyczącego hybrydowych sposobów pracy na rok 2022
Jabra PanaCast 20 / Globalny Raport
Jabra PanaCast 20

Jabra, lider na rynku konsumenckich i biznesowych rozwiązań audio oraz wideo, jest platynowym sponsorem tegorocznych targów ISE 2022 i prezentuje na nich najnowsze rozwiązania dźwiękowe oraz inteligentne produkty wideo. Najnowsze rozwiązanie z rodziny Engage — Jabra Engage 55 — umożliwia bezpieczniejszą współpracę i komunikację osobistą, a kamera PanaCast 20 otrzymuje aktualizację zabezpieczeń. Na ISE zostanie też zaprezentowany globalny raport dotyczący pracy hybrydowej ,,Hybrid Ways of Working Global Report” opracowany przez Jabra.

Test Jabra Elite 4 Active – doskonały towarzysz ćwiczeń

Reklamy

Lepsza jakość i bezpieczeństwo rozmów dzięki Engage 55

 Jabra Engage 55 to zupełnie nowy, bezprzewodowy, profesjonalny zestaw słuchawkowy opracowany z myślą o lepszej jakości rozmów i produktywności pracowników hybrydowych, niezależnie od miejsca ich pracy. Zapewnia on najwyższą jakość rozmów dzięki technologii redukcji hałasu, a także dzięki szerokiemu, 150-metrowemu zasięgowi łączności bezprzewodowej. Zasięg ten jest 15 razy większy niż w przypadku jakiegokolwiek urządzenia Bluetooth klasy 2, co znacznie zwiększa mobilność jego użytkowników.

Ma  on ulepszone funkcje parowania i uwierzytelniania oraz najwyższy poziom zabezpieczeń w standardzie DECT z szyfrowaniem 256-bitowym klasy wojskowej. Dzięki temu jest najbezpieczniejszym na rynku profesjonalnym, bezprzewodowym zestawem słuchawkowym z solidną ochroną przed wszelkimi zagrożeniami podczas jego użytkowania poza biurem.

Nowy zestaw słuchawkowy Engage działa ze wszystkimi czołowymi platformami do ujednoliconej komunikacji i centrów kontaktu, takimi jak MS Teams, Zoom, Cisco, Unify, Amazon Chime, Google Meet, Avaya, Unify czy Alcatel Lucent.

Jabra PanaCast 20

Nowa aktualizacja PanaCast 20 zwiększa bezpieczeństwo i efektywność

PanaCast 20 oferuje pracownikom hybrydowym bezpieczną współpracę wideo o wysokiej jakości, niezależnie od miejsca użytkowania, zaawansowane funkcje oraz kompaktową, przenośną konstrukcję. Choć praca hybrydowa ma zalety w postaci elastyczności, może też zwiększać ryzyko cyberataków. Pracownicy mogą nieumyślnie tworzyć punkty dostępu dla hakerów i narażać dane, łącząc się z niezabezpieczonymi sieciami domowymi i publicznymi, używając urządzeń osobistych do pracy lub nie przestrzegając najlepszych praktyk. W związku z tym Jabra wprowadza aktualizację oprogramowania PanaCast 20. Będzie ona dostępna od lipca i zwiększy bezpieczeństwo komunikacji osobistej w firmach.

Test Jabra Elite active 75t – pełna wolność

Nowa aktualizacja PanaCast 20, dostarczana i zarządzana za pośrednictwem aplikacji Jabra Direct, umożliwi użytkownikom opcjonalne rozmywanie lub zastępowanie tła obrazu wideo jednolitym kolorem. W przeciwieństwie do funkcji tła wirtualnego na urządzeniach klienckich, która powoduje przesyłanie oryginalnego obrazu wideo przez sieć, a następnie do chmury i klienta, te efekty tła są przetwarzane i stosowane bezpośrednio na urządzeniu dzięki wbudowanej w kamerę PanaCast 20 funkcji przetwarzania obrazu przy użyciu sztucznej inteligencji – Edge AI.

Klient odbiera tylko wynikowy, przetworzony obraz. Dzięki temu widok otoczenia i dane poufne, które mogą być widoczne w tle oryginalnego obrazu wideo, pozostają w pełni bezpieczne, ponieważ nigdy nie opuszczają urządzenia. Oprócz minimalizacji ryzyka ujawnienia i wykradzenia danych, funkcja przetwarzania na urządzeniu zwalnia zasoby komputera wymagane zazwyczaj do stosowania efektów tła, co zwiększa jego ogólną wydajność.

 Badanie dotyczące hybrydowych sposobów pracy: niemal połowa pracowników w biurach nie dysponuje technologią do pracy hybrydowej

 Zestaw słuchawkowy Jabra Engage 55 i inteligentne rozwiązanie wideo PanaCast 20 zostały opracowane z myślą o obecnej epoce pracy hybrydowej, w której osiem na dziesięć spotkań jest w pełni wirtualnych lub hybrydowych. Oznacza to, że większość interakcji w pracy odbywa się głównie w środowiskach wirtualnych, co nadal stanowi wyzwani dla wielu firm. W nowym globalnym raporcie o hybrydowych sposobach pracy ,,Hybrid Ways of Working Global ReportJabra bada stan pracy hybrydowej oraz nastawienie wśród 2800 pracowników umysłowych z sześciu krajów.

Najważniejszym wnioskiem jest to, że liderzy firm muszą pilnie zainwestować w technologie do pracy hybrydowej: 37% pracowników na świecie czuje się pomijanych w rozmowach na spotkaniach hybrydowych. Z badania wynika też, że profesjonalne rozwiązania audio, wideo i do współpracy odgrywają zasadniczą rolę w budowaniu bardziej sprawiedliwego i otwartego środowiska pracy hybrydowej.

Holger Reisinger, starszy wiceprezes Jabra, powiedział: „Nasz sposób pracy zmienił się nieodwracalnie, dlatego potrzebujemy technologii, która ewoluuje wraz z epoką. W związku z tym nasz cel na ISE 2022 jest jasny i prosty. Chcemy zaprezentować najlepszą w swojej klasie technologię do pracy hybrydowej, która zaspokaja potrzeby współczesnych pracowników i rozwiązuje problemy z bezpieczeństwem podczas pracy zdalnej. Jabra Engage 55 i nowa aktualizacja oprogramowania do Jabra PanaCast 20 oferują wysoką jakość, wygodę i bezpieczeństwo, dzięki czemu pracownicy mogą pracować efektywniej i uczestniczyć w spotkaniach na równych prawach”.

Więcej informacji o obecności firmy Jabra na targach ISE tu https://www.jabraatiseurope.com/#jabra-at-ise

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]