Żywotność telefonów komórkowych

Żywotność telefonów komórkowych -marka telefonów komórkowych Cat® stawia wysoko poprzeczkę tworząc niezwykle wytrzymałe smartfony – ich żywotność osiąga nawet 42-48 miesięcy, przy czym dla innych marek wynosi ona średnio 33-37 miesięcy.

Rosnąca świadomość klientów na temat wpływu ich decyzji zakupowych na globalny kryzys ekologiczny nieustannie zmienia rynek konsumencki. Od niedawna zmiany można dostrzec także w sektorze telefonów komórkowych. Ekspert branżowy Ben Wood uważa, że to dopiero początek, bowiem sytuacja będzie ulegała poprawie. Jednak, jak wynika z badań przedstawionych poniżej, zrównoważony rozwój w sektorze telefonów komórkowych wciąż może być jednym z największych problemów wpływających na decyzję zakupową konsumentów.

Zrównoważony rozwój wciąż stanowi znaczne wyzwanie, a ekologiczne referencje producentów stają się coraz ważniejszą częścią decyzji zakupowych konsumentów. – podkreśla Wood, analityk CCS Insight.[1]

Test Cat S61 – kamera termowizyjna, miarka laserowa i czujnik jakości powietrza

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Wood zauważa także, że – W branży telefonów komórkowych i elektroniki użytkowej powstał niezwykle obiecujący trend, ponieważ firmy zaczynają zwracać coraz większą uwagę na zrównoważony rozwój.[2]

Ponadto, według najnowszych badań[3] trwałość (47 proc.) i możliwość recyklingu (29 proc.) są jednymi z pięciu najważniejszych czynników kierujących wyborem marki telefonu. Telefony Cat (produkowane przez brytyjską firmę Bullitt Group) zostały zaprojektowane z myślą o niezwykłej wytrzymałości. Trwałość urządzeń przekłada się na ich dłuższą żywotność.

Według firmy analitycznej Canalys, ​​obecny średni cykl życia smartfonów na rynku wynosi około 37 miesięcy dla iPhone’ów i 33 miesiące dla urządzeń z Androidem. Według Bullitt, telefony Cat mają znacznie dłuższą żywotność osiągającą nawet 42-48 miesięcy (aż o 45,5 proc. większą niż wiele popularnych marek) ze względu na ich mocną, wytrzymałą konstrukcję.

Cat S62 Pro – prawdziwy twardziel z kamerą termiczną FLIR Lepton 3.5

Takie dane są wprost idealnym prezentem dla marki telefonów komórkowych Cat, która celebruje w tym roku dziesięciolecie tworzenia swoich wytrzymałych produktów. Z tej okazji Bullitt Group wprowadza do oferty smartfony gotowe na jeszcze więcej wyzwań, podkreślając tym samym swoją pozycję na rynku.

Nasi klienci chcą telefonów, które wytrzymują dłużej, a dla nas, jako producenta, jest to także główna myśl przewodnia. Inni producenci mogą mieć bardziej powierzchowne podejście do wzmacniania własnych urządzeń, jednak dla nas jest to kluczowe. – podkreśla Pete Cunningham, VP Product, Bullitt Group – Jeśli zależy nam na stworzeniu naprawdę wytrzymałych telefonów, nie możemy iść na skróty. Bazując na 10 latach badań i doświadczenia w tworzeniu telefonów, wszystkie smartfony Cat projektujemy tak, by były wytrzymałe zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Nasze telefony wyposażone są w wysokiej klasy wodoodporne części, chronione przez odporną na uderzenia obudowę i uszczelnienia odporne na zabrudzenia. – dodaje Pete Cunningham.

Słowa przedstawiciela firmy Bullitt znajdują także potwierdzenie w przeprowadzonym niedawno niezależnym badaniu, które wskazuje, że telefony marki Cat są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż tańsze i często gorzej wykonane produkty konkurencji. Ich wytrzymałość przekłada się także na większą żywotność.

Lecz to nie wszystko – aby jeszcze bardziej wydłużyć cykl życia produktów, Bullitt wprowadził również szereg nowych usług „Care”. Ten nowy program serwisowy firmy stanowi rozszerzenie niezawodności i wzmocni jej pozycję przez solidny serwis, który zapewnia szereg dodatkowych pakietów. Dzięki temu klient zyska spokój i szybką reakcję na nieprzewidziane wypadki lub sytuacje awaryjne, którym może ulec jego smartfon, co zmniejszy tym samym ryzyko przestojów wpływających na biznes lub życie osobiste.

Nasi klienci przykładają dużą wagę do zrównoważonego rozwoju i chcą, aby ich telefony działały dłużej i można było je naprawiać. To słuszne podejście, biorąc pod uwagę to, co dzieje się ze środowiskiem. – podkreśla Nathan Vautier, CEO Bullitt Group.

Dzięki wytrzymałym telefonom, skonstruowanym tak, aby wytrzymać upadki, zalania i zanurzenie w wodzie, cykl życia urządzenia staje się dłuższy, ponieważ nasze produkty nie psują się tak łatwo. Dodatkowa opcji naprawy i serwisu na wypadek, gdyby coś się stało, pomaga utrzymać je w dobrym stanie przez dłuższy czas. W 2021 r. podjęliśmy kilka ważnych kroków, aby zająć się zrównoważonym rozwojem i mamy ambitne plany, aby pójść dalej w tym roku i kolejnych latach. – dodał.

***

[1] Prognozy na rok 2022: Używany smartfon… – Aktualności – Wiadomości mobilne (mobilenewscwp.co.uk)

[2] Długi ogon recyklingu telefonów komórkowych – CCS Insight

[3] https://www.techradar.com/uk/news/environmental-impact-is-a-growing-issue-for-uk-smartphone-buyers

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl