Home Decor 2022 – premiery Samsunga z kategorii RTV i AGD

Home Decor 2022 – premiery Samsunga z kategorii RTV i AGD

Podczas targów Samsung zaprezentuje innowacyjne produkty, które dzięki połączeniu technologii, funkcjonalności oraz nowoczesnego designu idealnie wpisują się we wnętrza i odpowiadają na potrzeby także tych najbardziej wymagających użytkowników. Wśród nich telewizory The Frame i Neo QLED, projektor The Freestyle, odkurzacz Bespoke Jet™ oraz szafa odświeżająca ubrania AirDresser.

Home Decor 2022

Premium design i przemyślana funkcjonalność to od lat wizytówka produktów Samsung, dlatego targi wnętrz Home Decor w Poznaniu, które odbędą się w dniach 16-19 maja, to okazja, aby zaprezentować najnowsze rozwiązania z kategorii RTV i AGD. W strefie Trendów Bloggers Zone po raz pierwszy w Polsce można będzie zobaczyć tegoroczne telewizory i innowacyjny, przenośny projektor The Freestyle. W przestrzeni pojawi się także rewolucyjna szafa odświeżająca ubrania AirDresser oraz nowość w portfolio marki, czyli multifunkcyjny odkurzacz Bespoke Jet.

Test Samsung Jet 90 premium – odkurzacz 550 W w akcji

Różne oblicza domowej rozrywki

Pierwszą z nowości, którą można będzie zobaczyć jest telewizor Neo QLED QN91B. Ten model przyciągnie spojrzenia tych, którzy cenią sobie wysoką jakość obrazu oraz innowacyjne wzornictwo. Za wyraziste detale, widoczne dobrze zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach odpowiada technologia Quantum Mini LED.

Niebagatelną rolę w „poprawianiu” jakości filmów pełni sztuczna inteligencja i technologie głębokiego uczenia. Dzięki nim cyfrowe obrazy w rozdzielczości Full HD czy SD są wyświetlane w jakości jak najbardziej zbliżonej do 4K. O nowy poziom wrażeń wizualnych, nie tylko podczas maratonów filmowych, zadba nowoczesny Neo Slim Design. Dzięki niemu telewizor wygląda doskonale pod każdym kątem i świetnie wkomponuje się w każde wnętrze.

Test Samsung Galaxy S22 Ultra – flagowiec z krwi i kości

Jeśli mowa o sztuce, warto podkreślić, że w strefie Bloggers Zone można także będzie zobaczyć telewizor The Frame w odsłonie na 2022 rok. The Frame i jego Design Obrazu wychodzą poza klasyczne ramy telewizora i to dosłownie. Za sprawą Trybu Sztuka na ekranie można podziwiać obrazy i grafiki z kolekcji najlepszych na świecie galerii i muzeów. W Art Store[1], czyli sklepie ze sztuką, który powstał specjalnie z myślą o tym telewizorze, znajdziemy działa sztuki współczesnej czy prace mistrzów fotografii.

W sumie do wyboru jest ponad 1500 dzieł, w tym obrazy Cezanne’a, Rubensa, Moneta, Boscha, Klimta, Van Gogha czy Davida Alana Harveya. The Frame to także doskonałe miejsce do prezentacji na dużym ekranie własnych zdjęć. Można go dowolnie personalizować poprzez wymienne ramki w kilku kolorach i stylach, a do wyboru jest także rozmiar i kolor passe-partout. Telewizor zamontujemy na ścianie na specjalnym wieszaku, który znajduje się w zestawie. Możemy także postawić go na komodzie lub na stojaku Studio Stand, który wyglądem przypomina sztalugę. Czarny ekran wyłączonego telewizora odszedł w przeszłość, a my uzyskaliśmy kolejną przestrzeń, którą możemy dowolnie aranżować.

Test Samsung Galaxy Z Fold 3 – doskonały do pracy i rozrywki

W tym roku The Frame zyskał nową Matową Powłokę Ekranu, która sprawia, że światło sztuczne i naturalne nie odbija się od ekranu. The Frame 2022 świetnie oddaje także detale i teksturę prezentowanych obrazów czy grafik. Są tak rzeczywiste, że widząc The Frame po raz pierwszy trudno jednoznacznie powiedzieć, że patrzymy na telewizor, a nie na dzieło sztuki.  A gdy zapragniemy rozrywki, The Frame powróci do swej pierwotnej roli – roli telewizora. Jakość obrazu, odwzorowanie szczegółów i kolorów to zasługa technologii Quantum Dot ze 100% Natężeniem Kolorów[2].

Z kolei The Freestyle to produkt, który reprezentuje nową kategorię. Łączy zalety urządzeń mobilnych, czyli niewielką wagę i wymiary, z obrotową obudową i możliwością uzyskania obrazu o przekątnej do 100 cali. Dzięki niemu ulubione filmy można wyświetlić na praktycznie każdej powierzchni i pod dowolnym kątem – na ścianie czy suficie[3]. Wrażenia wizualne uzupełni dźwięk 360°, który jest zasługą niskotonowego głośnika o mocy 5 watów.

The Freestyle nie wymaga specjalnej instalacji i zawsze jest gotowy do pracy. Jednym z jego wyróżników jest Automatyczne Dostosowanie Obrazu. To zestaw funkcji, które pozwalają automatycznie dopasować wyświetlany obraz do powierzchni: automatyczne poziomowanie, automatyczne wyostrzenie oraz autokorekta efektu trapezu. Dzięki temu obsługa tego urządzenia jest dziecinnie prosta.

 Test Samsung Galaxy S21 FE 5G – z myślą o użytkownikach

Domowe obowiązki w nowym wymiarze

Samsung AirDresser  wprowadza do domu zupełnie nową jakość w pielęgnacji ubrań. Pomaga szybko, wygodnie i bezpiecznie odświeżać różne elementy garderoby, w tym bardzo delikatne, usuwa nieprzyjemne zapachy i zagniecenia, a ponadto posiada funkcję dezynfekcji. Ubrania poddane zostają czterem procesom: strumień powietrza usuwa pyłki i kurz, technologia JetSteam wygładza zagniecenia oraz skutecznie eliminuje wirusy, bakterie, alergeny i inne zarazki[4], a lampa UV w połączeniu z filtrem ceramicznym, skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów[5].

Na koniec następuje suszenie w niskiej temperaturze pomagające przywrócić włóknom ich naturalną strukturę. Całości dopełnia intuicyjna obsługa, możliwa także z poziomu aplikacji SmartThings[6], która doradza właściwe procedury pielęgnacyjne w oparciu o wybrany materiał i rodzaj odzieży, a także wyjątkowy design z lustrzanym frontem, dzięki któremu urządzenie wkomponuje się w każdą przestrzeń.

To także design sprawia, że kwietniowa nowość w portfolio Samsung, czyli bezprzewodowy odkurzacz Bespoke Jet™, przykuwa uwagę niczym efektowny element dekoracji wnętrza. Posągowa, a zarazem bardzo lekka i poręczna konstrukcja kryje w sobie multifunkcyjny system dla wygodnego i skutecznego sprzątania, także na mokro. Technologia Air Pulse™ sprawia, że pojemnik na kurz jest automatycznie opróżniany do worka w stacji czyszczącej All-in-one™, a wielowarstwowy system filtracji cząsteczek kurzu i alergenów o skuteczności aż do 99,999%[7] zapobiega wydobywaniu się drobinek do otoczenia.

Co więcej, wbudowana stacja czyszcząca naładuje odkurzacz po każdym jego użyciu. Wspomniany design zachwyci każdego miłośnika dobrego stylu. Odkurzacz dostępny jest w 3 wyjątkowych kolorach – Satynowy Granat, Perłowa Biel i Butelkowa Zieleń – dzięki czemu każdy znajdzie perfekcyjny odcień dla siebie.

Wystawcy na Biznesowych Targach Wnętrz HOME DECOR 2022, w ramach których organizowana jest Strefa Trendów Bloggers Zone zaprezentują najnowsze kolekcje dekoracji, tkanin, oświetlenia i innych artykułów wyposażenia wnętrz. W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej MEBLE POLSKA 2022. W obu wydarzeniach weźmie udział ponad 230 firm z kilkunastu krajów.

***

1 Dostęp do pełnej gamy obrazów jest opcją dodatkowo płatną.
2 100% Natężenie Kolorów zmierzone według standardu DCI-P3, certyfikowane przez VDE.
3 Obrotowa podstawa umożliwia wyświetlanie obrazu dowolnie w osi poziomej oraz w obrębie 180 stopni w osi pionowej
4 Eliminuje: do 1) 99,9% trzech typów wirusów (Adenowirus, Wirus grypy i Herpeswirusy) na podstawie badań przeprowadzonych przez Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego; program Sanitize 2) do 99,9% dwóch typów bakterii (E.coli i S.aureus); program Sanitize 3) do 99% gazów powodujących nieprzyjemny zapach (kwas izowalerianowy: pot; 4-etylopirydyna: tytoń, aldehyd walerianowy: żywność, np. grillowane mięso oraz tetrachloroetylen: pranie chemiczne) na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek, program Normal 4) do 99% substancji szkodliwych (Perchloroetylen) – na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek; program Normal 5) do 99% roztoczy kurzu domowego, na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek oraz testów w ramach certyfikacji BAF, program Sanitize.
5 Zweryfikowane przez Intertek. Eliminuje do 99% kwasu izo-walerowego: pot, 4-etenylopirydyna: tytoń, aldehyd walera: zapach pieczonego mięsa i tetrachloroetylen: czyszczenie chemiczne. Badanie kwasu izo-waleriowego i 4-etenylopirydyny na podstawie normy KS K0891. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.
6 Dostępne na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z Wi-Fi oraz aktywne konto Samsung Account.
7 Testy SLG wg normy IEC 62885-2, CL.5.11, w trybie maksymalny dla cząsteczek o wielkości od 0,5 do 4,2 µm. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl