Intersolar Europe 2022: Huawei – rozwiązania dla ekologicznego biznesu

Intersolar Europe 2022: Huawei – rozwiązania dla ekologicznego biznesu

Podczas odbywających się w Monachium targów Intersolar Europe 2022 firma Huawei zaprezentowała nowe inteligentne rozwiązania w zakresie fotowoltaiki (PV) i magazynowania energii. Ułatwiają one budowanie niskoemisyjnego ekosystemu z czystą energią, demonstrując ciągłe zaangażowanie Huawei w zrównoważony rozwój.

Intersolar Europe 2022

Jako przewodniczący zespołu ekspertów ENSTO-E i członek organizacji normalizacyjnych IEC i UNE, Huawei przedstawił ponad 600 propozycji standardów i uczestniczył w opracowaniu ponad 80 norm, wnosząc znaczący wkład w rozwój branży PV. W odpowiedzi na globalną transformację w kierunku energii odnawialnej, Huawei kontynuuje innowacyjne działania we współpracy z klientami i partnerami, aby przyspieszyć wdrażanie nowej energii.
Podczas targów Intersolar Europe 2022, jednego z największych wydarzeń dla całej branży fotowoltaicznej, firma Huawei zaprezentowała nowe inteligentne rozwiązania dla instalacji fotowoltaicznych, systemów magazynowania energii, a także do zastosowań komercyjnych i przemysłowych, budynków mieszkalnych i inteligentnych mikrosieci.
Test Huawei MateBook E – hybrydowa wygoda

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w dziedzinie badań i rozwoju, Huawei nieustannie dostarcza przełomowe rozwiązania w kluczowych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, cloud computing czy energoelektronika. Cieszymy się, że możemy wprowadzić te przełomowe rozwiązania, będące wynikiem naszych wysiłków innowacyjnych, pomagając przyspieszyć rozwój PV i magazynowania energii – powiedział Chen Guoguang, Prezes Smart PV & ESS Business w Huawei Digital Power.

FusionSolar Smart PV Solution 6.0+

W swoich technologiach elektroenergetycznych Huawei oferuje optymalny poziom kosztów energii elektrycznej (LCOE), ulepszone możliwości podłączenia do sieci i poprawę bezpieczeństwa. Kluczowe technologie w ramach zaktualizowanego rozwiązania FusionSolar Smart PV Solution obejmują:
  • Technologia SDS (Smart DC System): Optymalizujący algorytm SDS zwiększa produkcję energii o 1,69% w elektrowni fotowoltaicznej w Guangxi w Chinach.
  • Smart I-V Curve Diagnosis 4.0: Technologia ta identyfikuje usterki sieci, ocenia straty mocy i zaleca rozwiązania naprawcze, wykonując pełną kontrolę instalacji o mocy 100 MW w ciągu 20 minut z poziomu połączenia online. Inteligentna diagnostyka usprawnia eksploatację i konserwację, przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji energii.
  • Technologia SSLD (Smart String-Level Disconnector Technology): Po dwóch latach prac badawczo-rozwojowych Huawei opracował innowacyjne rozwiązanie SSLD-TECH, które minimalizuje zagrożenia bezpieczeństwa związane z usterkami prądu stałego. Niemieckie certyfikaty TÜV SÜD, IEC 60947-2 zapewniają bezpieczeństwo elektrowni fotowoltaicznych z potwierdzoną skutecznością.
  • ​Algorytm Grid Forming: Opracowany przez Huawei inteligentny algorytm przyłączania do sieci umożliwia dostosowanie danego systemu PV do różnych wariantów sieci, poprawiając jego możliwości kontroli napięcia i mocy. Przy niskim współczynniku zwarcia (SCR) wynoszącym 1,2, zapewnia on, że falownik pracuje z pełną mocą bez obniżania wartości nominalnych i z powodzeniem przechodzi przez wysokie i niskie napięcie w sposób ciągły, zapewniając 30-procentowy wzrost dostępu do wytworzonej energii.
Huawei, wspierając fotowoltaiczną transformację, zaprezentował ponadto nowy system magazynowania energii – Smart String ESS. Rozwiązuje on problemy związane z ograniczoną pojemnością, skomplikowaną obsługą czy konserwacją, występujące w konwencjonalnych rozwiązaniach. Integrując technologie cyfrowe, energoelektroniczne i magazynowania energii, pokonuje ograniczenia baterii litowych. System zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo, dzięki czterem warstwom ochrony obejmującym wykrywanie awarii na poziomie ogniw, bezpieczne wyłączanie na poziomie całej instalacji, zabezpieczenia nadprądowe i izolację awarii oraz inteligentne tłumienie pożarów.

Innowacyjna fotowoltaika dla gospodarstwo domowych

Po wprowadzeniu „1+3+X” Residential Smart PV Solution 2.0 w 2021 roku, Huawei zaprezentował w tym roku unowocześniony projekt „1+4+X”. Zintegrowane rozwiązanie umożliwia wdrożenie przez zwykłego konsumenta inteligentnego ekosystemu energetycznego, obejmującego inteligentny kontroler energii, który łączy   rozwiązania fotowoltaiczne, magazyn energii, ładowarkę do pojazdów elektrycznych i system zarządzania.
Nowe rozwiązanie zwiększa współczynnik samozużycia energii z instalacji fotowoltaicznej do 90% z 70% w poprzedniej generacji, zapewniając konsumentom stabilny dostęp do czystej energii z niższymi kosztami energii elektrycznej, zwiększonym bezpieczeństwem i inteligentnym zarządzaniem.

Rozwiązania dla ekologicznego biznesu

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem przedsiębiorstw na redukcję kosztów energii elektrycznej i emisji dwutlenku węgla, Huawei wprowadził zmodernizowane rozwiązanie 1+3 C&I Smart PV Solution 2.0, aby zaoferować klientom biznesowym innowacje w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii.
Nowa generacja inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych obejmuje całkowicie nowy falownik trójfazowy (SUN2000-50KTL-M3) i system Smart String ESS (LUNA-200kWh-2H0), który można połączyć z systemem kondycjonowania mocy (PCS) o mocy 100 kW, oraz inteligentny optymalizator fotowoltaiczny (MERC-1100W/1300W-P). Pozwoli to firmom z różnych branż wejść w erę niskoemisyjną, dzięki optymalizacji kosztów energii elektrycznej, aktywnemu bezpieczeństwu i inteligentnemu systemowi zarządzania eksploatacją (O&M).
Podczas targów Intersolar w Monachium Huawei wprowadził także rozwiązanie Smart Micro-grid Solution, które umożliwia płynne przełączenie danego systemu energetycznego z sieci średniego napięcia na sieć niskiego i wysokiego napięcia z poziomu platformy online. Rozwiązanie to skutecznie zmniejsza straty związane z przerwami w dostawie energii, pomagając w osiągnięciu zeroemisyjnego wytwarzania energii i wyeliminowaniu podziałów energii.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl