Increase2 – liczyć się tu będzie przede wszystkim pomysłowość

Increase2 wchodzi na dynamicznie rozwijający się rynek HR-Tech. Już wkrótce pracodawcy i pracownicy skorzystają z najlepszych globalnych rozwiązań fintechowych!

Increase2

Nie ma już wątpliwości, że pandemia COVID-19 zmieniła świat i nieodwracalnie wpłynęła na nasze codzienne życie i kulturę pracy. Opublikowany w listopadzie 2021 r. raport „Elastyczność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, przeprowadzony przez firmy Antal i Cushman & Wakefield, jednoznacznie wskazuje, że pracownicy coraz większą wagę przykładają do elastyczności pracy, zarówno jeśli chodzi o stawkę, jak i czas oraz miejsce wykonywania obowiązków. Aż 52% specjalistów wymaga pracy zdalnej w wymiarze przynajmniej trzech dni w tygodniu. Jak w tak dynamicznie zmieniającym się rynku pracownika mogą odnaleźć się pracodawcy?

Test Poly Sync 10 – świetny zestaw głośnomówiący do domowego biura

Wbrew pozorom, poza oczywistymi wyzwaniami związanymi z koniecznością zmiany myślenia i modelu biznesowego, by przyciągał większą rzeszę fachowców, dla firm jest to również ogromna szansa. Otwiera to bowiem perspektywy na unowocześnienie biznesu oraz zacieśnienie relacji ze swoimi pracownikami. Jest to czas walki o pracownika, jego umiejętności i doświadczenie, ale wcale nie musi się ona odbywać ogromnym kosztem obciążającym pracodawcę. W czasach przedkładania komfortu pracy nad aspektami finansowymi, odpowiednio skrojone benefity, które wyprzedzą bieżące potrzeby pracownika, często mogą okazać się czynnikiem decydującym o podjęciu współpracy. Według cytowanego badania, co dziesiąty pracownik chętnie zaakceptuje niższe wynagrodzenie w zamian za możliwość pracy zdalnej lub mniejszy wymiar pracy.

Liczyć się tu będzie przede wszystkim pomysłowość pracodawców w przygotowywaniu interesujących ofert w oparciu o nowoczesne narzędzia z rynku fintech. Jedną z takich propozycji może być uelastycznienie wypłaty, co pozwoli pracownikowi uniknąć impasu finansowego i zapożyczania się, kiedy pojawią się niespodziewane wydatki. Projekt tego typu powstaje w międzynarodowym start-upie Increase2, założonym przez Michała Imiołka, Miguela Gomeza oraz Sławomira Grycza.

Ich misją jest stworzenie pomostu na styku nowych technologii i finansowej stabilizacji w tych niepewnych czasach, który stanowił będzie zaczyn prawdziwej fintechowej rewolucji. Potencjał tego pomysłu został natychmiast zauważony przez inwestorów i biznesmenów na świecie. Pierwsza runda finansowania zakończyła się sukcesem w zaledwie trzy miesiące po rejestracji spółki. Na sfinansowanie Increase2 zespół zebrał już ponad 10 milionów złotych.

ncrease2 to przełomowa aplikacja mobilna, która pozwoli pracodawcom w łatwy sposób dostosować wynagrodzenie swoich pracowników do ich niezwykle płynnych potrzeb. Jest to jedyny w swoim rodzaju benefit, który każdy może kształtować według własnych upodobań. Wystarczy kilka kliknięć, aby pracownik otrzymał część miesięcznej wypłaty z góry na żądanie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Increase2 sprawi, że niespodziewane wydatki będą mniej stresujące, a codzienne życie stanie się przyjemniejsze dzięki zwiększonemu przepływowi gotówki. Pracownicy z pewnością to docenią, a w zamian odwdzięczą się swojemu pracodawcy większą pasją, przywiązaniem do firmy i zaangażowaniem.

Test Blue Mic Snowball iCE – świetny mikrofon dla video-rozmów

Increase2, jako aplikacja, jest wewnętrznie opracowanym systemem, starannie przygotowanym przez najlepszych specjalistów w branży. Zespół bada zakamarki cyfrowego świata, aby oferowane rozwiązanie było skuteczne, bezpieczne oraz działało szybko i sprawnie. Celem nadrzędnym Increase2 jest tworzenie nowoczesnych i przełomowych rozwiązań na rynku. Aplikacja I2 umożliwia zawnioskowanie o wypłatę części wynagrodzenia za pomocą kilku kliknięć, które sprowadzają się do wpisania kwoty i akceptacji poszczególnych zgód. Po stronie technologicznej natomiast wdrożone są liczne procesy, które automatyzują cały przebieg wypłaty wnioskowanej części wynagrodzenia w pełnej zgodności z rygorystycznymi wymogami KNF.

Najbliższe miesiące będą dla zespołu Increase2 niezwykle pracowite. Aktualnie aplikacja wdrażana jest na rynku polskim. Trwają pracę nad automatycznymi rozliczeniami z popularnymi programami księgowymi. We wrześniu natomiast rozpoczną się testy na rynku hiszpańskim. W listopadzie, Increase2 zaprezentuje się podczas Międzynarodowego Forum Spółek Technologicznych w Dubaju. Rok 2023 przyniesie kolejne benefity dla użytkowników, a aplikacja zadebiutuje również w Portugalii i w Czechach.

Jedno jest pewne – na współczesnym rynku pracownika wygrają najbardziej pomysłowi pracodawcy, którzy będą wychodzić naprzeciw potrzebom fachowców jeszcze zanim oni sami sobie je uświadomią. Nowoczesne technologie, takie jak oferowane przez Increase2, mogą tylko przynieść korzyści zarówno dla pracowników jak i biznesów, by wspólnie tworzyć bardziej elastyczne i wygodne miejsca pracy za relatywnie niewielką opłatą.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl