Projekt Breathe – jakość powietrza

Projekt Breathe – DPD Polska mierzy jakość powietrza w Warszawie

DPDgroup włączyła się w działania na rzecz poprawy warunków życia i zainstalowała czujniki monitorowania jakości powietrza już w kilkunastu miastach Europy, m.in. w Londynie, Pradze, Lizbonie, Paryżu, Bolonii, Rotterdamie, Madrycie, Dublinie i Hamburgu. Pierwszym miastem w Polsce wyposażonym w czujniki Pollutrack jest Warszawa. Czujniki zamontowane zostały na samochodach i w punktach stacjonarnych.

Zrównoważony rozwój jest odpowiedzią na oczekiwania konsumentów w całej Europie, którzy są coraz bardziej świadomi wpływu konsumpcji na środowisko naturalne i warunki życia w rozwiniętych gospodarkach. Zgodnie z ustaleniami raportu Barometr E-shopper 2021 nabywcy wybierający rozwiązania przyjazne dla środowiska stanowią 14 proc. wszystkich e-konsumentów w Europie. Aż 65 proc. z nich wybiera e-sklep, który gwarantuje zrównoważone opcje doręczenia.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Vive Pro 2 – krótka przygoda z goglami HTC

Działania DPD Polska, w tym m.in.: rozwój nisko- i zeroemisyjnej podczas jazdy floty, doręczenia piesze, rozbudowana sieć DPD Pickup, zakupy certyfikowanej „zielonej” energii, własne instalacje fotowoltaiczne, a także inwestycje w zrównoważoną infrastrukturę to odpowiedź na te wyzwania.

DPD Polska postawiła na rozwój przyjaznej dla otoczenia logistyki miejskiej już kilka lat temu. Projekt Breathe to kolejny jego etap: zapewnia dostęp do informacji dotyczących poziomu zanieczyszczeń i stężenia pyłów PM 2.5, dzięki czemu konsumenci, firmy i instytucje mogą być bardziej świadomi jakości powietrza w danym miejscu.

Czujniki zostały umieszczone na stu samochodach (m.in. na wszystkich elektrycznych busach doręczających w Warszawie) oraz stacjonarnie: w warszawskich oddziałach, punktach DPD Pickup, a także w kilku obiektach użyteczności publicznej udostępnionych przez Urząd Dzielnicy Śródmieście i Urząd Dzielnicy Białołęka w Warszawie (parki, szkoły). Swoje mury udostępniły również trzy warszawskie szkoły wyższe. Informacje gromadzone są przez prawie 120 czujników.

Test Logitech Lift – wyjątkowa mysz

Urządzenia dokonują pomiaru co kilkanaście sekund. Aktualną mapę jakości powietrza wokół adresu doręczenia można zobaczyć na stronie internetowej dpd.com.pl prowadzącej do aplikacji webowej AirDiag™.

Obejrzyj animację – sprawdź jakość powietrza

Barometr E-shopper 2021

Barometr E-shopper 2021 – materiał wideo

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl