One Kurier by Allegro – płatności przy odbiorze przesyłki

One Kurier by Allegro – płatności przy odbiorze przesyłki

One Kurier by Allegro – klienci Allegro korzystający z metody dostawy One Kurier zapłacą przy odbiorze przesyłki kartą lub smartfonem – natychmiast i bezpiecznie.

One Kurier by Allegro

Do transakcji zbędny jest tradycyjny terminal płatniczy. Kurier, opłatę za przesyłkę zamówioną za pobraniem, przyjmie na terminalu kurierskim, służącym jednocześnie do zarządzania przesyłkami. Jest to jedno z pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii w Europie.
Technologia PIN on Glass może być szerzej wykorzystywana na urządzeniach z systemem Android – takich jak telefon czy tradycyjny tablet.

Rozwijając usługi logistyczne Allegro One stawiamy na rozwiązania innowacyjne i poprawiające wygodę, by wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Od kwietnia oferujemy usługi kurierskie z dostawą tego samego dnia, a teraz jako pierwsi w branży logistycznej w Polsce wprowadzamy nowy standard płatności. Dzięki temu, że cały proces odbywa się na jednym urządzeniu, płatność przebiega szybciej a dostawca nie jest obciążony przechowywaniem gotówki – co ma duże znaczenie szczególnie przy zakupach za wyższe kwoty które, nadal często zamawiane są za pobraniem. – Jacek Powałka – odpowiedzialny za rozwój usług One by Allegro.

Powszechne zastosowanie przez kurierów Allegro tego rozwiązania pozwoli nie tylko przyspieszyć proces odbioru i płatności za przesyłkę, ale także daje klientowi większy wybór metod płatności. Jednocześnie kurierzy, dla których płatności gotówkowe wiążą się z dodatkowym obciążeniem, nie tylko bezpiecznie pobiorą należność, ale także, poruszając się w ramach zintegrowanych programów do obsługi kurierskiej i płatności, cały proces przeprowadzą na jednym urządzeniu.

OpenNet.pl – odkąd pamiętam – szukaliśmy alternatywy dla płatności gotówkowych w procesie kurierskim. PIN on Glass to jednak więcej niż alternatywa – to rewolucja! Wygoda dla kuriera – koniec z dodatkowym drogim terminalem płatniczym, który trzeba zawsze nosić, dbać, naładować. Klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo zakupów w internecie, szczególnie przy droższych produktach! – Marcin Ciećwierz – Prezes Zarządu OpenNet.pl Sp. z o.o

Jak wskazują wyniki Raportu Polaków portfel własny “Bezpieczni na e-zakupach 2022”, aż 41 proc. deklaruje, że według nich płatność przy odbiorze to najbezpieczniejsza forma zapłaty za zakupy w sieci. Jednocześnie wygodniejszym – tak dla klienta jaki kuriera – sposobem na opłacenie przesyłki pobraniowej jest metoda bezgotówkowa.

Wierzymy, że aplikacja SoftPOS zrewolucjonizuje rynek w Polsce. Płatności zbliżeniowe cieszą się ogromną popularnością. Dostarczana przez PayTel aplikacja służy do przyjmowania płatności tego typu i odpowiada na nawyki płatnicze konsumentów. Aplikacja znajdzie swoich zwolenników zarówno w dużych korporacjach, jak Allegro, ale i także u drobnych freelancerów, w szczególności prowadzących biznes mobilny.

Test Hammer Explorer Plus Eco – smartfon na każde warunki

Udogodnieniem jest możliwość integracji SoftPOS z innymi aplikacjami, dzięki czemu można uniknąć konieczności ponawiania operacji w innym programie, co usprawnia obsługę klientów i minimalizuje ryzyko błędu. Rozwiązanie SoftPOS to nowość w naszej ofercie. To wyjście poza standardowe, stacjonarne urządzenia płatnicze, które dotychczas oferował PayTel. – Bartosz Berestecki, Prezes Zarządu PayTel S.A.

PIN on Glass (SoftPOS) to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia kurierom przyjmowanie płatności zbliżeniowych na każdym urządzeniu z systemem Android (telefon, tablet, urządzenie kurierskie – Zebra) wyposażonym w moduł NFC i mającym dostęp do Internetu.
Obsługa transakcji zbliżeniowych jest możliwa dzięki integracji aplikacji kurierskiej MobiCourier od OpenNet.pl z aplikacją SoftPOS od PayTel.
Do realizacji transakcji nie jest wymagane dodatkowe urządzenie w postaci terminala płatniczego. Po zainstalowaniu obu aplikacji na urządzeniu kurierskim, urządzenie to automatycznie zmieni się w terminal płatniczy, na którym można wykonać transakcje zbliżeniowe kartą, smartphonem, smartwatchem czy smartbandem.
One Kurier to najnowszy element pakietu usług logistycznych oferowanych klientom przez Allegro. Kurierzy realizują dostawy tego samego dnia, na dzień następny oraz w soboty w dziewięciu największych miastach Polski, obsługują także przesyłki sprzedawców korzystających z usługi One Fulfillment by Allegro.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl